JUŻ W KIOSKU

"Sukces Roku" dla Starachowic

2023-05-05 08:00:21

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej gali „Osobowości i Sukcesy Rok 2023”. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody dla wybitnych osób świata biznesu, sportu, nauki, kultury i mediów, a także samorządów. Statuetki „Sukces Roku” trafiły również do Starachowic. W gronie wyróżnionych znalazło się miejsce dla Miasta Starachowice oraz Restauracji „Atrium” mieszczącej się w Hotelu Senator.

Filip Prokop i Marek Materek / fot. UM Starachowice

- Kochani podczas warszawskiej Gali Osobowości i Sukcesu, otrzymaliśmy statuetkę za rozwój i realizacje inwestycji, w tym projektu rewitalizacji. Jak podkreślali organizatorzy, to nagroda dla miasta, które przeszło transformację gospodarczą. Kapitułą decydującą o wyborze laureatów byli przedstawiciele redakcji magazynu „Osobowości i Sukcesy”, a także wybitne osobowości nagrodzone w poprzednich latach – poinformował Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek tuż po otrzymaniu nagrody.

Cztery miasta z nagrodą

Podczas wydarzenia, które odbywa się już od 13 lat, corocznie zostają uhonorowane osoby i instytucje z różnych dziedzin: nauki, sztuki, kultury, sportu, biznesu, również samorządy. Teraz do tego grona dołączyły Starachowice.

W tym roku decyzją Kapituły cztery miasta: Giżycko, Lidzbark Warmiński, Starachowice i Janów Lubelski, zostały nagrodzone w kategorii „Sukces Roku 2023”.

- Nasze miasto otrzymało statuetkę między innymi za realizację projektów związanych z rewitalizacją. Starachowice zmieniają się bowiem każdego dnia na oczach zaangażowanych w te zmiany mieszkańców miasta. Te zmiany są widoczne gołym okiem. Przestrzeń Parku Miejskiego to zielone płuca Starachowic, które w ostatnim czasie zyskały nowe oblicze i jest miejscem tak lubianym zarówno przez naszych mieszkańców jak i gości nas odwiedzających. Kończymy prace związane z zagospodarowaniem Lubianki. Ta przestrzeń rekreacyjna za chwilę będzie cieszyć swoim okiem. Do tego dołożymy jeszcze zmiany nad Pasternikiem, a także wciąż trwające zmiany na kolonii robotniczej osiedla Wzgórze i okolic Parku Kultury. To wszystko sprawia, że jesteśmy rozpoznawani na arenie ogólnopolskiej – zapewnia Prezydent Miasta.

Podczas uroczystej gali „Osobowości i sukcesy” przyznane zostały nagrody: „Sukces Roku”, „Osobowość Roku” (dla wybitnych osób świata biznesu, sportu, nauki, kultury i mediów), „Międzynarodowy Sukces Roku 2023”, „Sukces Roku 2023”, „Osobowość Roku 2023”, „Wizjoner Roku 2023” oraz po raz pierwszy „Biznesowa Osobowość Roku 2023” oraz „Europejska Osobowość Roku 2023”.

- Za te zmiany serdecznie dziękuję wszystkim moim współpracownikom, którzy każdego dnia wkładają w ten proces wiele swojej pracy, serca i zaangażowania. Nasza wspólna praca zmienia nasze miasto w miejsce przyjazne dla każdego obywatela. Także tych z niepełnosprawnościami, o których pamiętamy przy okazji każdej inwestycji realizowanej na terenie miasta. Poprawiamy dostępność do usług i nowych inwestycji poprawiających wizerunek miasta. Dziękuję mieszkańcom, którzy nam kibicują, ale również tym, którzy czasem krytykują nasze pomysły. Bo nawet krytyka sprawia, że możemy robić to wszystko jeszcze lepiej – podkreśla Prezydent Materek.

Plejada nagrodzonych

W tym roku na wydarzeniu pojawili się artyści, biznesmeni, sportowcy, politycy. W gronie gości m.in. Lech Wałęsa, Szymon Marciniak, Radosław Piesiewicz, Danuta i Zenon Martyniuk, Izabela Janachowska, Leszek Możdżer, Robert Korzeniowski, Michał Koterski i Ida Nowakowska. Podczas gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2023” nie zabrakło znanych lekarzy, przedsiębiorców i wybitnych profesorów, m.in. prof. Michała Kleibera, Mirosława Ząbka czy Henryka Skarżyńskiego.

Gratulacje dla Atrium

Nagroda dla naszego miasta nie była jedynym starachowickim akcentem gali. Wyróżniono również znajdującą się w Hotelu Senator – Restaurację „Atrium”.

- Takie miasta jak Starachowice zawsze mają się czym pochwalić. Sam osobiście na każdym kroku staram się głosić wszystkim dobrą nowinę o zmianach, które dokonują się w naszym mieście. Jestem przekonany, że jeszcze 10 lat temu niewiele mało kto mógł spodziewać się, że Starachowice mogą mieć przyszłość turystyczną. Ja już teraz to widzę. Kto wie, czy nie staniemy się w przyszłości dla Warszawy „nowymi Mazurami” - uważa Filip Prokop, współwłaściciel nagrodzonej restauracji. - Cieszę się, że w tak dynamicznym mieście mamy okazję prowadzić swój biznes. Chcemy pokazać, że w takim mieście może się tak wiele dziać. Nasza restauracja już zaprasza do siebie gwiazdy kulinarne i jesteśmy z tego dumni, że nasze działania są tak dobrze postrzegane w całym kraju – podkreśla współwłaściciel Restauracji „Atrium”.

źródło: UM Starachowice

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Środa dniem handlowym na miejskim targowisku

2023-06-06

Środa dniem handlowym na miejskim targowisku

Administracja Targowiska Miejskiego w Starachowicach informuje, że ze względu na Święto Bożego Ciała tradycyjnie przypadające w czwartek (8 czerwca) handel na Targowisku Miejskim zostaje przełożony na środę (7 czerwca). 
Wybory ławników

2023-06-05

Wybory ławników

Do końca października Rada Miejska w Starachowicach dokona wyboru ławników sądowych. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są w terminie do 30 czerwca 2023 roku. 
Budżet Obywatelski 2024

2023-06-03

Budżet Obywatelski 2024

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice. Wspólnie wybieramy projekty do realizacji na 2024 rok. Propozycje projektu do zrealizowania może zgłosić każdy zameldowany mieszkaniec miasta, który ukończył 16 rok życia. Wnioski należy zgłaszać do 30 czerwca – bezpośrednio w Biurze Obsługi Mieszkańców UM lub internetowo za pośrednictwem nowej strony Budżetu Obywatelskiego.
Kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem

2023-06-01

Kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania. Złote Gody to jednak rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe uroczystości jubileuszowe mają za sobą kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem.
Debata nad raportem o stanie gminy

2023-05-30

Debata nad raportem o stanie gminy

Na sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 25 maja 2023 r., Prezydent Miasta Starachowice przedstawił raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie jego działalności w roku 2022 r., w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. W czerwcu odbędzie się debata nad przedstawionym raportem.

2023-05-27

"Starachowicka Strzała" - będą objazdy autobusów!

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach – Komunikacja Miejska informuje, że w niedzielę (28 maja) w godzinach 10:30-14:30 w związku z organizowaną imprezą kolarską „Starachowicka Strzała” nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 0, 2, 7 oraz 19.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2023-05-24

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W czwartek (25 maja br.) o godz. 9.00 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbędzie się kolejna w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Posiedzenie radnych, będzie można oglądać online pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
E-usługi ułatwią życie mieszkańców

2023-05-22

E-usługi ułatwią życie mieszkańców

Gmina Starachowice rozpoczęła kolejny etap realizacji wielkiego projektu e-usług, który w znaczący sposób zwiększa dostępność mieszkańców do załatwiania wielu spraw urzędowych przez internet. Trzeci etap tych działań to między innymi wprowadzenie systemu telefonii VOIP. Telefonia jest gwarantem poprawy jakości obsługi mieszkańca, oszczędności w gminnym budżecie i poprawy cyberbezpieczeństwa.
Spotkanie w sprawie lokalu

2023-05-17

Spotkanie w sprawie lokalu

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg nieograniczony pisemny na wynajęcie w budynku „Pałacyku” lokalu usługowo-handlowego. Spotkanie otwarte w tej sprawie odbędzie się w czwartek (18 maja) o godz. 17. w budynku rewitalizowanej przestrzeni.
Łatwiejszy dostęp do biblioteki

2023-05-15

Łatwiejszy dostęp do biblioteki

Zakończyły się prace związane z budową dojścia do głównej wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego. Nowe dojście ułatwi korzystanie z zasobów bibliotecznych również osobom z niepełnosprawnościami. Inwestycja miejska jest kolejnym zadaniem zrealizowanym przez Urząd Miejski, które wpisuje się w poprawę dostępności dla mieszkańców miasta do najważniejszych usług i sfer życia codziennego.