JUŻ W KIOSKU

Zagrają dla Marysi i Adasia

2024-03-14 18:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Już 23. marca br. w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach dwanaście drużyn spotka się na siatkarskich parkietach, by pomóc Marysi i Adasiowi - dzielnym małym wojownikom, walczącym o powrót do zdrowia i sprawności. 

Piętnastomiesięczna Marysia Śpiewak walczy z glejakiem nerwu wzrokowego. Przed dziewczynką i jej rodzicami bardzo ciężka walka o powrót do zdrowia i o to, by malutka nie straciła wzroku. 

- Ostatnia rzecz, jakiej się spodziewaliśmy to informacja, że w tej małej kochanej główce jest guz.. Glejak, umiejscowiony na skrzyżowaniu nerwów wzrokowych, który jest niemożliwy do usunięcia, gdyż taka operacja natychmiast pozbawiłaby Marysię wzroku, a co gorsze, mogłaby uszkodzić przysadkę mózgową, która znajduje się w pobliżu guza - opisują na portalu siepomaga.pl rodzice. 

Adaś Pomorski z kolei urodził się jako wcześniak w 32. tygodniu ciąży. Doznał wylewu okołoporodowego, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz spastyczność kończyn. Chłopiec nie porusza się samodzielnie, nie siedzi. Dzięki intensywnej i kosztownej rehabilitacji Adaś potrafi obrócić się z brzucha na plecy i odwrotnie. Aby Adaś mógł robić kolejne postępy potrzebne jest wsparcie finansowe. 

Z myślą o obojgu tych małych wojowników Stowarzyszenie JES Jakość Energia Starachowice wraz z partnerami, czyli Cerradem SMS Starachowice, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach i Reklamożercami zorganizowali turniej siatkówki w kategorii mixtów, w którym udział weźmie dwanaście zespołów. Zmagania rozpoczną się o godz. 9.00, godzinę później nastąpi oficjalne otwarcie. Zaplanowano także trzy bloki licytacyjne, animacje, zabawy i konkursy dla dzieci. Wszystko to, by pomóc Marysi i Adasiowi.  

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

Adrian Gunia lepszy od rywala!

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Udane starty w mistrzostwach Starachowic

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend. 
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty". 
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne. 
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Trzy punkty dla Staru

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie. 
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii. 
Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

2024-03-11

Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

Świetnie rozpoczął się marzec dla Mariana Moconia, który na początku miesiąca wygrał Ogólnopolski Turniej Seniorów i Amatorów w kat. 70 plus, jaki odbył się w Stalowej Woli. 
Udany rewanż Siarki

2024-03-10

Udany rewanż Siarki

Siarka Tarnobrzeg była przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 20. kolejki III ligi gr. 4. Niestety, Zielono-Czarni przegrali spotkanie i trzy punkty zostały u gospodarzy, którzy wyrównali ze starachowiczanami rachunki za wynik w rundzie jesiennej. 
Pierwsze starty po feryjnej przerwie

2024-03-05

Pierwsze starty po feryjnej przerwie

Po feryjnej przerwie w startach młodzi zawodnicy Akro Star udali się do miejscowości Klucze, gdzie z powodzeniem wystartowali w turnieju Korona Cup. Przywieźli mnóstwo medali, a najmłodsi "zaliczali" udane debiuty. 
Pomagają chorej Mai

2024-03-04

Pomagają chorej Mai

Ponad 170 zawodniczek i zawodników z całej Polski, blisko 9 godzin rywalizacji na siatkarskim parkiecie Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach, a wszystko po to by pomóc siedmioletniej Mai Gałek, zmagającej się z dziecięcym porażeniem mózgowym.