JUŻ W KIOSKU

Gratka dla biegaczy

2023-08-07 18:25:38

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Już w najbliższą niedzielę (13. bm.) w Brodach odbędzie się  XXIV Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica, którego głównym organizatorem jest Ludowy Klub Biegacza "Rudnik". 

Celem imprezy, która odbywać się będzie już po raz 24. jest m.in.: popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku, upowszechnienie wśród dorosłych biegania, jako najtańszej i ogólnodostępnej formy rekreacji, wyłonienie najlepszych i utalentowanych biegaczy oraz promocja gminy Brody. Głównym organizatorem jest, jak zawsze, Ludowy Klub Biegacza "Rudnik" we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Wojewodą Świętokrzyskim, Powiatem Starachowickim, Urzędem Gminy Brody, Świętokrzyskim Zrzeszeniem LZS w Kielcach oraz firmami prywatnymi. Bieg adresowany jest do wszystkich. Mogą wziąć w nim udział zarówno zawodnicy klubów sportowych, biegacze amatorzy oraz osoby niepełnosprawne. Uczestnicy biegu głównego, w przypadku których wpisowe wynosi 70 zł będą mieli do przebiegnięcia dystans 10 km, a w ramach bezpłatnych biegów dla dzieci z różnych roczników przewidziano dystanse od 100 do 1200 m. 

- Wszyscy zwycięzcy otrzymują pamiątkowe puchary za I – III miejsca, w biegu głównym kobiet i mężczyzn nagrody pieniężne, a za miejsca IV – VI nagrody rzeczowe plus dyplomy. W biegach dla dzieci i młodzieży I - III nagrody rzeczowe plus dyplomy, puchary i medale. Dla wszystkich zawodników przewidziano napoje i poczęstunek. Dla uczestników biegu głównego medale lub statuetki - mówią organizatorzy zastrzegając, że bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel.: –  694 - 626 - 895.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Święto biegaczy z całej Polski

2023-09-24

Święto biegaczy z całej Polski

Biegacze z LKB "Rudnik" zdobyli pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Górskich, które odbyły się 17. września br. w Krynkach. Wywalczyli aż siedem medali w klasyfikacji generalnej. 
Nordic Walking łączy pokolenia

2023-09-18

Nordic Walking łączy pokolenia

Nordic Walking nie słabnie na popularności, wręcz przeciwnie. Ta forma aktywności zyskuje coraz to więcej fanów, a można było się o tym przekonać w minioną niedzielę (17. bm.), obserwując i kibicując uczestnikom marszu ph.: "Kije na dwie mile". 
Punkty dla STAR-u

2023-09-17

Punkty dla STAR-u

Garbarnia Kraków była rywalem ekipy trenera Tadeusza Krawca w zwycięskim dla Zielono-Czarnych, jak się później okazało meczu w ramach 8. kolejki III ligi gr. 4, jaki rozegrano w miniony weekend w Ożarowie. 
Dwa medale Mai Peryt

2023-09-05

Dwa medale Mai Peryt

Powodów do radości nie zabrakło zawodniczce Juventy Cerrad Starachowice podczas 26. Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Białymstoku, skąd wróciła z dwoma medalami. 
Triumf Mariana Moconia

2023-09-03

Triumf Mariana Moconia

Tym razem w Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym PZT rangi II - Memoriale Bogdana Gajewskiego. Pan Marian wywalczył pierwsze miejsce w kategorii 70 plus. 

2023-09-03

"Huntersi" na czele

Drużyna Hoe Hunters - triumfatorem Wakacyjnego Grand Prix w Koszykówce. Ostatni turniej z cyklu, podczas którego rozstrzygnęły się losy zespołów rywalizujących (oczywiście w duchu fair play) o zwycięstwo odbył się 29. sierpnia br. 
Zwycięstwo w stolicy województwa

2023-09-03

Zwycięstwo w stolicy województwa

Trzy cenne punkty przywieźli z Kielc podopieczni trenera Piotra Dudka z Akademii Piłkarskiej STAR Starachowice, którzy w miniony weekend rozegrali mecz ligowy z Koroną III Kielce. 

2023-09-03

"Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz"

Tak o spotkaniu ze Starem Starachowice, rozegranym w ramach 6. kolejki 3. ligi gr. 4 mówił na konferencji pomeczowej trener sobotniego rywala starachowiczan, Dariusz Liana. Podopieczni szkoleniowca Karpat Krosno musieli w minioną sobotę uznać wyższość przeciwnika.
Nocne Zawody Gruntowe

2023-08-27

Nocne Zawody Gruntowe

Trzydziestu wędkarzy wzięło udział w rywalizacji o puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach.
Siatkarski turniej mixtów

2023-08-27

Siatkarski turniej mixtów

Dziesięć par rywalizowało  w Turnieju Siatkówki Plażowej w kategorii mikstów, jaki odbył się 15. sierpnia na "Lubiance". Najlepsi okazali się: Oliwia Lewińska i Artur Dudek.