JUŻ W KIOSKU

Jest gdzie się bawić [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03 13:36:28

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Place zabaw na starachowickich osiedlach są w opłakanym stanie. Większość z nich to stare i zdezelowane urządzenia, które mogą zagrażać bawiącym się tam dzieciom. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta jedynie STBS „Wspólny Dom” zorganizował na dwóch zarządzanych przez siebie osiedlach place zabaw z prawdziwego zdarzenia, przy ulicy Zakładowej i Mrozowskiego. 

Z miejsc zabaw wyposażonych w koniki, piaskownice, zjeżdżalnie oraz miniaturowej baszty z podwieszonym na łańcuchach mostem cieszą się najmłodsi mieszkańcy. Ale są i tacy, którym to przeszkadza.
-Nie wiem, czym kierują się sprawcy niszcząc urządzenia na placach zabaw. Stwarza to bardzo duże zagrożenie dla dzieci. Wandale działają tak, jakby celowo chcieli, by doszło tam do wypadku. Zawiadomiliśmy o tym Straż Miejską oraz policję. Na szczęście do nieszczęścia nie doszło. Place są na bieżąco kontrolowane, a wszelkie szkody naprawiane- mówi prezes Wiśniewski.
Jeden taki teren kosztował około 5 tysięcy złotych, a jego urządzenie sfinansował STBS i Grupa Ubezpieczeniowa „Filar”, będąca ubezpieczycielem zasobów STBS. Na razie zabawki stanęły na dwóch osiedlach, w planach było jeszcze kilka innych miejsc, ale zgody na to nie wyraziły wspólnoty mieszkaniowe. Tak było przy ulicy Słonecznej, Armii Krajowej, Reja czy Majówka. Jednak prezes Wiśniewski zapowiada dalsze starania i negocjacje, by placyki pojawiły się na kolejnych osiedlach. Tym bardziej że codziennie przebywa na nich spora gromadka dzieci.
-Zawsze po wyjściu ze szkoły idziemy na placyk z kolegami. Fajnie się tu bawimy i mile spędzamy czas – mówi 9-letni Marek, który po raz kolejny w ekwilibrystyczny sposób zjeżdża ze zjeżdżalni. 
To już kolejna inicjatywa STBS. I dobrze, bowiem zdecydowana większość placów zabaw w naszym mieście przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Poobdzierane i skrzypiące huśtawki nie nadają się do użytku, a  na domiar złego nie zawsze są bezpieczne. Wyposażenie nowych placów zabaw ma natomiast wymagane atesty. 
-Urządzenia przeznaczone dla dzieci muszą być dostosowane do ich wieku i kondycji fizycznej. Nowe zabawki na naszych terenach są bezpieczne. Chcemy, by na wszystkich naszych osiedlach najmłodsi mieli gdzie się bawić. Jako administrator osiedla ponosimy odpowiedzialność cywilno-prawną za bawiące się tam dzieci, dlatego tak ważne jest, by miały do tego bezpieczne warunki- powiedział Marek Wiśniewski.                                 Paw.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY GAZETA STARACHOWICKA NR.44 2001 r.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezkonkurencyjni biegacze [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Bezkonkurencyjni biegacze [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

W Żywcu (woj. śląskie) 13 października br. odbyły się III Mistrzostwa Polski Władz Samorządowych w biegu na dystansie 5 km. Startowali w nich radni i pracownicy samorządowi z całej Polski. Pierwsze miejsce zajął Sylwester Dudek - radny gminy Brody - z czasem 16.58 (rekord życiowy). Był to wspaniały sukces członka Komisji Oświaty i Sportu, prezesa Klubu Biegacza „Rudnik”, za który  otrzymał puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe. 
Pasowanie na pierwszaka [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Pasowanie na pierwszaka [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Brodach, przeżywali 19 października br. pierwsze wielkie święto w swej uczniowskiej karierze. Tego dnia zostali oficjalnie pasowani wielkim ołówkiem na pełnoprawnych uczestników szkolnej społeczności. 
Nie/pewnie jak w banku [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Nie/pewnie jak w banku [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Awaria systemu komputerowego na trzy dni sparaliżowała pracę BIG Banku. Ucierpieli na tym szczególnie klienci, którzy akurat potrzebowali większej gotówki. Uszczerbku zarazem doznało powiedzenie: pewne jak w banku. 
Wspólna przyszłość z MAN [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Wspólna przyszłość z MAN [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Nowoczesne warsztaty szkolne w spółce Star-Trucks są już do dyspozycji uczniów. W ich uroczystym przekazaniu, 15 bm., oprócz szefów firmy uczestniczyły władze powiatu, przedstawiciele kuratorium oświaty, nauczyciele oraz  uczniowie z rodzicami.

2022-08-03

"Od ziarna do chleba" [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Dosyć niecodzienne wycieczki edukacyjne odbyli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach: Małgorzata Gawęcka i Beata Kroczek z wychowankami III c i III b odwiedziły piekarnię Władysława Mierzwy w Starachowicach, a Anna Kaniewska z kl. III a piekarnię Czesława i Renaty Szmalców w Pawłowie.
Sztuka gimnazjalistów [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Sztuka gimnazjalistów [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Szkoła-widmo [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Szkoła-widmo [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

1 września rok szkolny w Krzyżanowicach, gmina Iłża, rozpoczęli uczniowie dwóch szkół podstawowych. Spór, który rozpoczął się wraz z reformą edukacji może doprowadzić do tego, że wkrótce nie będzie tam żadnej. 
Ludowe strofy [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Ludowe strofy [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Coraz większą popularność zyskuje zainicjowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach Konkurs Recytatorski Świętokrzyskiej Poezji Ludowej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. V i VI szkół podstawowych i gimnazjów. Współorganizatorem eliminacji rejonowych tegorocznej – już trzynastej edycji – było Starachowickie Centrum Kultury. 
Jak to na próbach było [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Jak to na próbach było [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

Gimnazjaliści 16 października br., a szóstoklasiści dwa tygodnie wcześniej  przymierzyli się do egzaminu, który czeka ich w przyszłym roku. Uczniowie i nauczyciele przyznawali, że niektóre z zadań były ponad możliwości zdających, np.: wykonywanie w pamięci niektórych obliczeń. Niejasne były również niektóre z procedur egzaminacyjnych.        
Na Bugaju stanął w ogniu dom [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

2022-08-03

Na Bugaju stanął w ogniu dom [ARTYKUŁ ARCHIWALNY]

W miniony czwartek pracownik magazynu wyrobów gotowych Fabryki Mebli AiB w Starachowicach zauważył o godz. 11.00 pożar w obiekcie. Znajdowały się w nim łatwopalne produkty: krzesła, fotele, lakiery, pianki i gąbki. Natychmiast zawiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Na miejsce udały się dwie jednostki PSP. Wkrótce okazało się, że na pomoc trzeba wezwać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzące w skład kompani powiatowej PSP.