JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Nie/pewnie jak w banku [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03 13:56:20

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Awaria systemu komputerowego na trzy dni sparaliżowała pracę BIG Banku. Ucierpieli na tym szczególnie klienci, którzy akurat potrzebowali większej gotówki. Uszczerbku zarazem doznało powiedzenie: pewne jak w banku. 

Moja łódzka rodzina nie ma złych doświadczeń z bankami, a jednak od czasu upowszechnienia się w Polsce rachunków osobistych wraz z najrozmaitszymi kartami, od bankomatowych począwszy, a na kredytowych skończywszy, banki omija z daleka. 
Gdyby to byli wyłącznie ludzie wiekowi, zrozumiałabym ich niechęć do wszystkiego co nowe i skomplikowane technicznie. Banków nie lubi jednak i emerytowana prawniczka, i jej mąż – emerytowany inżynier, i ich córka – młoda lekarka, i jej mąż – również lekarz, i ich dorastające córki. Tak się dla nich jednak szczęśliwie złożyło, że jednym emerytury przynosi do domu listonosz, a drudzy mogą odbierać swoje pensje w kasach ośrodków zdrowia i szpitali. Dziewczyny więc dostają kieszonkowe z portfeli rodziców i uczą się oszczędzać do pończochy. 
Dziś, kiedy twórcy przyszłorocznego budżetu straszą mnie opodatkowaniem oszczędności, też zaczęłam się zastanawiać nad kontynuacją współpracy z bankiem. Dookoła słyszę, z jakim to ryzykiem wiąże się kupowanie za pomocą karty bankowej. Nie wolno jej stracić z oczu, bo nieuczciwy ekspedient czy kasjer, albo i kelner sobie znanym sposobem ściągną z mojego konta tyle, ile będą chcieli. Broń Boże zapisywać wszystkie te kody do kart w kalendarzyku, gdyż w razie zagubienia torebki bądź jej kradzieży, złodziej ogołoci mój rachunek. Nie musi z resztą kraść, jeśli jest hakerem, może poradzić sobie z zabezpieczeniami bankowymi i zostanę bez grosza. 
Prawdę mówiąc, to nawet nie owe zagrożenia nadwerężają moje zaufanie do banków. To one same coraz częściej dają powody do irytacji. Pomijam bardziej niż kompromitujące oprocentowanie wkładów oszczędnościowych przy olbrzymich wciąż kosztach kredytów i skomplikowanej procedury ich uzyskania. Do tego dochodzi brak bankomatów w publicznych miejscach, odległych od banków, co naraża mnie na utratę cennego czasu i każe stać w kolejkach. Szczególnie przed weekendem. 
Tylko Pekao S.A. ma filię na krańcach miasta, wszystkie pozostałe banki skupiły się mniej więcej w centrum i...grają na nosie klientom. Chcesz gotówki, jedź z Orłowa na Radomską, Krzosa, Konstytucji 3 Maja, Lipową i Armii Krajowej. Na te ulice musisz się też dostać z Wąchocka, Tychowa i Lipia. Widocznie mojej rodzinie w Łodzi dały się we znaki takie właśnie bankowe ograniczenia, stąd jej totalna obojętność dla tego rodzaju instytucji.       
(ewa)

ARTYKUŁ ARCHIWALNY GAZETA STARACHOWICKA NR.44 2001 r.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezkonkurencyjni biegacze [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Bezkonkurencyjni biegacze [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

W Żywcu (woj. śląskie) 13 października br. odbyły się III Mistrzostwa Polski Władz Samorządowych w biegu na dystansie 5 km. Startowali w nich radni i pracownicy samorządowi z całej Polski. Pierwsze miejsce zajął Sylwester Dudek - radny gminy Brody - z czasem 16.58 (rekord życiowy). Był to wspaniały sukces członka Komisji Oświaty i Sportu, prezesa Klubu Biegacza „Rudnik”, za który  otrzymał puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe. 
Pasowanie na pierwszaka [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Pasowanie na pierwszaka [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Brodach, przeżywali 19 października br. pierwsze wielkie święto w swej uczniowskiej karierze. Tego dnia zostali oficjalnie pasowani wielkim ołówkiem na pełnoprawnych uczestników szkolnej społeczności. 
Wspólna przyszłość z MAN [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Wspólna przyszłość z MAN [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Nowoczesne warsztaty szkolne w spółce Star-Trucks są już do dyspozycji uczniów. W ich uroczystym przekazaniu, 15 bm., oprócz szefów firmy uczestniczyły władze powiatu, przedstawiciele kuratorium oświaty, nauczyciele oraz  uczniowie z rodzicami.

2022-08-03

"Od ziarna do chleba" [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Dosyć niecodzienne wycieczki edukacyjne odbyli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach: Małgorzata Gawęcka i Beata Kroczek z wychowankami III c i III b odwiedziły piekarnię Władysława Mierzwy w Starachowicach, a Anna Kaniewska z kl. III a piekarnię Czesława i Renaty Szmalców w Pawłowie.
Sztuka gimnazjalistów [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Sztuka gimnazjalistów [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Szkoła-widmo [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Szkoła-widmo [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

1 września rok szkolny w Krzyżanowicach, gmina Iłża, rozpoczęli uczniowie dwóch szkół podstawowych. Spór, który rozpoczął się wraz z reformą edukacji może doprowadzić do tego, że wkrótce nie będzie tam żadnej. 
Ludowe strofy [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Ludowe strofy [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Coraz większą popularność zyskuje zainicjowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach Konkurs Recytatorski Świętokrzyskiej Poezji Ludowej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. V i VI szkół podstawowych i gimnazjów. Współorganizatorem eliminacji rejonowych tegorocznej – już trzynastej edycji – było Starachowickie Centrum Kultury. 
Jak to na próbach było [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Jak to na próbach było [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Gimnazjaliści 16 października br., a szóstoklasiści dwa tygodnie wcześniej  przymierzyli się do egzaminu, który czeka ich w przyszłym roku. Uczniowie i nauczyciele przyznawali, że niektóre z zadań były ponad możliwości zdających, np.: wykonywanie w pamięci niektórych obliczeń. Niejasne były również niektóre z procedur egzaminacyjnych.        
Na Bugaju stanął w ogniu dom [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Na Bugaju stanął w ogniu dom [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

W miniony czwartek pracownik magazynu wyrobów gotowych Fabryki Mebli AiB w Starachowicach zauważył o godz. 11.00 pożar w obiekcie. Znajdowały się w nim łatwopalne produkty: krzesła, fotele, lakiery, pianki i gąbki. Natychmiast zawiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Na miejsce udały się dwie jednostki PSP. Wkrótce okazało się, że na pomoc trzeba wezwać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzące w skład kompani powiatowej PSP. 
Dobre życie [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Dobre życie [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Niebezpieczeństwo zarażenia się bakterią wąglika bardziej niż kiedykolwiek uświadomiło ludziom wartość życia. Dopóki zagrożeni wydawali się tylko Amerykanie, media o przypadkach zachorowań jedynie meldowały. Przesyłka z proszkiem, która trafiła do urzędu pocztowego w Trójmieście, postawiła na nogi wszystkie specjalne służby.