JUŻ W KIOSKU

Piesi mogą czuć się bezpieczniej

2022-09-22 12:12:37

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Powiat oddał kolejne dwa przejścia dla pieszych, w tym jedno wyniesione, do użytku starachowiczan. Oba znajdują się na ulicy Szkolnej, przy II Liceum Ogólnokształcącym. Dzięki środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg i wsparciu Gminy Starachowice zostały one przebudowane w trosce o bezpieczeństwo korzystających z nich pieszych.

fot. Powiat Starachowicki

Odbiór techniczny przejść odbył się w środę (21 września) z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i prezydenta Marka Materka, którzy mieli okazję naocznie sprawdzić efekty tej inwestycji. W ramach zadania dokonano korekty umiejscowienia istniejącego już przejścia, które zostało rozbudowane i wyniesione do góry.  Wykonano też drugie, zupełnie nowe. Przy obu pojawiło się oświetlenie dedykowane „zebrom”, barierki ochronne odgradzające chodnik od jezdni, a także aktywne znaki ostrzegawcze. Przebrukowano również odcinki chodnika na dojściu do nich.

Zdaniem starosty Piotra Ambroszczyka, jest to bardzo ważna inwestycja, z uwagi na dużą liczbę wypadków z udziałem pieszych.

- Chcąc temu zapobiegać, Powiat realizuje program poprawy bezpieczeństwa osób pieszych, właśnie na przejściach dla pieszych. Zadania te były realizowane w ramach dotacji, pozyskanej przez Powiat Starachowicki z Funduszu Rozwoju Dróg. Łącznie na terenie miasta Starachowice wykonaliśmy 11 zadań, modernizując 14 przejść, w tym dwa na ulicy Szkolnej. Wkład własny zapewniła Gmina Starachowice, za co bardzo serdecznie dziękuję prezydentowi Markowi Materkowi – mówił starosta.

Podziękowania kierował również do całej załogi Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, z dyrektorem Andrzejem Klimczakiem na czele, za sprawne przeprowadzenie mikroinwestycji, które  mocno wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych.

Łączna wartość zadań, zrealizowanych na terenie Starachowic w zakresie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, to prawie 2,5 mln zł.

/źródło: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
W rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-29

W rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Polskie Państwo Podziemne było fenomenem w ogarniętej wojną Europie, przykładem trwania państwa siłą woli i siłą sprawczą wbrew wszelkim zagrożeniom, dowodem wielkiej siły moralnej i organizacyjnej polskiego narodu. Polskie Państwo Podziemne udowodniło, że Polska istnieje i nie zamierza się poddać.  Powstało 83 lata temu.
Porządek obrad wrześniowej sesji Rady Powiatu w Starachowicach

2022-09-27

Porządek obrad wrześniowej sesji Rady Powiatu w Starachowicach

W środę (28 września br.) w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XLIV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a jego porządek prezentujemy poniżej. Będzie ono także transmitowane na stronie: esesja.tv.
IX Festiwal Nauki

2022-09-25

IX Festiwal Nauki

Przed nami IX Festiwal Nauki - cykliczna impreza popularyzująca naukę, organizowana przez Powiat Starachowicki we współpracy z Gminą Starachowice oraz Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Tym razem będzie trwała trzy dni: 26, 27 i 28 września. Każdy dzień to inny panel tematyczny. Jaki? Zobaczcie poniżej. 
Ślubowali na sztandar

2022-09-24

Ślubowali na sztandar

Kolejny rocznik pierwszoklasistów III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach ślubował na sztandar. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszył uczniom starosta Piotr Ambroszczyk.
Kolejna umowa patronacka podpisana

2022-09-23

Kolejna umowa patronacka podpisana

Spółka PEREKO obejmie patronatem uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. 22 września br. podpisane zostało porozumienie w tej sprawie.
Powiat na dożynkach wojewódzkich

2022-09-17

Powiat na dożynkach wojewódzkich

Ponad dwudziestoosobowa delegacja rolników z naszego powiatu, której przewodził wicestarosta Dariusz Dąbrowski, wzięła udział w Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, jakie odbyły się 11 września br. w miejscowości Bogoria, w powiecie staszowskim.
STOP samobójstwom

2022-09-18

STOP samobójstwom

"Ochrona zdrowia psychicznego w aspekcie zachowań suicydalnych” - to tytuł konferencji, jaka odbyła się 16 września br. z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka w związku z przypadającym sześć dni wcześniej Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom.
Jak zapobiegać samobójstwom. Konferencja naukowa

2022-09-12

Jak zapobiegać samobójstwom. Konferencja naukowa

„Ochrona zdrowia psychicznego w aspekcie zachowań suicydalnych” - to tytuł konferencji, jaka odbędzie 16 września br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach w związku z przypadającym sześć dni wcześniej Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom. Jej organizatorami są: Powiat Starachowicki, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach oraz Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Starachowicach. 
Kolejna edycja „Żelaznego Pierścienia” i koncert w ramach Festiwalu Ludwiga van Beethovena

2022-09-02

Kolejna edycja „Żelaznego Pierścienia” i koncert w ramach Festiwalu Ludwiga van Beethovena

W piątek (2 września br.) o godz. 17.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Ekomuzeum odbędzie się uroczysta gala wręczenia Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. "Żelazny Pierścień". 
Porządek obrad sierpniowej sesji Rady Powiatu w Starachowicach

2022-08-24

Porządek obrad sierpniowej sesji Rady Powiatu w Starachowicach

W czwartek (25 sierpnia br.) w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XLIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv.