JUŻ W KIOSKU

Gratka dla biegaczy

2023-08-07 18:25:38

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Już w najbliższą niedzielę (13. bm.) w Brodach odbędzie się  XXIV Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica, którego głównym organizatorem jest Ludowy Klub Biegacza "Rudnik". 

Celem imprezy, która odbywać się będzie już po raz 24. jest m.in.: popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku, upowszechnienie wśród dorosłych biegania, jako najtańszej i ogólnodostępnej formy rekreacji, wyłonienie najlepszych i utalentowanych biegaczy oraz promocja gminy Brody. Głównym organizatorem jest, jak zawsze, Ludowy Klub Biegacza "Rudnik" we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Wojewodą Świętokrzyskim, Powiatem Starachowickim, Urzędem Gminy Brody, Świętokrzyskim Zrzeszeniem LZS w Kielcach oraz firmami prywatnymi. Bieg adresowany jest do wszystkich. Mogą wziąć w nim udział zarówno zawodnicy klubów sportowych, biegacze amatorzy oraz osoby niepełnosprawne. Uczestnicy biegu głównego, w przypadku których wpisowe wynosi 70 zł będą mieli do przebiegnięcia dystans 10 km, a w ramach bezpłatnych biegów dla dzieci z różnych roczników przewidziano dystanse od 100 do 1200 m. 

- Wszyscy zwycięzcy otrzymują pamiątkowe puchary za I – III miejsca, w biegu głównym kobiet i mężczyzn nagrody pieniężne, a za miejsca IV – VI nagrody rzeczowe plus dyplomy. W biegach dla dzieci i młodzieży I - III nagrody rzeczowe plus dyplomy, puchary i medale. Dla wszystkich zawodników przewidziano napoje i poczęstunek. Dla uczestników biegu głównego medale lub statuetki - mówią organizatorzy zastrzegając, że bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel.: –  694 - 626 - 895.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Artystyczne popisy akrobatów

2024-07-07

Artystyczne popisy akrobatów

Pierwszy Wewnętrzny Turniej Szarfowy, zorganizowany przez ekipę szkoły Akro Star w Starachowicach przeszedł już do historii. Emocje już nieco opadły, czas więc na podsumowanie, które przygotowaliśmy we współpracy z Anną Chruścielewską. 
Zwycięstwo Akademików w Iłży

2024-06-30

Zwycięstwo Akademików w Iłży

Podpieczni trenera Adriana Wołczyńskiego z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice okazali się bezkonkurencyjni w turnieju Podzamcze Cup 2024 i stanęli na najwyższym stopniu podium.
Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

2024-06-29

Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

Wywodzi się z KS Piłkarz Golub - Dobrzyń, w przeszłości reprezentował barwy m.in.: Pogoni Szczecin, Elany Toruń czy Arki Gdynia. Bartosz Boniecki, bo o nim mowa dołączył właśnie do ekipy trenera Przemysława Cecherza. 
Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

2024-06-17

Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

W sobotę 15 czerwca zawodnicy pod wodzą Przemysława Cecherza zmierzyli się w finale Pucharu Polski szczebla ŚZPN z ligowym rywalem- Czarnymi Połaniec. Star był zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak mecz był horrorem zakończonym happy endem. Czarno-zieloni wygrali po rzutach karnych 2:2 (5:4).
Trener na medal

2024-06-16

Trener na medal

Ogromny sukces odniósł w minioną niedzielę (16. bm.) trener ze szkoły Akro Star. Anton Novikov, bo o nim mowa, obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski Seniorów w Skokach na Ścieżce Akrobatycznej i znów cieszył się ze złota.
Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

2024-06-10

Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

Dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły Akro Star uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach w Skokach Na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie "Korona Cup IV" w Kluczach. Wśród reprezentantów nie zabrakło także trenera Antona Novikova, który po raz kolejny nie miał sobie równych. 
800 schodów w 9 minut!

2024-06-10

800 schodów w 9 minut!

Druhowie: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński z powodzeniem uczestniczyli w 8. Biegu im. Stanisława Tyma i w pełnym umundurowaniu pokonali blisko 800 schodów, prowadzących na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

2024-06-09

Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

Dziesięć medali wywalczyli zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego LDK w Kielcach. Jednemu z nich udało się także ustanowić nowy rekord województwa.
Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

2024-06-04

Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

Zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" wystartowali w Olimpijskich Nadziejach Mazowsza- Ogólnopolskim Mityngu U16 w Radomiu. Medale wywalczyło dwoje z nich. 
Sukcesy na najważniejszym turnieju

2024-06-03

Sukcesy na najważniejszym turnieju

Pierwsze miejsce drużynowo w Skokach na Ścieżce i drugą lokatę w klasyfikacji klubowej w Skokach na Podwójnej Mini Trampolinie wywalczyli podopieczni szkoły Akro Star w Wilkowicach, gdzie odbywały się najważniejsze zawody w Polskim Związku Gimnastycznym dla najmłodszych zawodników w wieku od 7 do 9 lat.