JUŻ W KIOSKU

Trzy punkty dla Staru

2024-03-17 21:01:55

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie. 

fot. Krzysztof Lis

Zarówno Zielono-Czarni jak i kibice mieli powody do radości, bowiem to właśnie starachowiczanie wywalczyli cenne trzy punkty, wygrywając z przeciwnikiem 4:0. Na pierwszą bramkę w meczu trzeba było poczekać do 30. minuty, kiedy to wynik otworzył Adrian Szynka "zaliczając" tym samym pierwszego gola w zielono-czarnych barwach. Star więc, po pierwszej odsłonie spotkania schodził do szatni prowadząc 1:0. Wynik pozostawał niezmienny do 78. min., kiedy to na 2:0 podwyższył Przemysław Śliwiński. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca złapali wiatr w żagle i sześć minut później było już 3:0, a to za sprawą Piotra Stefańskiego. Wynik ustalił w 87. min. Michał Wcisło, który trafienie na 4:0 okupił kontuzją. Zielono-Czarni pokonali Czarnych Połaniec 4:0 i zapisali na swoim koncie kolejne ligowe punkty.

- To bardzo przyzwoity wynik, z którego trzeba się cieszyć. Pokazał naszą dominację i przewagę, która jednak uwidoczniła się dopiero po drugiej bramce, bo do momentu 1:0 "Czarni" odgryzali się kontratakami, byli drużyną, która może nie miała stuprocentowych sytuacji, ale bardzo mocno zagrażała nam ze stałych fragmentów gry. Trzecia i czwarta bramka przesądziła o losach tego spotkania (...) "Czarnym" życzę utrzymania, bo nie ukrywam, że zależy mi, aby Połaniec został w trzeciej lidze i mam nadzieję, że uda im się zrealizować ten plan - powiedział na pomeczowej konferencji trener Tadeusz Krawiec. 

STAR: Lipiec - Majdanewycz (70' Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański, Głaz (58' Duda), Ambrozik (58' Handzlik), Puton, Wcisło, Szynka (58' Kośmider), Stanisławski (65' Śliwiński). Trener: Tadeusz Krawiec.

Kolejne spotkanie Star rozegra w najbliższą sobotę, 23. bm. w Sieniawie, a przeciwnikiem będzie tamtejszy Sokół. Początek spotkania o godz. 15.00. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Artystyczne popisy akrobatów

2024-07-07

Artystyczne popisy akrobatów

Pierwszy Wewnętrzny Turniej Szarfowy, zorganizowany przez ekipę szkoły Akro Star w Starachowicach przeszedł już do historii. Emocje już nieco opadły, czas więc na podsumowanie, które przygotowaliśmy we współpracy z Anną Chruścielewską. 
Zwycięstwo Akademików w Iłży

2024-06-30

Zwycięstwo Akademików w Iłży

Podpieczni trenera Adriana Wołczyńskiego z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice okazali się bezkonkurencyjni w turnieju Podzamcze Cup 2024 i stanęli na najwyższym stopniu podium.
Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

2024-06-29

Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

Wywodzi się z KS Piłkarz Golub - Dobrzyń, w przeszłości reprezentował barwy m.in.: Pogoni Szczecin, Elany Toruń czy Arki Gdynia. Bartosz Boniecki, bo o nim mowa dołączył właśnie do ekipy trenera Przemysława Cecherza. 
Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

2024-06-17

Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

W sobotę 15 czerwca zawodnicy pod wodzą Przemysława Cecherza zmierzyli się w finale Pucharu Polski szczebla ŚZPN z ligowym rywalem- Czarnymi Połaniec. Star był zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak mecz był horrorem zakończonym happy endem. Czarno-zieloni wygrali po rzutach karnych 2:2 (5:4).
Trener na medal

2024-06-16

Trener na medal

Ogromny sukces odniósł w minioną niedzielę (16. bm.) trener ze szkoły Akro Star. Anton Novikov, bo o nim mowa, obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski Seniorów w Skokach na Ścieżce Akrobatycznej i znów cieszył się ze złota.
Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

2024-06-10

Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

Dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły Akro Star uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach w Skokach Na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie "Korona Cup IV" w Kluczach. Wśród reprezentantów nie zabrakło także trenera Antona Novikova, który po raz kolejny nie miał sobie równych. 
800 schodów w 9 minut!

2024-06-10

800 schodów w 9 minut!

Druhowie: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński z powodzeniem uczestniczyli w 8. Biegu im. Stanisława Tyma i w pełnym umundurowaniu pokonali blisko 800 schodów, prowadzących na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

2024-06-09

Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

Dziesięć medali wywalczyli zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego LDK w Kielcach. Jednemu z nich udało się także ustanowić nowy rekord województwa.
Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

2024-06-04

Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

Zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" wystartowali w Olimpijskich Nadziejach Mazowsza- Ogólnopolskim Mityngu U16 w Radomiu. Medale wywalczyło dwoje z nich. 
Sukcesy na najważniejszym turnieju

2024-06-03

Sukcesy na najważniejszym turnieju

Pierwsze miejsce drużynowo w Skokach na Ścieżce i drugą lokatę w klasyfikacji klubowej w Skokach na Podwójnej Mini Trampolinie wywalczyli podopieczni szkoły Akro Star w Wilkowicach, gdzie odbywały się najważniejsze zawody w Polskim Związku Gimnastycznym dla najmłodszych zawodników w wieku od 7 do 9 lat.