JUŻ W KIOSKU

Tenisowa rywalizacja miast

2022-09-05 20:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

We wrześniu 2021 roku to starachowiczanie cieszyli się ze zwycięstwa z tenisistami z Kielc w Pucharze Przechodnim. Dziś role nieco się odwróciły i to kielczanie mieli więcej powodów do radości, bowiem to właśnie oni wygrali "u siebie" w międzymiastowym meczu tenisowym amatorów. Ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa...

fot. Starachowickie Towarzystwo Tenis-Star / FB

Od początku drużyna z Kielc wypracowała sobie punktową przewagę, której też nie oddała do końca. Pojedynki, jak to w tenisie bywa, były zarówno jednostronne jak i też wyrównane (w większości). Druzgocąca porażka w grach singlowych 7:3 stawiała nas w bardzo trudnej sytuacji. Swoje mecze wygrali jedynie: Agnieszka Lucińska, Rafał Uciński oraz Kamil Wrona, o krok od zwycięstwa byli natomiast: Jacek Rejczak, który przegrał w super tie-breku 11:9 , Jarek Nowak wygrał gładko pierwszego seta, lecz niestety w drugim i trzecim poległ. W tej sytuacji zostały nam tylko mecze podwójne, w których zawsze byliśmy mocni. Słowo "byliśmy" jednak ma tutaj kluczowe znaczenie, ponieważ na 7 rozegranych swoje mecze wygrali: Rejczak/Lucińska, Nowak/Jaworski, Rejczak/ Czuba. I to byłoby na tyle. Na szczególną uwagę zasługuje rozgrywka w kategorii debel OPEN. Duet: Kamil Wrona/Kamil Bzinkowski byli o krok od sprawienia ogromnej niespodzianki, mieli wygrany mecz prowadząc 1:0 w setach i 5:2. W drugim wystarczyło postawić tylko "kropkę nad i". Przegrali seta drugiego i, niestety, ulegli w trzecim secie 8:10. Poziom tego meczu był bardzo wysoki. Obaj zagrali wspaniały tenis, ale właśnie taki jest nieprzewidywalny. Agnieszka Lucińska po dobrej grze zapewniła nam 2 punkty i została najlepszym graczem drużyny.

- Wynik poszedł w świat, wiemy, znamy sytuację amatorskiego tenisa w Starachowicach. Stowarzyszenie TENIS-STAR dotychczas skupiało w swoim gronie najlepszych tenisistów amatorów naszego miasta. Zmiany, które nastąpiły 2019 rozdrobniły naszą tenisową rodzinkę i z braku własnego obiektu nie jesteśmy w stanie poczynić skutecznych przygotowań do takich rozgrywek. Niemniej jednak jest to problem, który trzeba pozytywnie i skutecznie rozwiązać. Trzeba przełknąć tę gorzką pigułkę porażki. Musimy zdawać też sobie sprawę, że to jest tenis, dyscyplina piękna ale też niezwykle trudna, a na wygraną składa się tak wiele czynników, że nie zawsze w odpowiednim momencie uda się je złożyć w  skuteczną całość - mówią zgodnie: Wojciech Jaworski i Eliza Pytel. -  Dziękujemy głównemu sponsorowi: firmie STAR SAN DUO za wsparcie. Podziękowanie kierujemy także do Urzędu Miejskiego w Starachowicach za wsparcie w kwestii ubioru sportowego, dzięki czemu zrobiliśmy bardzo pozytywne wrażenie na zawodnikach z Kielc. Dziękujemy za wsparcie właścicielowi sklepu TOP Rowery. Dziękujemy organizatorom i zawodnikom z Kielc za gorące przyjęcie i gościnę. Dziękujemy kadrze ze Starachowic za walkę i serce oddane na mączkowym boisku w ten upalny dzień oraz kibicom i sympatykom tenisa - dodają.

- Należy też podziękować naszemu kapitanowi Tomaszowi Banasikowi oraz Wojtkowi Jaworskiemu za wykonanie tysięcy telefonów, dzięki czemu ten mecz doszedł do skutku - wtrąca Eliza Pytel, która również stanęła na wysokości zadania i do perfekcji opanowała "bycie w kilku miejscach na raz".  Udało jej się także zredagować kilka zdań na temat meczu. Co powiedziała?

- Tenis taki jest. Jednak 3, 4 mecze singlowe jak i deblowe kończyły się wynikiem w super tie-break'u 11:9 czy 10:8. Więc...mogło być 9:8 dla nas. Każdy dał z siebie wszystko i to było widać. Dobry tenisowy dzień, nasze wspólne Tenis-Star spotkanie też jest ważne, nie tylko wynik. Rok 2023 to na pewno nowa kategoria - debel kobiet. Trenujemy, działamy, nie poddajemy się, ekipo. Nigdy. Teraz gratulujemy ekipie z Kielc, ale...za rok puchar jest nasz - powiedziała popularna "Elly".

 

* autorzy tekstu: Eliza Pytel, Wojciech Jaworski

* opracowanie i wsparcie redakcyjne: Katarzyna Rychel

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Turniejowe laury dla akrobatów

2022-11-27

Turniejowe laury dla akrobatów

Ruda Śląska i Kraków - to miasta, w których ostatnio o medale walczyli młodzi akrobaci ze szkoły Akro Star. Jak zawsze, przywieźli ich pokaźną liczbę.
Bezkonkurencyjni w Super Sprint

2022-11-22

Bezkonkurencyjni w Super Sprint

Świetnie spisała się załoga starachowickiego oddziału Automobilklubu Kieleckiego podczas zawodów samochodowych z okazji Święta Niepodległości.
Walczyli o puchar burmistrza

2022-11-21

Walczyli o puchar burmistrza

Jedenaście medali zdobyli zawodnicy SENSHI Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Gminy Wąchock.
W Zagnańsku nie mieli sobie równych

2022-11-20

W Zagnańsku nie mieli sobie równych

Świetną formę potwierdziła w Zagnańsku drużyna rocznika 2016 Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice, podczas turnieju "PIŁKOWISKO", w którym nie miała sobie równych.
Świetne wyniki na międzynarodowych zawodach

2022-11-14

Świetne wyniki na międzynarodowych zawodach

Sześć medali zdobyli reprezentanci szkoły Akro-Star podczas dwudniowych I Międzynarodowych Zawodów w Akrobatycznych Skokach na Ścieżce "MŁODE NADZIEJE".
Bezkonkurencyjne Skrzaty nie dały szans rywalom

2022-11-07

Bezkonkurencyjne Skrzaty nie dały szans rywalom

Na długo zapamiętają występ na turnieju "Piłkarskie Talenty" w Kielcach Skrzaty z r. 2016 Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice. A to za sprawą świetnych występów, które zaowocowały pierwszym miejscem, a dla jednego z zawodników także...Koroną Króla Strzelców.
Biegali w Czechach

2022-11-06

Biegali w Czechach

Liczna grupa zawodników Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" wzięła udział w jednym z największych i najpopularniejszych biegów w Czechach - Hornicka Desitka, jaki odbył się w minioną sobotę, 5 listopada br. 
Kolejne medale dla młodych akrobatów!

2022-10-31

Kolejne medale dla młodych akrobatów!

Libiąż i Katowice - to tam w ostatnim czasie nasi młodzi akrobaci z Akro Star walczyli o medale i jak najlepsze wyniki. Starty zakończyły się sukcesami, a siedmioro z zawodników powiększyło swoje medalowe dorobki.
Morsy rozpoczęły sezon

2022-10-27

Morsy rozpoczęły sezon

Doczekały się. Mimo iż brak lodowatej wody rekompensowały sobie innymi wodnymi aktywnościami, jak chociażby Slow Swimming, to nie ma to, jak prawdziwy morsowy sezon. Choć do ich ulubionych temperatur jeszcze daleko, to sezon zainaugurowały w minioną niedzielę.
Leneco znów zwycięża

2022-10-26

Leneco znów zwycięża

Siatkarki Leneco SMS Starachowice zwyciężyły w drugim ligowym meczu. Tym razem przeciwnikiem dziewcząt była drużyna Bocian Koral Bilcza.