JUŻ W KIOSKU

Kolejne medale dla młodych akrobatów!

2022-10-31 18:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Libiąż i Katowice - to tam w ostatnim czasie nasi młodzi akrobaci z Akro Star walczyli o medale i jak najlepsze wyniki. Starty zakończyły się sukcesami, a siedmioro z zawodników powiększyło swoje medalowe dorobki.

fot. Akro Star/FB

Ponad 350 zawodników z ponad 20 czołowych klubów z całej Polski uczestniczyło w Turnieju Andrzejkowym - Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Ścieżce, Trampolinie i PMT, jakie odbyły się w Libiążu.

- Powiedzieć, że rywalizacja i konkurencja była duża, to tak, jakby nic nie powiedzieć - mówi Anna Chruścielewska z Akro Star - szkoły, której podopieczni wywalczyli cztery medale. W klasie młodzieżowej kobiet srebro wywalczyła Aleksandra Pokrywka, a brąz - Maja Nurkowska. W tej kategorii czwarte miejsce zajęła Gabriela Długosz, a szóste - Lena Głowacka. W kat. Pierwszy Krok Kobiet srebrny medal zdobyła Joanna Piętak, na czwartym miejscu uplasowała się Eliza Szyszka, a piąte zajęła Sandra Stawiarska. W klasie młodzieżowej mężczyzn z kolei srebrny medal wywalczył David Venter.

- Cieszymy się, że rywalizacja w Naszej dyscyplinie odbywa się na coraz wyższym poziomie, a kto nie boi się rywalizacji i prawdziwego sportowego życia, startuje, rywalizuje i dba o rozwój tej pięknej dyscypliny. To dopiero początek - zapowiada Anna Chruścielewska, dziękując organizatorom, trenerom oraz rodzicom młodych akrobatów.

W Katowicach z kolei odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Ścieżce i Trampolinie. Akrobaci ze Starachowic zostali przydzieleni przez Polski Związek Gimnastyczny do strefy D skupiającej  województwa: śląskie, świętokrzyskie i łódzkie.

Start zakończył się dużym sukcesem.

- Mamy hat tricka i przywozimy 3 medale - całe podium obstawione przez nasze dziewczynki w Skokach na Ścieżce w kategorii Pierwszy Krok, dla której to kategorii te zawody były przeznaczone - cieszą się trenerzy z Akro Star.

Pierwszą lokatę zdobyła Sandra Stawiarska, tuż za nią uplasowała się Joanna Piętak, a trzecie miejsce zajęła Eliza Szyszka.

- Podziękowania dla organizatorów, sędziów i osób współtworzących to wydarzenie. Gratulacje dla wszystkich startujących i rywalizujących klubów i zawodniczek oraz zawodników, dla ich rodziców i trenerów. A dla naszych zawodniczek ogromne gratulacje za zawziętość, sportowy charakter i chęć rywalizacji, za to, że nie zadowalacie się byle jakością i codziennie pracujecie na to, żeby stawać się lepszymi . A zabawa? Oczywiście że jest, bo jest wpisana w dziecięcy świat, ale jest ona zawsze przy okazji, a okazję do świętowania i zabaw dziewczynki dziś mają świetną - mówiła tuż po zawodach A. Chruścielewska.

Gratulujemy!

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Turniejowe laury dla akrobatów

2022-11-27

Turniejowe laury dla akrobatów

Ruda Śląska i Kraków - to miasta, w których ostatnio o medale walczyli młodzi akrobaci ze szkoły Akro Star. Jak zawsze, przywieźli ich pokaźną liczbę.
Bezkonkurencyjni w Super Sprint

2022-11-22

Bezkonkurencyjni w Super Sprint

Świetnie spisała się załoga starachowickiego oddziału Automobilklubu Kieleckiego podczas zawodów samochodowych z okazji Święta Niepodległości.
Walczyli o puchar burmistrza

2022-11-21

Walczyli o puchar burmistrza

Jedenaście medali zdobyli zawodnicy SENSHI Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Gminy Wąchock.
W Zagnańsku nie mieli sobie równych

2022-11-20

W Zagnańsku nie mieli sobie równych

Świetną formę potwierdziła w Zagnańsku drużyna rocznika 2016 Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice, podczas turnieju "PIŁKOWISKO", w którym nie miała sobie równych.
Świetne wyniki na międzynarodowych zawodach

2022-11-14

Świetne wyniki na międzynarodowych zawodach

Sześć medali zdobyli reprezentanci szkoły Akro-Star podczas dwudniowych I Międzynarodowych Zawodów w Akrobatycznych Skokach na Ścieżce "MŁODE NADZIEJE".
Bezkonkurencyjne Skrzaty nie dały szans rywalom

2022-11-07

Bezkonkurencyjne Skrzaty nie dały szans rywalom

Na długo zapamiętają występ na turnieju "Piłkarskie Talenty" w Kielcach Skrzaty z r. 2016 Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice. A to za sprawą świetnych występów, które zaowocowały pierwszym miejscem, a dla jednego z zawodników także...Koroną Króla Strzelców.
Biegali w Czechach

2022-11-06

Biegali w Czechach

Liczna grupa zawodników Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" wzięła udział w jednym z największych i najpopularniejszych biegów w Czechach - Hornicka Desitka, jaki odbył się w minioną sobotę, 5 listopada br. 
Morsy rozpoczęły sezon

2022-10-27

Morsy rozpoczęły sezon

Doczekały się. Mimo iż brak lodowatej wody rekompensowały sobie innymi wodnymi aktywnościami, jak chociażby Slow Swimming, to nie ma to, jak prawdziwy morsowy sezon. Choć do ich ulubionych temperatur jeszcze daleko, to sezon zainaugurowały w minioną niedzielę.
Leneco znów zwycięża

2022-10-26

Leneco znów zwycięża

Siatkarki Leneco SMS Starachowice zwyciężyły w drugim ligowym meczu. Tym razem przeciwnikiem dziewcząt była drużyna Bocian Koral Bilcza.
Akademicy z pucharem

2022-10-25

Akademicy z pucharem

Młodzi piłkarze mirzeckiego oddziału Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice triumfowali w Turnieju Żaków o Puchar Wójta Gminy Mirzec, zorganizowanym przez Mirzeckie Towarzystwo Sportowe  "Leonard".