JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Alergicy - pomoc przybywa

2023-04-23 09:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Alergia wziewna to zmora szczególnie wiosennego okresu. Katar, świąd oczu, uszu, nosa, wysypki, opuchlizna i duszności. Czy da się temu zaradzić? Owszem! Odpowiedzi jest kilka, które łączą się w całość. 

Przede wszystkim sama alergia, to odpowiedź układu immunologicznego na konkretną substancję, owy alergen. Może być wziewna, pokarmowa, kontaktowa, lekowa itd. Kontakt z obcym czynnikiem wywołuje stan zapalny w organizmie i symptomy jak kaszel, katar, łzy to reakcja obronna. Próbujemy wydalić owe patogeny z organizmu. I ta jest reakcja prawidłowa. 

Gorzej jest, kiedy ten proces utrzymuje się dłużej. Powoduje to przewlekły stan zapalny, który sprzyja rozwijaniu się wszelakim schorzeniom. Węzły chłonne są powiększone, mamy zaczerwienione oczy, duszności, czujemy się ospali, brak dobrej filtracji przez nerki i odpowiedniego wytwarzania żółci… Tutaj z pomocą przychodzi kilka rozwiązań. Po pierwsze - stosowaniu ziół o działaniu przeciwzapalnym, które hamują wytwarzanie się histaminy. Są to np: Lukrecja gładka, Łopian większy, Mniszek lekarski, Wąkrota azjatycka, Jeżówka, Żywokost lekarski czy Koleus. Po drugie - wyeliminowanie pokarmów, które jeszcze bardziej pogłębiają stan zapalny. Są to słodycze, produkty mączne, ostre przyprawy, produkty mleczne. I tutaj uwaga! Nasza odporność, podatność na alergie - jest w jelitach! I co za tym idzie - oczyszczanie jelit, pozbywanie się pasożytów i grzybów z organizmu, dbanie o florę bakteryjną oraz zabiegi przywracające zdrowie jelitom - jak akupunktura czy masaż wisceralny brzucha - są nieodzownym elementem w terapii antyalergicznej. Uzupełnieniem i pomocą może także być odczulanie poprzez zabiegi biorezonansem.

Alergicy, jest dla was ratunek! Wystarczy kilka małych kroków w codziennej rutynie, a poczujecie się zupełnie inaczej tej (i już każdej innej) wiosny. Po więcej informacji możecie zwrócić się Państwo do Gabinetu Terapii Komplementarnych, przy ulicy Lipowej 29, gdzie dobierzemy odpowiedni plan i metody leczenia, spersonalizowane dla waszych indywidualnych potrzeb.

Aleksandra Kłapcia

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zioła na zdrowie

2023-04-10

Zioła na zdrowie

Czas świątecznych dań daje się we znaki? Refluks, zgaga, napięty brzuch, gazy, zawroty głowy, senność?
Czary na miłość

2023-02-11

Czary na miłość

Na miłość, szczególnie nieszczęśliwą, najlepsze były wiedźmy. Często psotne, czasem jednak przychodziły z pomocą i warzyły, parzyły, odmierzały i co nieco zadawały. Kogo na wiedźmę nie było stać, radził sobie posiłkując się wiedzą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. 
Zaplanuj swój długi weekend

2023-01-14

Zaplanuj swój długi weekend

Rok 2023 okazuje się być rokiem niezwykle sprzyjającym tym, którzy tylko liczą dni do weekendów. Okazuje się, że na 365 dni mamy aż 115 dni wolnych. Ponadto nowy rok to 13 świąt ustawowo wolnych od pracy. Aby dłużej cieszyć się wolnym od pracy w trakcie świąt lub długiego weekendu, wystarczy wykorzystać kilka dodatkowych dni urlopu. 
Ten piękny świąteczny czas

2022-12-23

Ten piękny świąteczny czas

Parno, tłoczno i gęsto. Powietrze w kuchni przesycone zapachem dwunastu potraw, za oknem wiatr wyjący w koronach drzew. W taki wieczór z domu wychodzi tylko ten, kto strawę wigilijną duchom strzegącym domów wynosi. Tak, właśnie tak to niegdyś bywało, w grudniowym czasie świętowano Szczodre Gody, dzieci z czcią chodziły koło Diducha, a starsi wypatrywali Welesa. 
Żyją dopóki pamiętamy

2022-10-29

Żyją dopóki pamiętamy

Stary zegar miarowo wygrywa rytm czasu, gdzieś pomiędzy jednym stuknięciem wahadła a drugim cisza przemyca wspomnienia. Nie ma niczego, co mogłoby je zagłuszyć, ani świerszcza, ani wiatru w kominie.
Słów kilka o Bożym Ciele

2022-06-16

Słów kilka o Bożym Ciele

Procesja na święto Bożego Ciała wpisywała się niemal od zawsze w krajobraz polskich miast i wsi. Na procesję szli wszyscy, z wyjątkiem ludzi starszych, którzy już nie mogli, kobiet, które miały małe dzieci, karmiących matek. Ale młodzież musiała na procesji być - to rozumiało się samo przez się,.
Pod kapliczkami...

2022-05-08

Pod kapliczkami...

Maj jest w kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne "majówki" czyli  nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Zbierane na łąkach polne kwiaty, pachnące bzy zanoszone do stóp Marii były wyrazem wielkiej czci i szacunku. 
Od Kwietnej Niedzieli do Dnia Świętego Lejka

2022-04-12

Od Kwietnej Niedzieli do Dnia Świętego Lejka

Święta wielkanocne od zawsze kojarzą nam się z odnową i z życiem. Obchodzone wiosną mają ścisły związek z odradzaniem się przyrody i dawaniem nadziei ludziom, bo przecież człowiek, jako integralna część otaczającego go świata, żyje z nim w nierozerwalnym związku.
O zwyczajach wielkopostnych

2022-03-20

O zwyczajach wielkopostnych

Za nami karnawał, za nami również Środa Popielcowa zwana z dawien dawna Środą Wstępną, która rozpoczyna czterdziestodniowy post. Czy wiecie zatem, że...
Dzień mruczków

2022-02-17

Dzień mruczków

Światowy Dzień Kota to święto, które obchodzimy corocznie 17 lutego. We włoskich kalendarzach funkcjonuje już od 1990 roku, w Polsce zaś Dzień Kota pojawił się dopiero w 2006 roku. Dlaczego właśnie lutowa data? Zima to wyjątkowo trudny czas dla kochanych sierściuszków, a zatem zimna data zwraca uwagę na to, że tym czworonogom należy pomóc ją przetrwać.