JUŻ W KIOSKU

Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18 16:00:01

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne. 

źródło: ST FOX/FB

Powody do radości mają niemalże wszystkie grupy, duety oraz soliści, bowiem w Iłży, podczas II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza osiągnęli świetne rezultaty. Pierwszy dzień zmagań przyniósł srebrny medal Lenie Bujak oraz złoty - Kornelii Surdy. Lena występowała w kategorii Jazz Modern Solo Juniorzy 13-16 lat zaawansowani, Kornelia zaś - w gr. Inne Formy Tańca Solo Juniorzy 13-16 lat zaawansowani. Prezentacje i wyniki obu dziewcząt były wspaniałym wstępem do tego, co działo się drugiego dnia tanecznych pokazów. Niezwykle ucieszyło pierwsze miejsce Grupy Reprezentacyjnej FOXIKI w kategorii Street Dance Formacja Dzieci 10-12 lat zaawansowani i złoto dla Grupy Reprezentacyjnej FOXTEAM (kat. Street Dance Formacja Seniorzy 17+).  Grupa Reprezentacyjna FOX natomiast wytańczyła srebro w kat. Street Dance Formacja Dzieci 13-16 lat zaawansowani. Świetnie spisały się także solistki: Sandra Stawiarska, Zofia Radecka, Katerina Krzymowska, które w kar. Street Dance (każda w swojej kat. wiekowej) wytańczyły złote krążki. Srebro wywalczyła Aleksandra Adamiec, a brązowe medale przypadły w udziale: Poli Cieślik, Nikoli Mizerskiej i Natalii Kunert. Natalia Fryziel i Maja Wrona natomiast stanęły na pierwszym stopniu podium w kat. Street Dance Duety Juniorzy 13-16 lat zaawansowani.  Tuż za nimi uplasowały się: Aleksandra Adamiec i Zofia Radecka. W Iłży swoje umiejętności prezentowały również: Klaudia Wójcik, Sonia Jaros, Wiktoria Zamorska, Eliza Matysek, Liliana Walkiewicz i Maja Wrona, które w swoich kategoriach plasowały się tuż poza podium. 

Podczas dwudniowych Krajowych Mistrzostw IDO Polskiego Związku Tańca z kolei, które odbyły się w miniony weekend w Chęcinach Natalia Kunert zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy i Świata zajmując drugie miejsce w kat. Hip Hop Solo Żeńskie 13-14 lat. Piąta była Aleksandra Adamiec, a do ćwierćfinału zakwalifikowała się Julia Jóźwik. Taneczne zmagania w kat. Hip Hop Solo Żeńskie 15-16 lat na awansie do ćwierćfinału zakończyła także Maja Wrona. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

Adrian Gunia lepszy od rywala!

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Udane starty w mistrzostwach Starachowic

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend. 
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty". 
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Trzy punkty dla Staru

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie. 
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii. 
Zagrają dla Marysi i Adasia

2024-03-14

Zagrają dla Marysi i Adasia

Już 23. marca br. w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach dwanaście drużyn spotka się na siatkarskich parkietach, by pomóc Marysi i Adasiowi - dzielnym małym wojownikom, walczącym o powrót do zdrowia i sprawności. 
Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

2024-03-11

Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

Świetnie rozpoczął się marzec dla Mariana Moconia, który na początku miesiąca wygrał Ogólnopolski Turniej Seniorów i Amatorów w kat. 70 plus, jaki odbył się w Stalowej Woli. 
Udany rewanż Siarki

2024-03-10

Udany rewanż Siarki

Siarka Tarnobrzeg była przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 20. kolejki III ligi gr. 4. Niestety, Zielono-Czarni przegrali spotkanie i trzy punkty zostały u gospodarzy, którzy wyrównali ze starachowiczanami rachunki za wynik w rundzie jesiennej. 
Pierwsze starty po feryjnej przerwie

2024-03-05

Pierwsze starty po feryjnej przerwie

Po feryjnej przerwie w startach młodzi zawodnicy Akro Star udali się do miejscowości Klucze, gdzie z powodzeniem wystartowali w turnieju Korona Cup. Przywieźli mnóstwo medali, a najmłodsi "zaliczali" udane debiuty. 
Pomagają chorej Mai

2024-03-04

Pomagają chorej Mai

Ponad 170 zawodniczek i zawodników z całej Polski, blisko 9 godzin rywalizacji na siatkarskim parkiecie Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach, a wszystko po to by pomóc siedmioletniej Mai Gałek, zmagającej się z dziecięcym porażeniem mózgowym.