JUŻ W KIOSKU

Więcej pieniędzy dla NGO

2023-04-28 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W pierwszej połowie maja Gmina Starachowice ogłosi kolejny otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych. Konkurs będzie dotyczył zadań publicznych związanych z wypoczynkiem wakacyjnym, zagospodarowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży, a także zadań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Dla NGO Gmina planuje przeznaczyć ponad 760 tysięcy złotych.

fot. UM Starachowice

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek już wkrótce zaprosi organizacje pozarządowe do udziału w kolejnym otwartym konkursie ofert. Majowy konkurs będzie dotyczył zadań z zakresu profilaktyki, wsparcia na rzecz osób z problemem alkoholowym, realizacji zajęć promujących zdrowy styl życia, ale przede wszystkim działań wakacyjnych.

Wzorem lat poprzednich Gmina Starachowice przygotowuje dla organizacji pozarządowych dwa zadania konkursowe z zakresu letniego wypoczynku. Organizacje będą mogły uzyskać dofinansowanie na organizacje obozów rekreacyjno-sportowych z elementami profilaktyki uzależnień, promujących zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych w okresie wakacji. Na to zadanie gmina planuje przeznaczyć 250 tysięcy złotych. W ubiegłym roku na to zadanie przyznano 195 tysięcy złotych, a dotacje otrzymało 7 stowarzyszeń.

Drugim zadaniem wakacyjnym jest to związane z zagospodarowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży pozostających w okresie wakacji w miejscu zamieszkania. W ubiegłym roku letnie półkolonie zrealizowało 8 stowarzyszeń i klubów sportowych. Otrzymały one łącznie 134 tysiące złotych. W tym roku Prezydent Miasta zwiększył pulę środków na to zadanie i będzie ona wynosić 200 tysięcy złotych.

Na oba zadania wakacyjne Gmina Starachowice przeznaczy 450 tysięcy złotych, czyli 120 tysięcy złotych więcej niż przed rokiem.

Na wszystkie zadania majowego konkursu zaplanowano ponad 760 tysięcy złotych.

- Zachęcamy organizacje pozarządowe do udziału w konkursie i śledzenia strony Urzędu Miejskiego i BIP-u, gdzie już wkrótce znajdą się szczegółowe informacje na temat otwartego konkursu ofert – podkreślają pracownicy Urzędu Miejskiego.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wykorzystajmy potencjał turystyczny Starachowic

2023-06-09

Wykorzystajmy potencjał turystyczny Starachowic

- Budujemy pozytywny wizerunek miasta po to, aby ludzie mieli świadomość, że jesteśmy miastem, które warto wybrać i tu zamieszkać. Starachowice mogą być idealnym miejscem do życia, ale również aktywnego wypoczynku turystycznego. Jesteśmy gotowi do kolejnych zmian, by stać się świętokrzyską perełką – zapewnia Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek po zakończeniu pierwszego z cyklu spotkań „Porozmawiajmy o turystyce”, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych oraz branży hotelarskiej i usługowej.
Świętujemy 400-lecie

2023-06-07

Świętujemy 400-lecie

Starachowice przygotowują się do świętowania 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego Wierzbnika, będącego kolebką miasta nad Kamienną. Liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, publikacje naukowe, koncerty czy inscenizacje historyczne będą przypominać o niezwykłym jubileuszu. Obchody rozpoczną się już we wrześniu tego roku i potrwają do kolejnych Dni Starachowic na zakończenie wakacji 2024 roku.
Środa dniem handlowym na miejskim targowisku

2023-06-06

Środa dniem handlowym na miejskim targowisku

Administracja Targowiska Miejskiego w Starachowicach informuje, że ze względu na Święto Bożego Ciała tradycyjnie przypadające w czwartek (8 czerwca) handel na Targowisku Miejskim zostaje przełożony na środę (7 czerwca). 
Wybory ławników

2023-06-05

Wybory ławników

Do końca października Rada Miejska w Starachowicach dokona wyboru ławników sądowych. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są w terminie do 30 czerwca 2023 roku. 
Budżet Obywatelski 2024

2023-06-03

Budżet Obywatelski 2024

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice. Wspólnie wybieramy projekty do realizacji na 2024 rok. Propozycje projektu do zrealizowania może zgłosić każdy zameldowany mieszkaniec miasta, który ukończył 16 rok życia. Wnioski należy zgłaszać do 30 czerwca – bezpośrednio w Biurze Obsługi Mieszkańców UM lub internetowo za pośrednictwem nowej strony Budżetu Obywatelskiego.
Kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem

2023-06-01

Kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania. Złote Gody to jednak rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe uroczystości jubileuszowe mają za sobą kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem.
Debata nad raportem o stanie gminy

2023-05-30

Debata nad raportem o stanie gminy

Na sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 25 maja 2023 r., Prezydent Miasta Starachowice przedstawił raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie jego działalności w roku 2022 r., w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. W czerwcu odbędzie się debata nad przedstawionym raportem.

2023-05-27

"Starachowicka Strzała" - będą objazdy autobusów!

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach – Komunikacja Miejska informuje, że w niedzielę (28 maja) w godzinach 10:30-14:30 w związku z organizowaną imprezą kolarską „Starachowicka Strzała” nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 0, 2, 7 oraz 19.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2023-05-24

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W czwartek (25 maja br.) o godz. 9.00 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbędzie się kolejna w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Posiedzenie radnych, będzie można oglądać online pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
E-usługi ułatwią życie mieszkańców

2023-05-22

E-usługi ułatwią życie mieszkańców

Gmina Starachowice rozpoczęła kolejny etap realizacji wielkiego projektu e-usług, który w znaczący sposób zwiększa dostępność mieszkańców do załatwiania wielu spraw urzędowych przez internet. Trzeci etap tych działań to między innymi wprowadzenie systemu telefonii VOIP. Telefonia jest gwarantem poprawy jakości obsługi mieszkańca, oszczędności w gminnym budżecie i poprawy cyberbezpieczeństwa.