JUŻ W KIOSKU

Ogromny sukces młodych szczypiornistów

2023-02-06 18:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Adepci piłki ręcznej z Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku wywalczyli drugie miejsce Ogólnopolskim Turnieju „MY TEŻ GRAMY W RĘCZNĄ”, który towarzyszył Mistrzostwom Świata w Piłce Ręcznej 2023, które odbywały się w Krakowie. 

fot. ZPO Wąchock/FB

Młodzi szczypiorniści wraz ze swoimi sportowymi opiekunami, rodzicami i rodzeństwem do Krakowa pojechali w nagrodę za zwycięstwo w finale województwa świętokrzyskiego w połowie grudnia ub.r. Miesiąc później zawodnicy gościli już w tamtejszej małej hali TAURON Arena, gdzie wraz z pozostałymi drużynami z Chrzanowa, Rudy Śląskiej, Krakowa, Wilczysk, Mielca, Spytkowic i Libuszy rywalizowali o zwycięstwo. Wąchocczanie trafili do grupy B, w której wywalczyli pierwsze miejsce nie przegrywając żadnego meczu. W dalszej fazie rozgrywek o zwycięstwo szczypiorniści z Wąchocka mierzyli się z teamem z Rudy Śląskiej. Mimo bardzo dobrej gry przegrali spotkanie finałowe i uplasowali się na drugim miejscu. Wszystkie drużyny otrzymały koszulki, dyplomy, nagrody, puchary i gadżety związane z Mistrzostwami Świata.

- Znów mieliśmy okazję spotkać się z panem Sławomirem Szmalem – legendarnym bramkarzem Reprezentacji Polski w latach 1998 - 2018, srebrnym medalistą MŚ 2007, dwukrotnym brązowym MŚ 2009 i 2015, Najlepszym Piłkarzem Ręcznym Świata 2009, a obecnie Wiceprezesem ZPRP ds. szkolenia sportowego, który wręczał dzieciom puchary i upominki - relacjonują wąchocczanie, którzy po turnieju udali się do krakowskiej TAURON Areny, gdzie mieli okazję obejrzeć na żywo mecze Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. 

- Wyjazd do Krakowa był dla nas ogromną przygodą pełną sportowych emocji i wielkim sukcesem. Serdeczne podziękowania dla Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach, na czele z Prezesem - Panem Stanisławem Hojdą, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, koordynatora Turnieju - Pana Marcina Bożka, Pana Adriana Malinowskiego za wodę, napoje i batoniki oraz wszystkich rodziców za pomoc, wsparcie i cudowny doping, ale przede wszystkim podziękowanie dla Małych Bohaterów tego Turnieju - mówią opiekunowie i trenerzy wąchockich szczypiornistów.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Artystyczne popisy akrobatów

2024-07-07

Artystyczne popisy akrobatów

Pierwszy Wewnętrzny Turniej Szarfowy, zorganizowany przez ekipę szkoły Akro Star w Starachowicach przeszedł już do historii. Emocje już nieco opadły, czas więc na podsumowanie, które przygotowaliśmy we współpracy z Anną Chruścielewską. 
Zwycięstwo Akademików w Iłży

2024-06-30

Zwycięstwo Akademików w Iłży

Podpieczni trenera Adriana Wołczyńskiego z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice okazali się bezkonkurencyjni w turnieju Podzamcze Cup 2024 i stanęli na najwyższym stopniu podium.
Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

2024-06-29

Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

Wywodzi się z KS Piłkarz Golub - Dobrzyń, w przeszłości reprezentował barwy m.in.: Pogoni Szczecin, Elany Toruń czy Arki Gdynia. Bartosz Boniecki, bo o nim mowa dołączył właśnie do ekipy trenera Przemysława Cecherza. 
Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

2024-06-17

Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

W sobotę 15 czerwca zawodnicy pod wodzą Przemysława Cecherza zmierzyli się w finale Pucharu Polski szczebla ŚZPN z ligowym rywalem- Czarnymi Połaniec. Star był zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak mecz był horrorem zakończonym happy endem. Czarno-zieloni wygrali po rzutach karnych 2:2 (5:4).
Trener na medal

2024-06-16

Trener na medal

Ogromny sukces odniósł w minioną niedzielę (16. bm.) trener ze szkoły Akro Star. Anton Novikov, bo o nim mowa, obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski Seniorów w Skokach na Ścieżce Akrobatycznej i znów cieszył się ze złota.
Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

2024-06-10

Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

Dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły Akro Star uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach w Skokach Na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie "Korona Cup IV" w Kluczach. Wśród reprezentantów nie zabrakło także trenera Antona Novikova, który po raz kolejny nie miał sobie równych. 
800 schodów w 9 minut!

2024-06-10

800 schodów w 9 minut!

Druhowie: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński z powodzeniem uczestniczyli w 8. Biegu im. Stanisława Tyma i w pełnym umundurowaniu pokonali blisko 800 schodów, prowadzących na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

2024-06-09

Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

Dziesięć medali wywalczyli zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego LDK w Kielcach. Jednemu z nich udało się także ustanowić nowy rekord województwa.
Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

2024-06-04

Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

Zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" wystartowali w Olimpijskich Nadziejach Mazowsza- Ogólnopolskim Mityngu U16 w Radomiu. Medale wywalczyło dwoje z nich. 
Sukcesy na najważniejszym turnieju

2024-06-03

Sukcesy na najważniejszym turnieju

Pierwsze miejsce drużynowo w Skokach na Ścieżce i drugą lokatę w klasyfikacji klubowej w Skokach na Podwójnej Mini Trampolinie wywalczyli podopieczni szkoły Akro Star w Wilkowicach, gdzie odbywały się najważniejsze zawody w Polskim Związku Gimnastycznym dla najmłodszych zawodników w wieku od 7 do 9 lat.