JUŻ W KIOSKU

Niedługo doliczą za... kaloryfer [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03 11:42:36

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Mieszkańcy ulicy Piłsudskiego interweniowali w redakcji, bo otrzymali pod koniec września br. od Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom” zbyt wysokie rachunki za „ciepło”. Nie chodzi im bynajmniej o koszt zużytego ciepła, ale o opłatę za odczyt.
- Rozliczenie za sezon grzewczy otrzymywaliśmy zazwyczaj do końca czerwca każdego roku, tym razem przekazano je ostatniego dnia września br., pomimo że odczyt był w czerwcu. Na rachunku, oprócz kosztu zużytego ciepła, widnieje suma 24,60, jako opłata za dokonanie odczytu. Nie rozumiem, dlaczego my mamy za to płacić, przecież i tak płacimy wysokie czynsze. Moim zdaniem powinien to robić pracownik STBS. Gdybyśmy zostali o tym poinformowani, na pewno część mieszkańców nie zgodziłaby się na założenie podzielników- mówi mieszkanka ulicy Piłsudskiego. 
Zastępca prezesa zarządu STBS Janusz Ulichnowski jest zdania, że administracja nie zatrudni nikogo, kto mógłby się zajmować odczytami liczników ciepła. Wszystkie prace STBS zleca wynajętym w drodze przetargu firmom i, zgodnie z umową, mogą one pobierać opłaty.
- Nikt nie zrobi nic za darmo- podsumował krótko wiceprezes. 
Specjalista ds. instalacji w STBS Janusz Twardowski twierdzi, że „zawsze tak było”.
 - W spółdzielniach mieszkaniowych lokatorzy opłatę za odczyt ciepła  mają wliczoną w czynsz. U nas jest to jednorazowa opłata, najczęściej potrącana z oszczędności za ciepło. Jedną z pozycji na rachunku jest koszt odczytu, wynikający z indywidualnego rozliczenia każdego mieszkania.
Trudno się dziwić protestom społeczeństwa, które jest coraz biedniejsze. Prawie 25 złotych niespodziewanego wydatku to dużo dla portfela rencisty, emeryta czy biedniejszych rodzin.  Niewątpliwie podzielniki są bardzo potrzebne, każdy lokator może oszczędzać ciepło i zapłacić za faktycznie zużyte. Tylko dlaczego odczyt kosztuje tak drogo i dlaczego muszą płacić za niego lokatorzy a nie administrator? – pytanie mieszkańców nadal pozostaje bez odpowiedzi.                (p)

ARTYKUŁ ARCHIWALNY GAZETA STARACHOWICKA NR.42 2001 r.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezkonkurencyjni biegacze [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Bezkonkurencyjni biegacze [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

W Żywcu (woj. śląskie) 13 października br. odbyły się III Mistrzostwa Polski Władz Samorządowych w biegu na dystansie 5 km. Startowali w nich radni i pracownicy samorządowi z całej Polski. Pierwsze miejsce zajął Sylwester Dudek - radny gminy Brody - z czasem 16.58 (rekord życiowy). Był to wspaniały sukces członka Komisji Oświaty i Sportu, prezesa Klubu Biegacza „Rudnik”, za który  otrzymał puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe. 
Pasowanie na pierwszaka [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Pasowanie na pierwszaka [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Brodach, przeżywali 19 października br. pierwsze wielkie święto w swej uczniowskiej karierze. Tego dnia zostali oficjalnie pasowani wielkim ołówkiem na pełnoprawnych uczestników szkolnej społeczności. 
Nie/pewnie jak w banku [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Nie/pewnie jak w banku [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Awaria systemu komputerowego na trzy dni sparaliżowała pracę BIG Banku. Ucierpieli na tym szczególnie klienci, którzy akurat potrzebowali większej gotówki. Uszczerbku zarazem doznało powiedzenie: pewne jak w banku. 
Wspólna przyszłość z MAN [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Wspólna przyszłość z MAN [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Nowoczesne warsztaty szkolne w spółce Star-Trucks są już do dyspozycji uczniów. W ich uroczystym przekazaniu, 15 bm., oprócz szefów firmy uczestniczyły władze powiatu, przedstawiciele kuratorium oświaty, nauczyciele oraz  uczniowie z rodzicami.

2022-08-03

"Od ziarna do chleba" [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Dosyć niecodzienne wycieczki edukacyjne odbyli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach: Małgorzata Gawęcka i Beata Kroczek z wychowankami III c i III b odwiedziły piekarnię Władysława Mierzwy w Starachowicach, a Anna Kaniewska z kl. III a piekarnię Czesława i Renaty Szmalców w Pawłowie.
Sztuka gimnazjalistów [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Sztuka gimnazjalistów [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Szkoła-widmo [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Szkoła-widmo [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

1 września rok szkolny w Krzyżanowicach, gmina Iłża, rozpoczęli uczniowie dwóch szkół podstawowych. Spór, który rozpoczął się wraz z reformą edukacji może doprowadzić do tego, że wkrótce nie będzie tam żadnej. 
Ludowe strofy [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Ludowe strofy [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Coraz większą popularność zyskuje zainicjowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach Konkurs Recytatorski Świętokrzyskiej Poezji Ludowej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. V i VI szkół podstawowych i gimnazjów. Współorganizatorem eliminacji rejonowych tegorocznej – już trzynastej edycji – było Starachowickie Centrum Kultury. 
Jak to na próbach było [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Jak to na próbach było [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Gimnazjaliści 16 października br., a szóstoklasiści dwa tygodnie wcześniej  przymierzyli się do egzaminu, który czeka ich w przyszłym roku. Uczniowie i nauczyciele przyznawali, że niektóre z zadań były ponad możliwości zdających, np.: wykonywanie w pamięci niektórych obliczeń. Niejasne były również niektóre z procedur egzaminacyjnych.        
Na Bugaju stanął w ogniu dom [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Na Bugaju stanął w ogniu dom [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

W miniony czwartek pracownik magazynu wyrobów gotowych Fabryki Mebli AiB w Starachowicach zauważył o godz. 11.00 pożar w obiekcie. Znajdowały się w nim łatwopalne produkty: krzesła, fotele, lakiery, pianki i gąbki. Natychmiast zawiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Na miejsce udały się dwie jednostki PSP. Wkrótce okazało się, że na pomoc trzeba wezwać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzące w skład kompani powiatowej PSP.