JUŻ W KIOSKU

Już sześć "Starusiów" w przestrzeni miasta

2024-06-21 20:44:48

Ocena:

0/5 | 0 głosów

 Kilka tygodni temu na terenie miasta ustawiono małe modele kultowych samochodów marki star produkowanych w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Obiekty, nazywane pieszczotliwie "Starusiami" to nowa forma promocji naszego miasta. Na początku było ich trzy, teraz przybyły trzy kolejne.   

fot.Gazeta Starachowicka

"Starusie" to inicjatywa lokalnych władz, a ich wykonawcą jest uznany starachowicki artysta rzeźbiarz Leszek Drożdż. Mające po kilkanaście centymetrów wysokości modele najpierw pojawiły się obok Centrum Kreatywności „Pałacyk” przy ulicy Konstytucji 3- Go Maja, na terenie Parku Miejskiego oraz przy zalewie Lubianka. W miniony czwartek (20 czerwca br.) prezydent Marek Materek uroczyście zaprezentował nowy egzemplarz miniaturowych ciężarówek - model 25 przystosowany do pracy w straży pożarnej.   

- Nieprzypadkowo stanął w pobliżu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, czyli na rondzie im. "Szaraków"- wyjaśnił powód prezydent Marek Materek, który w tym miejscu spotkał się także z dziennikarzami.

- Kolejne "Starusie" znalazły swoje miejsce na skwerze im. Tadeusza Bilicza przy Parku Kultury i na starachowickim Rynku.  Zachęcamy do odwiedzin tych miejsc - dodał szef miasta.

Na konferencję pod znakiem strażackiego "Starusia" został też zaproszony starszy brygadier Paweł Borek, zastępca komendanta straży pożarnej w Starachowicach. 

- Star 25 do tej pory wśród strażaków jest nazywany popularnie "babcią". Cieszę się, że stanął na rondzie w pobliżu naszej komendy. Przechodzący, gdy spojrzą na niego łatwej się zorientują, że jesteśmy obok. Nasze drzwi stoją przed wszystkimi otworem - mówił funkcjonariusz.

 Z zaproszenia do odwiedzin w pierwszej kolejności skorzystały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Starachowicach, które także wzięły udział w konferencji. Wcześniej było pamiątkowe zdjęcie, do którego zapozowali również: zastępca prezydenta miasta Marcin Gołębiowski, starachowicki społecznik zaangażowany w popularyzację wiedzy o FSC Eugeniusz Majchrzyk i opiekunki przedszkolaków.     

iwo

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

fot. Gazeta Starachowicka

fot. Gazeta Starachowicka

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

fot. FB Marek Materek 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Widmo-bankomat przy Lipowej

2024-07-03

Widmo-bankomat przy Lipowej

Oburzeni Czytelnicy  poinformowali nas o zepsutym od kilku miesięcy bankomacie przy ulicy Lipowej, którego wygląd również pozostawia wiele do życzenia. Zresztą sami możecie to Państwo ocenić na poniższym zdjęciu. 
Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

2024-06-21

Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

Aspirat sztabowy Adam Ślawski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zajął drugie miejsce na liście najlepszych kierowników rewiru dzielnicowych województwa świętokrzyskiego w ramach konkursu, zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Walczyli o tytuł

2024-06-21

Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka"

Druhowie: Hubert Celuch z OSP Osiny i Marcin Karwacki z OSP na starachowickim osiedlu Michałów wystartowali w zawodach Toughest Firefighter w Opolu. Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka". 
Dzieje się !

2024-06-18

Dzieje się !

Ruszył długo wyczekiwany, zwłaszcza przez mieszkańców południowej części osiedla Michałów, remont ulicy Lenartowskiej. Remont obejmuje wymianę chodników i nawierzchni ulicy. 
UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

2024-06-17

UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Starachowicach zawiadamia wszystkich odbiorców wody zamieszkałych w południowej części miasta Starachowice (ulice główne wraz z ulicami przyległymi: Kielecka, Nowowiejska, 6go Września, Jana Pawła II, Moniuszki, Żytnia, Podlesie, Miodowa, Łączna, Smugowa, Podlesie, Wrzosowa, Południowa, Jelenia, Myśliwska) oraz w Wąchocku (ul. Wygoda, Górna), że w dniu 18 czerwca w godz. 8:00 - 22:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku pracami na sieci wodociągowej – dot. budowy wiaduktu (generalny wykonawca Trakcja SA).
Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

2024-06-17

Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa.
 Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

2024-06-15

Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

Grupa starachowiczan już raz ogłosiła publicznie, że nie zgadza się na propozycję miasta dotyczącą płatnej rezerwacji miejsc na dotąd ogólnie dostępnych parkingach przed blokami przy ulicach Reja, Kochanowskiego i Słonecznej. Na piątkowej sesji rady miejskiej ponowili swój protest przychodząc w licznej grupie na obrady, gdzie poparli ich radni opozycji prezydenckiej próbą przyjęcia rezolucji w tej sprawie. Prezydent Marek Materek argumentował, że płatne parkowanie to nie jego widzimisię, ale realizacja oczekiwań  społecznych. 
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.