JUŻ W KIOSKU

Starachowicka Strzała już w ten weekend

2024-05-21 06:13:56

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W weekend miłośników rowerowej rywalizacji czeka kibicowanie uczestnikom ósmej edycji „Starachowickiej Strzały”. Przed nami kolejna odsłona imprezy organizowanej przez Poland Bike. Honorowy patronat nad wydarzeniami, które odbędą się 25-26 maja objął Prezydent Miasta Marek Materek.

źródło: UM Starachowice

- Na ten weekend czekaliśmy cały rok. Od zakończenia poprzedniej „Starachowickiej Strzały” kolarze z całej Polski oczekują na kolejny wyścig po malowniczych zakątkach naszego powiatu. Wreszcie się doczekali. W niedzielę 26 maja w Starachowicach odbędzie się VIII Starachowicka Strzała 2024, a dzień wcześniej w sobotę 25 maja można sprawdzić się w III Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego. Oba wyścigi wyłącznie na rowerach szosowych. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów znajdą się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach – zapowiada Grzegorz Wajs, dyrektor wyścigu.

Mieszkańców Starachowic oraz całego powiatu starachowickiego zapraszamy do kibicowania zawodnikom, którzy przyjadą do nas z całej Polski.

Zgłoszenia na wyścigi w Starachowicach prowadzone są w zakładce ZAPISY na oficjalnej stronie imprezy www.mpszosa.polandbike.pl. Aktualnie na liście osób zgłoszonych do jazdy indywidualnej na czas mamy 14 zawodników. Z kolei do niedzielnej rywalizacji na trasie „Starachowickiej Strzały” mamy już zgłoszony 90-osobowy peleton. To jednak nie koniec zgłoszeń i zapewne ta lista będzie co najmniej dwukrotnie większa.

- Do Starachowic przyjadą kolarze z całej Polski. „Starachowicka Strzała” to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez sportowych w miejskich kalendarzu. Wyścig kolarski to jednak nie tylko walka o zwycięstwo. To dla naszego powiatu doskonała forma promocji turystycznych atrakcji Starachowic, Pawłowa czy Brodów. Zachęcam do kibicowania kolarzom na trasie wyścigu. Jestem przekonany, że ci zawodnicy powrócą do nas w przyszłości i to nie tylko przy okazji sportowej rywalizacji. Zapewne przyjadą tu z rodzinami i będą mogli wypoczywać aktywnie, korzystając z naszej infrastruktury i turystycznych skarbów ziemi starachowickiej – przekonuje Prezydent Starachowic Marek Materek.

Program rowerowego weekendu

Rowerowy weekend zapowiada się emocjonująco. W sobotę odbędzie się jazda indywidualna na czas. Natomiast w niedzielę kolarze ruszą na trasę Starachowickiej Strzały.

SOBOTA 25 MAJA 2024

III CZASÓWKA O PUCHAR STAROSTY STARACHOWICKIEGO

16:00 – odprawa techniczna

16:45 – ustawianie na starcie

16:55 – ceremonia otwarcia III Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

17:00 – start wyścigu (3 km) – co 60 sekund, w pierwszej kolejności kobiety, następnie mężczyźni

18:30 – ceremonia dekoracji III Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

NIEDZIELA 26 MAJA 2024

VIII STARACHOWICKA STRZAŁA – wyścig ze startu wspólnego

9:30 – odprawa techniczna

10:15 – ustawianie na starcie: I sektor (dystans 83 km), II sektor (dystans 61 km)

10:20 – ceremonia otwarcia VIII Starachowickiej Strzały

10:40 – start honorowy – przejazd kolumny przez ok. 25 min. na start ostry (ok. 10 km)

11:10 – start ostry – dystans 83 km

11:20 – start ostry – dystans 61 km

14:30 – ceremonia dekoracji Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim

14:45 – ceremonia dekoracji VIII Starachowickiej Strzały.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Sukces „Rowerowego Maja”

2024-06-08

Sukces „Rowerowego Maja”

Prawie 600 dzieciaków ze starachowickich szkół podstawowych i przedszkoli miejskich wzięło udział w akcji „Rowerowy Maj”. Dziękujemy wszystkim miłośnikom dwóch kółek za wysoką frekwencję i wspaniałą zabawę połączoną z bezpiecznym dojazdem do szkoły i przedszkola.
Debata nad raportem Gminy

2024-06-10

Debata nad raportem Gminy

Do 13 czerwca mieszkańcy Starachowic mogą zgłaszać swój udział w debacie nad przedstawionym w maju raportem o stanie gminy. Debata będzie jednym z punktów czerwcowej sesji Rady Miejskiej.
Terenowa jazda po Szlakowisku

2024-06-05

Terenowa jazda po Szlakowisku

Zdalnie sterowane modele samochodów terenowych powracają do Starachowic. Już 15 czerwca odbędzie się kolejna edycja Pikniku 4x4 RC. To kontynuacja ubiegłorocznej imprezy „Wyboje 4x4”.
Złóż wniosek do Budżetu Obywatelskiego

2024-06-03

Złóż wniosek do Budżetu Obywatelskiego

Już 3 czerwca rozpoczyna się procedura zgłaszania projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać do 30 czerwca. Natomiast we wrześniu odbędzie się dwuetapowe głosowanie, które wyłoni zadania do realizacji.
Zbieraj kilometry dla Starachowic

2024-06-01

Zbieraj kilometry dla Starachowic

Starachowice włączają się do zabawy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. W czerwcu wszyscy Starachowiczanie w oparciu o dedykowaną bezpłatną aplikację mobilną będą mogli wykręcać kilometry na rowerze, dopisując je do wspólnego konta naszego miasta. Miasto, które uzbiera najwięcej kilometrów, wygra ogólnopolski ranking. Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie.
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością

2024-05-27

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością

W niedzielę, 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Informujemy o uprawnieniach, z jakich mogą skorzystać wyborcy z niepełnosprawnością.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2024-05-23

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W piątek (24 maja) odbędzie się druga sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Starachowicach. Obrady w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego rozpoczną się o godzinie 9.00.
Wracają letnie, niedzielne potańcówki

2024-05-22

Wracają letnie, niedzielne potańcówki

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Centrum Usług Społecznych w Starachowicach, Starachowicka Rada Seniorów oraz Park Kultury w Starachowicach serdecznie zapraszają na  „Niedzielne Potańcówki”, które w zeszłym roku okazały się kulturalnym hitem i zyskały ogromną sympatię mieszkańców miasta.
Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

2024-05-16

Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

Prezydent Miasta Marek Materek poinformował o kolejnych zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miejskim. Nowym kierownikiem Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg została Pani Monika Gębska. Pracami Referatu Realizacji Inwestycji pokieruje natomiast Mateusz Bidziński.
Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

2024-05-13

Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

Maciej Myszka nowym Sekretarzem Miasta Starachowice. Urzędnik ma objąć tę funkcję od 1 sierpnia 2024 roku, zastępując na tym stanowisku Tomasza Porębskiego, który w kwietniu złożył rezygnację i wypowiedzenie.