JUŻ W KIOSKU

Cyfrowe Starachowice

2022-03-18 10:18:04

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gmina Starachowice otrzymała dofinansowanie na realizację projektu grantowego „Cyfrowa Gmina”. W ramach uzyskanego grantu Gmina Starachowice planuje zakup serwerów z systemami operacyjnymi, zakup terminali oraz wykonanie audytu cyberbezpieczeństwa. To kolejny krok w stronę zwiększenia dostępności e-usług dla mieszkańców Starachowic.

fot. UM Starachowice

Ponad milionowy grant otrzymała Gmina Starachowice na realizację kolejnego działania zaplanowanego przez Urząd Miejski w Starachowicach. Finansowe wsparcie w wysokości dokładnie 1.082.343,20 złotych pozwoli na zakup:

- nowych wysokowydajnych 6 serwerów wraz z systemami operacyjnymi,

- 350 stanowisk roboczych (terminali)

- wykonanie audytu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.

Otrzymany grant pozwoli na zakup serwerów, które przeznaczone będą do uruchomienia tzw. aplikacji dziedzinowych wdrażanych w ramach e-usług, dostarczenie do jednostek organizacyjnych Gminy Starachowice stanowisk roboczych, na których prowadzona będzie obsługa aplikacji.

- Udostępnione rozwiązania pozwolą mieszkańcom ograniczyć w znaczącym stopniu konieczność osobistych wizyt w jednostkach organizacyjnych gminy, pracownikom tych jednostek ułatwi możliwość podjęcia pracy zdalnie z domu przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przetwarzanych danych wrażliwych – informuje magistrat.

E-usługi dla mieszkańców

Obecnie w gminie realizowany jest projekt „Zwiększenie dostępności e-usług dla miasta Starachowice”. W ramach projektu wdrożone zostaną dla mieszkańców usługi pozwalające m.in. wykonywanie operacji finansowych przez mieszkańców związanych z podatkami i opłatami obowiązującymi w mieście.

We wszystkich szkołach uruchomione zostaną e-dzienniki, systemy rozliczania opłat za posiłki, elektroniczna biblioteka szkolna.

E-dzienniki zostaną uruchomione od września 2022 r.

- Kluczem do niezawodnego działania wymienionych rozwiązań będzie wdrożenie dedykowanego oprogramowania dziedzinowego oraz dostarczenie odpowiedniej klasy sprzętu teleinformatycznego. Efekty projektu zrealizowane za środki otrzymane z grantu zostaną utrzymane m.in. poprzez stałe kolokowanie serwerów w wysoko zaawansowanej technologicznie serwerowni, która stanowi własność Gminy Starachowice. W posiadanej serwerowni będą ponadto przechowywane wszystkie dane przetwarzane na terminalach komputerowych użytkowników Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych – informuje Urząd Miejski.

/komunikat prasowy UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

2022-10-04

Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

Podczas ostatniej sesji radni podjęli decyzję o wyborze nowego opiekuna dla Młodzieżowej Rady Miasta. Został nim, rekomendowany na to stanowisko przez młodzieżowych radnych, pracownik Urzędu Miasta, Kamil Stanos. Decyzję podjęto jednogłośnie, a sama uchwała nie pociąga za sobą żadnych skutków finansowych.
ŚwiaTOsfera Nauki

2022-10-02

ŚwiaTOsfera Nauki

Gościnne mury starachowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki okazały się idealnym miejscem do organizacji drugiego dnia kolejnej edycji Festiwalu Nauki. Wtorkowe spotkania młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych oraz starachowickich liceów poświęcone były różnym dziedzinom nauk humanistycznych i społecznych.
O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

2022-09-30

O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

W Starachowicach gościła ekipa programu Dzień Dobry TVN, która prosto ze starachowickiego autobusu przeprowadziła wejście "na żywo" - oczywiście w temacie bezpłatnej komunikacji publicznej, która w naszym mieście funkcjonuje od 1 kwietnia br.
Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

2022-09-30

Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

Diamentowe i Złote Gody obchodziły dziś starachowickie małżeństwa z 60 i 50-letnim stażem. Medale za długoletnie pożycie wręczył Jubilatom Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, składając z tej okazji życzenia kolejnych, szczęśliwych i udanych lat w małżeństwie.
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-09-29

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (30 września) o godzinie 9.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.