JUŻ W KIOSKU

Oświatowe święto w Mircu [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03 13:23:30

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Z okazji Dnia Nauczyciela w szkołach na terenie gminy Mirzec odbyły się okolicznościowe akademie. Po raz pierwszy gospodarzem gminnej uroczystości była Szkoła Podstawowa w Jagodnem, gdzie z władzami gminy spotkali się dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy. Nauczyciele mogli zapomnieć o problemach i w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień, choć - ze względu na szczupłość gminnej kasy - pedagodzy nie otrzymali żadnych nagród.

-Pocieszające jest to, że nasze środowisko nauczycielskie widzi trudną sytuację budżetową naszej gminy i podchodzi z dużym zrozumieniem do tego problemu. Chciałbym im za to serdecznie podziękować i jednocześnie zapewnić, że zrobię wszystko, co tylko w mojej mocy, by otrzymali oni zaległe podwyżki płac, które nie zostały w całości wypłacone. Na razie zdobyliśmy środki, by wypłacić zobowiązania za pierwszy kwartał br. - mówi wójt Bogusław Nowak.
Corocznie w Dniu Edukacji pedagodzy spotykali się w mirzeckim Urzędzie Gminy. Tym razem władze zaproponowały, by szkoła w Jagodnem gościła dyrektorów wszystkich placówek oświatowych z tego terenu. Jak przyznała dyrektor „podstawówki” Beata Stefańska było to duże wyróżnienie dla szkoły.
-Jesteśmy bardzo zadowoleni, że święto obchodzone było w naszej placówce. Z tej okazji istniejące tu Koło Artystyczne przygotowało okolicznościowy program artystyczny, w którym wystąpili obecni uczniowie, a także absolwenci naszej szkoły- powiedziała dyrektor Stefańska. 
Zaproszonym gościom bardzo się podobał zaprezentowany program kabaretowy przedstawiający szkolne życie. Młodzi aktorzy za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 
Spotkanie władz gminy z dyrektorami szkół i przedszkoli było dobrą okazją do rozmów. Dyrektorzy informowali wójta o problemach, z jakimi borykają się prowadzone przez nich placówki.
-Wspólne spotkanie było dobrym zaakcentowaniem święta w nieco napiętej sytuacji, spowodowanej niewypłaceniem podwyżek płac. Chcieliśmy podziękować nauczycielom za ich pracę i trud. Szkoda tylko, że nie zostało to poparte gratyfikacjami pieniężnymi, choć może uda się coś wyasygnować z budżetu pod koniec roku- stwierdził wójt. 
Dobra praca nauczycieli potwierdza, że gmina nie na darmo inwestuje w oświatę. W tym roku na bieżące utrzymanie placówek oświatowych przeznaczono ponad 4,8 mln złotych oraz kolejne 550 tysięcy na inwestycje. Dzięki temu udało się rozpocząć rozbudową Gimnazjum Publicznego w Mircu oraz zakończyć zadaszenie Szkoły Podstawowej w Gadce. 
  -Roboty inwestycyjne cieszą, ale jednocześnie pokazują wysiłek gminy w nakładach na oświatę. Na ich realizację zaciągnęliśmy kredyt. Ale nie żałujemy, bowiem budowle, które zaplanowaliśmy, posłużą przez wiele lat. Oświata zawsze była „oczkiem w głowie” obecnego zarządu i tak będzie nadal - zadeklarował Bogusław Nowak.                                        P.T.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY GAZETA STARACHOWICKA NR.44 2001 r.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezkonkurencyjni biegacze [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Bezkonkurencyjni biegacze [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

W Żywcu (woj. śląskie) 13 października br. odbyły się III Mistrzostwa Polski Władz Samorządowych w biegu na dystansie 5 km. Startowali w nich radni i pracownicy samorządowi z całej Polski. Pierwsze miejsce zajął Sylwester Dudek - radny gminy Brody - z czasem 16.58 (rekord życiowy). Był to wspaniały sukces członka Komisji Oświaty i Sportu, prezesa Klubu Biegacza „Rudnik”, za który  otrzymał puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe. 
Pasowanie na pierwszaka [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Pasowanie na pierwszaka [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Brodach, przeżywali 19 października br. pierwsze wielkie święto w swej uczniowskiej karierze. Tego dnia zostali oficjalnie pasowani wielkim ołówkiem na pełnoprawnych uczestników szkolnej społeczności. 
Nie/pewnie jak w banku [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Nie/pewnie jak w banku [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Awaria systemu komputerowego na trzy dni sparaliżowała pracę BIG Banku. Ucierpieli na tym szczególnie klienci, którzy akurat potrzebowali większej gotówki. Uszczerbku zarazem doznało powiedzenie: pewne jak w banku. 
Wspólna przyszłość z MAN [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Wspólna przyszłość z MAN [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Nowoczesne warsztaty szkolne w spółce Star-Trucks są już do dyspozycji uczniów. W ich uroczystym przekazaniu, 15 bm., oprócz szefów firmy uczestniczyły władze powiatu, przedstawiciele kuratorium oświaty, nauczyciele oraz  uczniowie z rodzicami.

2022-08-03

"Od ziarna do chleba" [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Dosyć niecodzienne wycieczki edukacyjne odbyli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach: Małgorzata Gawęcka i Beata Kroczek z wychowankami III c i III b odwiedziły piekarnię Władysława Mierzwy w Starachowicach, a Anna Kaniewska z kl. III a piekarnię Czesława i Renaty Szmalców w Pawłowie.
Sztuka gimnazjalistów [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Sztuka gimnazjalistów [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Szkoła-widmo [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Szkoła-widmo [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

1 września rok szkolny w Krzyżanowicach, gmina Iłża, rozpoczęli uczniowie dwóch szkół podstawowych. Spór, który rozpoczął się wraz z reformą edukacji może doprowadzić do tego, że wkrótce nie będzie tam żadnej. 
Ludowe strofy [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Ludowe strofy [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Coraz większą popularność zyskuje zainicjowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach Konkurs Recytatorski Świętokrzyskiej Poezji Ludowej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. V i VI szkół podstawowych i gimnazjów. Współorganizatorem eliminacji rejonowych tegorocznej – już trzynastej edycji – było Starachowickie Centrum Kultury. 
Jak to na próbach było [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Jak to na próbach było [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Gimnazjaliści 16 października br., a szóstoklasiści dwa tygodnie wcześniej  przymierzyli się do egzaminu, który czeka ich w przyszłym roku. Uczniowie i nauczyciele przyznawali, że niektóre z zadań były ponad możliwości zdających, np.: wykonywanie w pamięci niektórych obliczeń. Niejasne były również niektóre z procedur egzaminacyjnych.        
Na Bugaju stanął w ogniu dom [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Na Bugaju stanął w ogniu dom [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

W miniony czwartek pracownik magazynu wyrobów gotowych Fabryki Mebli AiB w Starachowicach zauważył o godz. 11.00 pożar w obiekcie. Znajdowały się w nim łatwopalne produkty: krzesła, fotele, lakiery, pianki i gąbki. Natychmiast zawiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Na miejsce udały się dwie jednostki PSP. Wkrótce okazało się, że na pomoc trzeba wezwać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzące w skład kompani powiatowej PSP.