JUŻ W KIOSKU

Podróże według Moniki

2021-09-04 18:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Lekarz medycyny rodzinnej, radna Rady Miasta, znana z celebrowania chwil i uwieczniania ich na pięknych zdjęciach. Jeśli nie możecie jej spotkać w Starachowicach to na pewno znajdziecie ją w górach, Tatry, Bieszczady, Gorce - to jej klimaty. Ale przecież nie tylko

archiwum prywatne

Właśnie dotarło do mnie, że to już rok upłynął od naszego pierwszego spotkania i reportażu o niej. O podróżach rzecz jasna, bo to one stanowiły tło tamtego spotkania. Namawiałam ją już wtedy na prelekcję podróżniczą, bo ma się dziewczyna czym pochwalić i... Tym razem ja się pochwalę, bo udało mi się ją namówić i w miniony piątek (27 sierpnia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pod tytułem "Cuda wianki Sri Lanki". Konia z rzędem temu, kto tam był, a jeśli nie był to jestem pewna, że po tej pełnej pasji opowieści starachowicka ekipa słuchaczy już rezerwuje bilety.

Było świetnie i inspirująco. Duża zasługa zdjęć, które towarzyszyły prelekcji, bo Monika uwieczniła na nich każdą chwilę, piękno natury i ludzi, których tak lubi obserwować. Nie zabrakło historii w postaci nawiązań do wojny domowej z Tamilami stanowiącymi mniejszość etniczną, ale spotkanie było przede wszystkim zanurzeniem się w naturę i kulturę. Była okazja poznać piękne rzeźby, świątynie wykute w skałach, Monika Rutkowska zabrała na szczyty wzgórz skąd rozpościerały się zapierające dech widoki.

Tak, i nagle zachciało się tam być. Pojechać, chłonąć i czerpać pełnymi garściami. Dzięki Monice Rutkowskiej na chwilę stało się to możliwe.

Prelekcja odbyła się w ramach projektu "Ale Jazda! Od Czytelnika do Podróżnika". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.