Rozbili Dalin

2011-11-14 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Piłkarze Juventy przełamali passę ligowych porażek i pewnie pokonali przed własną publicznością Dalin Myślenice 4:1! W związku ze zwolnieniem trenera Marka Mierzwy, odpowiedzialnymi za przygotowanie do tego meczu byli Dariusz Anduła i Bartosz Gębura.

*Juventa Starachowice – Dalin Myślenice 4:1 (1:0). Bramki: 1:0 Anduła (5), 1:1 Biel (49), 2:1 Gruszczyński (65-karny), 3:1 Gruszczyński (71), 4:1 Kopeć (76). Żółte kartki: Wójtowicz, M. Kalista – Kościelniak, Cygal. Sędzia: Szymon Ubożak (Kielce).Widzów: 150.

Juventa: Wesołowski – Spadło, Płusa, Gębura, Senderowski, Kwiecień (79. Kiełbasa), Gruszczyński, Wójtowicz, M. Kalista, Kopeć (77. Stawiarski), Anduła.

Dalin: Kościelniak – Pilch, Tokarz, Orłowski, Senderski, Cygal (82. Kiełb), Marchiński, Wojtan, Bałucki (90. Kołodziejczyk), Biel, Nowak (79. Madej).

Po decyzji Zarząd Juventy o rozstaniu się z trenerem Markiem Mierzwą, obowiązek przygotowania zespołu do niedzielnego meczu z Dalinem Myślenice przejęli dwaj zawodnicy, kapitan Dariusz Anduła oraz Bartosz Gębura. Starachowiczanie przystąpili do tego spotkania niemal w najmocniejszym składzie. Zabrakło jedynie kontuzjowanych Tomasza Wróblewskiego, Dawida Korony i Michała Janika.

Mecz zaczął się idealnie dla naszej drużyny. Już w 5. minucie oskrzydlającą akcję Krystiana Płusy celnym uderzeniem wykończył Dariusz Anduła i nasi gracze bardzo szybko objęli prowadzenie, chcieli pójść za ciosem i szybko podwyższyć wynik, ale uderzenia Kopcia i Anduły pewnie obronił bramkarz gości. Piłkarze Dalinu również mieli swoją okazję, ale Przemysław Wesołowski interwencjami zapobiegł utracie bramki.

Zdecydowanie więcej emocji czekało kibiców w drugiej połowie meczu. Najpierw Andrzej Biel dobił odbitą od słupka piłkę do pustej bramki i w 49. minucie Dalin wyrównał stan rywalizacji. Starachowiczanie jednak nie podłamali się takim obrotem sprawy i szybko wrócili na właściwe tory. Oskrzydlające ataki raz po raz niepokoiły myślenicką obronę. Właśnie po jednym z takich ataków bramkarz gości sfaulował w polu karnym Mirosława Kalistę, za co otrzymał żółtą kartkę, a arbiter podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na rzut karny pewnym uderzeniem zamienił Łukasz Gruszczyński. Od tej chwili Juventa osiągała coraz to większą przewagę, a swoje „pięć minut” miał Gruszczyński. W 71. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Konrada Wójtowicza, w polu karnym najsprytniej zachował się Gruszczyński i po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Formalności dopełnił w 76. minucie Karol Kopeć. Nasz skrzydłowy celnym uderzeniem zakończył indywidualną akcję Dariusza Anduły i mógł cieszyć się z kolejnej w tym sezonie bramki. Okazji do podwyższenia wyniku nie brakowało, ale obronną ręką z opresji wychodzili defensorzy Dalinu, dla których wynik 4:1 z pewnością nie jest krzywdzący.

W najbliższą sobotę starachowiczanie zagrają na wyjeździe z Górnikiem Wieliczka, a następnie rozegrają dwa ligowe mecze przed własną publicznością, ze Szreniawą Nowy Wiśnicz (6.11, g. 13.00) oraz Orliczem Suchedniów (11.11, g. 13.00).

2024-04-28

Mistrzostwa Polski Mountain Classic 2024 w biegach górskich rozegrane w ramach Pieniny Ultra-Trail 2024 to niesamowita sportowa przygoda, w której z powodzeniem uczestniczyli zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik". Jak im poszło?
Otwarty Turniej Bocci w Starachowicach

2024-04-28

Popularyzacja tej ciekawej dyscypliny paraolimpijskiej, aktywizacja osób z niepełnosprawnością i dobra zabawa - to główne cele Starachowickiego Otwartego Turnieju Bocci, zorganizowanego przez Fundację "Nasze Zdrowie".
Świetne występy i miejsca na podium

2024-04-22

Trzy medale wywalczyli reprezentanci szkoły Akro Star podczas TAURON Pucharu Polski Juniora Młodszego w Skokach na Trampolinie, Ścieżce i PMT.
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend.
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty".
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne.
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie.
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii.