Święto akrobatyki

2023-12-17 19:30:33

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Blisko dwustu zawodników z dwunastu klubów z całej Polski wzięło udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Sportów Gimnastycznych STAR(T) w Skokach na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie, jaki, z inicjatywy klubu Akro Star odbył się w naszym mieście.

Turniej dostarczył mnóstwa emocji, a zgromadzeni na hali kibice, wśród których nie zabrakło rodziców i opiekunów startujących, mogli podziwiać występy na bardzo wysokim poziomie, ponieważ apetyt na medale miał każdy z uczestników. Także gospodarze.

Akro Star podczas zawodów reprezentowało 31 podopiecznych, którzy zdobyli w sumie 13 medali. W formule PRO w Skokach Na Ścieżce złoty wywalczyła Zuzanna Maj, a brązowy - Helena Kaczmarzyk. W Klasie Młodzieżowej dziewcząt zaś najlepsza była Anna Kaczmarzyk, a bardzo udany debiut "zaliczyła" urodzona w 2015 roku Joanna Piętak. W klasie III dziewcząt natomiast srebrny medal zdobyła Gabriela Długosz, dziewiąta była Lena Głowacka, a na trzynastym miejscu znalazła się Aleksandra Pokrywka. W klasie III chłopców zaś piąte miejsce wywalczył Dawid Venter. Ogromne powody do radości miał z kolei Łukasz Mazur, który okazał się najlepszy w Pierwszym Kroku Chłopców. Zawodnicy z Akro Star startowali także w kategorii Skoki na Podwójnej Mini Trampolinie PRO. W klasie III dziewcząt czwarta była Aleksandra Pokrywka, w Klasie Młodzieżowej Dziewcząt złoto zdobyła Anna Kaczmarzyk, a w kat. Pierwszy Krok Dziewcząt podium zdominowały reprezentantki gospodarzy. Na pierwszym stopniu stanęła Joanna Piętak, druga była Helena Kaczmarzyk, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Maj. Medale podopieczni Akro Star wywalczyli także w formule OPEN Skoków na Ścieżce. W Klasie Młodzieżowej Dziewcząt OPEN brązowy medal wywalczyła Maja Piętak, a czwarta była Zuzanna Michalska. Pierwszy Krok Dziewcząt OPEN to z kolei trzecie miejsce Mai Koczwary. Siódme miejsce zajęła Paulina Kowalska, tuż za nią uplasowała się Marcelina Piórczyk, dziesiąta była Kaja Motyka, na trzynastej pozycji znalazła się Gabriela Barwicka, szesnasta była Liliana Myszka, dziewiętnaste miejsce zajęła Zofia Dygas, a dwudzieste - Maria Mochocka. W tej kategorii startowały także: Kornelia Kucharska, Dominika Kamińska, Olga Przepióra, Maja Cygal, Karolina Kułaga, Hanna Stepaniuk, Maja Mamla, Hanna Dudek i Zuzanna Banyś. Wiktoria Młodożeniec z kolei startowała w kategorii Acro Basic 7-9 Dziewcząt. Ogromne powody do radości mieli także: Maja Nowak i Antoni Ołownia, którzy w swoich kategoriach (Acro Basic 5-6 Dziewcząt i Pierwszy Krok Chłopców) wywalczyli złote krążki.

- Dziękujemy wszystkim rodzicom naszych podopiecznych za pomoc organizacyjną, Fundacji Sportu Wyczynowego i KS Beskid za współpracę. Gratulacje dla wszystkich naszych podopiecznych i rywali. Turniej był rozegrany na naprawdę wysokim poziomie - mówiła "na gorąco" Anna Chruścielewska z Akro Star dodając, że patronat honorowy nad turniejem sprawowali: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Biegali po górach

2024-04-28

Mistrzostwa Polski Mountain Classic 2024 w biegach górskich rozegrane w ramach Pieniny Ultra-Trail 2024 to niesamowita sportowa przygoda, w której z powodzeniem uczestniczyli zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik". Jak im poszło?
Otwarty Turniej Bocci w Starachowicach

2024-04-28

Popularyzacja tej ciekawej dyscypliny paraolimpijskiej, aktywizacja osób z niepełnosprawnością i dobra zabawa - to główne cele Starachowickiego Otwartego Turnieju Bocci, zorganizowanego przez Fundację "Nasze Zdrowie".
Świetne występy i miejsca na podium

2024-04-22

Trzy medale wywalczyli reprezentanci szkoły Akro Star podczas TAURON Pucharu Polski Juniora Młodszego w Skokach na Trampolinie, Ścieżce i PMT.
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend.
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty".
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne.
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie.
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii.