JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Czary na miłość

2023-02-11 19:40:01

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Na miłość, szczególnie nieszczęśliwą, najlepsze były wiedźmy. Często psotne, czasem jednak przychodziły z pomocą i warzyły, parzyły, odmierzały i co nieco zadawały. Kogo na wiedźmę nie było stać, radził sobie posiłkując się wiedzą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. 

 Lawenda pachnąca obudzi miłość przed upływem miesiąca

Polecana szczególnie osobom nieśmiałym, pomaga usunąć onieśmielenie na pierwszych spotkaniach. Od wieków kwiat lawendy oznaczał oczekiwanie na miłość, kiedy młodzieniec szedł w konkury to właśnie bukiecik lawendy skrywał w rękawie lub na sercu. Miała mu ona przychylność panny zapewnić.

Dziewczęta zaś na Dzień Świętego Łukasza (przypadający 18 października) sączyły lawendę w nadziei, że otrzymają sen, w którym zobaczą swoją prawdziwą miłość. Jeśli zaś panna chciała przekonać do siebie kawalera lub wolnego zmusić do szybszych oświadczyn, robiła wszystko, by pod poduszką lubego kwiat lawendy umieścić. Kto chce, może spróbować. 

Panie zamężne, chcące obudzić w swoich mężach "małżeńską pasję", winny lawendę chować panom do kieszeni, pod poduszkę, skrapiać olejkiem odzież tudzież dodawać jej do potraw. Powiada się, że będzie się wtedy w sypialni działo, że hej. Jeśli druga strona jest nieco chłodna w uczuciach to należy zapachem lawendy kusić, miał on bowiem zmiękczać serce i tworzyć klimat stworzony do miłości. Można zostawiać sobie karteczki z suszonymi płatkami kwiatów lawendy lub wszyć kwiat w poduszkę, co podniesie temperaturę związku.

...

 Miłość w sypialni zaklęta? Tylko, gdy kwitnie w niej mięta

 Jeśli macie w domach swych miętę w doniczce to zamiast w kuchni ją trzymać, w sypialni postawcie. Nieważne czy macie współmałżonka czy też dopiero szukacie - mięta jest po prostu rośliną miłości.

Noście przy sobie świeżą gałązkę mięty, żeby przyciągnąć właściwego partnera, jeśli w kimś chcecie wzbudzić pożądanie to podajcie mu herbatkę lub napar z mięty. Na randkę zaopatrzcie się w świeże zioła, mięta przyciągnie zainteresowanie wybranka. Prawdziwą jednak bombą miłosną są trzy zioła zasadzone własnoręcznie i w dodatku obok siebie, to lubczyk, mięta i majeranek. Możesz je dodawać nie tylko do potraw, ale i do bukietów, które stoją w wazonie, czy do wiązanek kwiatów, z którymi idziecie w gości. Otoczona ich zapachem będziesz marzeniem każdego, kto obok Ciebie stanie.

Dla wzmocnienia magicznego efektu, doniczki z ziołami wstawić należy do czerwonych osłonek.

...

Czy wiesz niebożę, że na brak miłości lubczyk pomoże?

Jeśli podajecie swojemu ukochanemu potrawę podsypaną lubczykiem, to niech was ręka bóstw wszelkich broni, by wypuszczać partnerów waszych gdzieś w drogę. Dużą nieostrożnością jest pozwolić wyjść lubemu tam, gdzie was nie ma, a są za to inne panie. Spożycie lubczyku przed wyjściem może spowodować duże straty w waszych związkach.

Dawać jeść lubczyk przed snem najlepiej, niech się na was napatrzy.

To właściwie działa w obie strony, bo lubczyk działa na obie płcie, ale że panie częściej do stołu podają to jak wyżej. Kiedyś nasze babki i prababki lubczyk spalały go w ofierze za dobrą miłość, nosiły suszony przy sobie, zabezpieczały nim domostwo. Ziele to chroni, dodaje odwagi i wigoru w miłości, pogłębia i wywołuje prawdziwe uczucie, przyciąga miłość, pomaga otworzyć się  miłość do siebie i innych.

Nic tylko używać.

Długa miłość nie dla Ciebie? Wpleć przytulię, nie zawiedzie

Przy świętym Janie o brzasku zerwać przytulie należy i owinąć się nią w pasie pod ubraniem lub wpleć we włosy. Wybrańca okrążyć trzy razy zgodnie z ruchem słońca. Cały rytuał zapewnić ma wielką namiętność. Co ciekawe, czar ów działa tylko kilka miesięcy.

Ale kto powiedział, że jak miłość to do końca życia?

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Alergicy - pomoc przybywa

2023-04-23

Alergicy - pomoc przybywa

Alergia wziewna to zmora szczególnie wiosennego okresu. Katar, świąd oczu, uszu, nosa, wysypki, opuchlizna i duszności. Czy da się temu zaradzić? Owszem! Odpowiedzi jest kilka, które łączą się w całość. 
Zioła na zdrowie

2023-04-10

Zioła na zdrowie

Czas świątecznych dań daje się we znaki? Refluks, zgaga, napięty brzuch, gazy, zawroty głowy, senność?
Zaplanuj swój długi weekend

2023-01-14

Zaplanuj swój długi weekend

Rok 2023 okazuje się być rokiem niezwykle sprzyjającym tym, którzy tylko liczą dni do weekendów. Okazuje się, że na 365 dni mamy aż 115 dni wolnych. Ponadto nowy rok to 13 świąt ustawowo wolnych od pracy. Aby dłużej cieszyć się wolnym od pracy w trakcie świąt lub długiego weekendu, wystarczy wykorzystać kilka dodatkowych dni urlopu. 
Ten piękny świąteczny czas

2022-12-23

Ten piękny świąteczny czas

Parno, tłoczno i gęsto. Powietrze w kuchni przesycone zapachem dwunastu potraw, za oknem wiatr wyjący w koronach drzew. W taki wieczór z domu wychodzi tylko ten, kto strawę wigilijną duchom strzegącym domów wynosi. Tak, właśnie tak to niegdyś bywało, w grudniowym czasie świętowano Szczodre Gody, dzieci z czcią chodziły koło Diducha, a starsi wypatrywali Welesa. 
Żyją dopóki pamiętamy

2022-10-29

Żyją dopóki pamiętamy

Stary zegar miarowo wygrywa rytm czasu, gdzieś pomiędzy jednym stuknięciem wahadła a drugim cisza przemyca wspomnienia. Nie ma niczego, co mogłoby je zagłuszyć, ani świerszcza, ani wiatru w kominie.
Słów kilka o Bożym Ciele

2022-06-16

Słów kilka o Bożym Ciele

Procesja na święto Bożego Ciała wpisywała się niemal od zawsze w krajobraz polskich miast i wsi. Na procesję szli wszyscy, z wyjątkiem ludzi starszych, którzy już nie mogli, kobiet, które miały małe dzieci, karmiących matek. Ale młodzież musiała na procesji być - to rozumiało się samo przez się,.
Pod kapliczkami...

2022-05-08

Pod kapliczkami...

Maj jest w kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne "majówki" czyli  nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Zbierane na łąkach polne kwiaty, pachnące bzy zanoszone do stóp Marii były wyrazem wielkiej czci i szacunku. 
Od Kwietnej Niedzieli do Dnia Świętego Lejka

2022-04-12

Od Kwietnej Niedzieli do Dnia Świętego Lejka

Święta wielkanocne od zawsze kojarzą nam się z odnową i z życiem. Obchodzone wiosną mają ścisły związek z odradzaniem się przyrody i dawaniem nadziei ludziom, bo przecież człowiek, jako integralna część otaczającego go świata, żyje z nim w nierozerwalnym związku.
O zwyczajach wielkopostnych

2022-03-20

O zwyczajach wielkopostnych

Za nami karnawał, za nami również Środa Popielcowa zwana z dawien dawna Środą Wstępną, która rozpoczyna czterdziestodniowy post. Czy wiecie zatem, że...
Dzień mruczków

2022-02-17

Dzień mruczków

Światowy Dzień Kota to święto, które obchodzimy corocznie 17 lutego. We włoskich kalendarzach funkcjonuje już od 1990 roku, w Polsce zaś Dzień Kota pojawił się dopiero w 2006 roku. Dlaczego właśnie lutowa data? Zima to wyjątkowo trudny czas dla kochanych sierściuszków, a zatem zimna data zwraca uwagę na to, że tym czworonogom należy pomóc ją przetrwać.