JUŻ W KIOSKU

Trzy punkty dla Staru

2024-03-17 21:01:55

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie. 

fot. Krzysztof Lis

Zarówno Zielono-Czarni jak i kibice mieli powody do radości, bowiem to właśnie starachowiczanie wywalczyli cenne trzy punkty, wygrywając z przeciwnikiem 4:0. Na pierwszą bramkę w meczu trzeba było poczekać do 30. minuty, kiedy to wynik otworzył Adrian Szynka "zaliczając" tym samym pierwszego gola w zielono-czarnych barwach. Star więc, po pierwszej odsłonie spotkania schodził do szatni prowadząc 1:0. Wynik pozostawał niezmienny do 78. min., kiedy to na 2:0 podwyższył Przemysław Śliwiński. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca złapali wiatr w żagle i sześć minut później było już 3:0, a to za sprawą Piotra Stefańskiego. Wynik ustalił w 87. min. Michał Wcisło, który trafienie na 4:0 okupił kontuzją. Zielono-Czarni pokonali Czarnych Połaniec 4:0 i zapisali na swoim koncie kolejne ligowe punkty.

- To bardzo przyzwoity wynik, z którego trzeba się cieszyć. Pokazał naszą dominację i przewagę, która jednak uwidoczniła się dopiero po drugiej bramce, bo do momentu 1:0 "Czarni" odgryzali się kontratakami, byli drużyną, która może nie miała stuprocentowych sytuacji, ale bardzo mocno zagrażała nam ze stałych fragmentów gry. Trzecia i czwarta bramka przesądziła o losach tego spotkania (...) "Czarnym" życzę utrzymania, bo nie ukrywam, że zależy mi, aby Połaniec został w trzeciej lidze i mam nadzieję, że uda im się zrealizować ten plan - powiedział na pomeczowej konferencji trener Tadeusz Krawiec. 

STAR: Lipiec - Majdanewycz (70' Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański, Głaz (58' Duda), Ambrozik (58' Handzlik), Puton, Wcisło, Szynka (58' Kośmider), Stanisławski (65' Śliwiński). Trener: Tadeusz Krawiec.

Kolejne spotkanie Star rozegra w najbliższą sobotę, 23. bm. w Sieniawie, a przeciwnikiem będzie tamtejszy Sokół. Początek spotkania o godz. 15.00. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

Adrian Gunia lepszy od rywala!

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Udane starty w mistrzostwach Starachowic

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend. 
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty". 
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne. 
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii. 
Zagrają dla Marysi i Adasia

2024-03-14

Zagrają dla Marysi i Adasia

Już 23. marca br. w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach dwanaście drużyn spotka się na siatkarskich parkietach, by pomóc Marysi i Adasiowi - dzielnym małym wojownikom, walczącym o powrót do zdrowia i sprawności. 
Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

2024-03-11

Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

Świetnie rozpoczął się marzec dla Mariana Moconia, który na początku miesiąca wygrał Ogólnopolski Turniej Seniorów i Amatorów w kat. 70 plus, jaki odbył się w Stalowej Woli. 
Udany rewanż Siarki

2024-03-10

Udany rewanż Siarki

Siarka Tarnobrzeg była przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 20. kolejki III ligi gr. 4. Niestety, Zielono-Czarni przegrali spotkanie i trzy punkty zostały u gospodarzy, którzy wyrównali ze starachowiczanami rachunki za wynik w rundzie jesiennej. 
Pierwsze starty po feryjnej przerwie

2024-03-05

Pierwsze starty po feryjnej przerwie

Po feryjnej przerwie w startach młodzi zawodnicy Akro Star udali się do miejscowości Klucze, gdzie z powodzeniem wystartowali w turnieju Korona Cup. Przywieźli mnóstwo medali, a najmłodsi "zaliczali" udane debiuty. 
Pomagają chorej Mai

2024-03-04

Pomagają chorej Mai

Ponad 170 zawodniczek i zawodników z całej Polski, blisko 9 godzin rywalizacji na siatkarskim parkiecie Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach, a wszystko po to by pomóc siedmioletniej Mai Gałek, zmagającej się z dziecięcym porażeniem mózgowym.