JUŻ W KIOSKU

Otwarty Turniej Bocci w Starachowicach

2024-04-28 14:40:33

Ocena:

4.5/5 | 2 głosów

Popularyzacja tej ciekawej dyscypliny paraolimpijskiej, aktywizacja osób z niepełnosprawnością i dobra zabawa - to główne cele Starachowickiego Otwartego Turnieju Bocci, zorganizowanego przez Fundację "Nasze Zdrowie".

fot. Fundacja "Nasze Zdrowie"

"Ach, co to były za zawody"! - dało się nie raz usłyszeć na zakończenie turnieju w tej niecodziennej dyscyplinie sportowej, jaki odbył się w minionym tygodniu w Miejskiej Hali Sportowej w naszym mieście. Rozgrywki poprowadził paraolimpijczyk i przyjaciel fundacji Andrzej Janowski, który jest także instruktorem Boccia - dyscypliny, polegającej na wyrzucaniu bil, czyli skórzanych piłeczek i dorzucaniu do białej bili.

- To połączenie kręgli z bilardem, a nawet carlingiem. Sport ten wymaga zaangażowania umysłowego i opracowywania pewnych kombinacji. To naprawdę ciekawa dyscyplina dla każdego. Dla mnie jest doskonałą formą rehabilitacji dająca jednocześnie mnóstwo radości. Dzięki boccia na nowo czuję, że żyję. Zrozumiałem, że pomimo mojej niepełnosprawności, nie muszę leżeć w łóżku i patrzeć w sufit - tłumaczy A. Janowski dziękując przy tym swojej żonie, która nieustannie wspiera go w działaniach.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy znacznie bardziej niż na rywalizację nastawieni byli na wspaniałą zabawę. Rozgrywki umilały zawodnikom występy cheerleaderek, które zagrzewały do walki.

Na zwycięskie drużyny czekały okazałe puchary, a na wszystkich uczestników - pamiątkowe medale. Nie zabrakło także poczęstunku. - Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście. Kto nie był niech żałuje. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, współorganizatorom turnieju oraz osobom, które pomagały nam w organizacji. Był to pierwszy turniej bocci organizowany przez naszą fundację, ale na pewno nie ostatni - zapewniają organizatorzy.

Wydarzenie realizowane było w ramach projektu pn."Kierunek Przyszłość- Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego" finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 w UM w Starachowicach. Organizator turnieju, czyli fundacja „Nasze zdrowie” jest partnerem Projektu.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Biegali po górach

2024-04-28

Biegali po górach

Mistrzostwa Polski Mountain Classic 2024 w biegach górskich rozegrane w ramach Pieniny Ultra-Trail 2024 to niesamowita sportowa przygoda, w której z powodzeniem uczestniczyli zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik". Jak im poszło?
Świetne występy i miejsca na podium

2024-04-22

Świetne występy i miejsca na podium

Trzy medale wywalczyli reprezentanci szkoły Akro Star podczas TAURON Pucharu Polski Juniora Młodszego w Skokach na Trampolinie, Ścieżce i PMT.
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

Adrian Gunia lepszy od rywala!

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Udane starty w mistrzostwach Starachowic

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend. 
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty". 
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne. 
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Trzy punkty dla Staru

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie. 
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii. 
Zagrają dla Marysi i Adasia

2024-03-14

Zagrają dla Marysi i Adasia

Już 23. marca br. w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach dwanaście drużyn spotka się na siatkarskich parkietach, by pomóc Marysi i Adasiowi - dzielnym małym wojownikom, walczącym o powrót do zdrowia i sprawności. 
Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

2024-03-11

Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

Świetnie rozpoczął się marzec dla Mariana Moconia, który na początku miesiąca wygrał Ogólnopolski Turniej Seniorów i Amatorów w kat. 70 plus, jaki odbył się w Stalowej Woli.