JUŻ W KIOSKU

Cyfrowe Starachowice

2022-03-18 10:18:04

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gmina Starachowice otrzymała dofinansowanie na realizację projektu grantowego „Cyfrowa Gmina”. W ramach uzyskanego grantu Gmina Starachowice planuje zakup serwerów z systemami operacyjnymi, zakup terminali oraz wykonanie audytu cyberbezpieczeństwa. To kolejny krok w stronę zwiększenia dostępności e-usług dla mieszkańców Starachowic.

fot. UM Starachowice

Ponad milionowy grant otrzymała Gmina Starachowice na realizację kolejnego działania zaplanowanego przez Urząd Miejski w Starachowicach. Finansowe wsparcie w wysokości dokładnie 1.082.343,20 złotych pozwoli na zakup:

- nowych wysokowydajnych 6 serwerów wraz z systemami operacyjnymi,

- 350 stanowisk roboczych (terminali)

- wykonanie audytu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.

Otrzymany grant pozwoli na zakup serwerów, które przeznaczone będą do uruchomienia tzw. aplikacji dziedzinowych wdrażanych w ramach e-usług, dostarczenie do jednostek organizacyjnych Gminy Starachowice stanowisk roboczych, na których prowadzona będzie obsługa aplikacji.

- Udostępnione rozwiązania pozwolą mieszkańcom ograniczyć w znaczącym stopniu konieczność osobistych wizyt w jednostkach organizacyjnych gminy, pracownikom tych jednostek ułatwi możliwość podjęcia pracy zdalnie z domu przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przetwarzanych danych wrażliwych – informuje magistrat.

E-usługi dla mieszkańców

Obecnie w gminie realizowany jest projekt „Zwiększenie dostępności e-usług dla miasta Starachowice”. W ramach projektu wdrożone zostaną dla mieszkańców usługi pozwalające m.in. wykonywanie operacji finansowych przez mieszkańców związanych z podatkami i opłatami obowiązującymi w mieście.

We wszystkich szkołach uruchomione zostaną e-dzienniki, systemy rozliczania opłat za posiłki, elektroniczna biblioteka szkolna.

E-dzienniki zostaną uruchomione od września 2022 r.

- Kluczem do niezawodnego działania wymienionych rozwiązań będzie wdrożenie dedykowanego oprogramowania dziedzinowego oraz dostarczenie odpowiedniej klasy sprzętu teleinformatycznego. Efekty projektu zrealizowane za środki otrzymane z grantu zostaną utrzymane m.in. poprzez stałe kolokowanie serwerów w wysoko zaawansowanej technologicznie serwerowni, która stanowi własność Gminy Starachowice. W posiadanej serwerowni będą ponadto przechowywane wszystkie dane przetwarzane na terminalach komputerowych użytkowników Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych – informuje Urząd Miejski.

/komunikat prasowy UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Debata o przyszłości 

2023-09-16

Debata o przyszłości 

Starachowiczanie zainaugurowali cykl spotkań "Czas Regeneracji". W Sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbyła się debata otwierająca cykl ogólnopolskich spotkań. Kolejne warsztaty odbędą się między innymi w Krakowie czy Gnieźnie.
Głosowanie elektroniczne zakończone, od poniedziałku głosujemy na kartach

2023-09-12

Głosowanie elektroniczne zakończone, od poniedziałku głosujemy na kartach

W ubiegłym tygodniu odbywał się pierwszy etap głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice. Głosowanie drogą elektroniczną cieszyło się dużą popularnością głosujących. Ci, którzy nie zdążyli oddać swoich głosów do niedzieli, mają jednak okazję do wskazania najlepszego ich zdaniem projektu w drugiej części głosowania. Od poniedziałku można głosować tradycyjnie na karcie do głosowania.
Debata o przyszłości Polski 

2023-09-13

Debata o przyszłości Polski 

Przed nami pierwsze spotkanie z cyklu “Czas Regeneracji” organizowanego przez CoopTech Hub, Inicjatywę Wschód i Polską Sieć Ekonomii. Starachowice oficjalnie inaugurują tegoroczny cykl spotkań. Poza naszym miastem na liście organizatorów znalazły się jeszcze między innymi Gniezno, Kraków oraz Rzeszów.
Miasto stawia na pływanie

2023-09-07

Miasto stawia na pływanie

Władze Gminy Starachowice zachęcają mieszkańców do aktywnego korzystania z obiektu Krytej Pływalni. Od 1 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadził zmiany w ofercie pływalni. Uczniowie starachowickich szkół będą pływać za darmo. Pływalnia ma również zachęcać do skorzystania z atrakcji przez pracowników firm i instytucji.
Święto Młodzieży

2023-09-06

Święto Młodzieży

W piątkowe (8 września) południe starachowicki Park Miejski na kilka godzin zamieni się w niezwykłe miejsce. „Rządy w parku” przejmuje młodzież, która specjalnie dla swoich rówieśników przygotowała atrakcyjne wydarzenie kulturalno-obywatelskie. Dokładnie o godzinie 12. rozpoczyna się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski, czyli impreza jednocząca środowisko młodzieżowe Starachowic.
Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

2023-09-04

Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek (4 września) rusza głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji starachowickiego Budżetu Obywatelskiego. Dwuetapowe głosowanie (internetowe i tradycyjne) to decydujący etap wyboru projektów do realizacji w 2024 roku. Mieszkańcy zgłosili 5 projektów, które po weryfikacji zostały poddane procedurze głosowania.
Najlepsi z najlepszych

2023-09-01

Najlepsi z najlepszych

Sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i wysoka średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych to klucz do bycia starachowickim prymusem. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek spotkał się z uczniami, którzy w minionym roku szkolnym zasłużyli na tytuły „najlepsi z najlepszych”, a przede wszystkim na Stypendia Miasta Starachowice i finansowe wsparcie od Gminy.
Spotkanie ze sportowcami

2023-08-31

Spotkanie ze sportowcami

Prezydent Starachowic Marek Materek przyznał stypendia sportowe szóstce młodych sportowców, reprezentujących na co dzień barwy naszych klubów sportowych. Do końca roku stypendia otrzymywać będą zawodnicy uprawiający lekkoatletykę, kickboxing oraz karate kyokushin. Gratulujemy!
Dni Starachowic 2023

2023-08-30

Dni Starachowic 2023

- Zapraszam serdecznie wszystkich na tegoroczne Dni Starachowic. Na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji każdy znajdzie coś dla siebie. Sobota to dzień przeznaczony dla miłośników hip-hopu, a wśród artystów znaleźli się między innymi TEDE oraz Mr Polska. W niedzielę zapraszam wszystkich na starachowicki wieczór z Cugowskimi. Już przygotowujemy scenę, na której wystąpią Piotr Cugowski, a także Krzysztof Cugowski. Na te koncerty serdecznie Państwa zapraszamy – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas środowej konferencji prasowej zapowiadającej weekendowe święto miasta.
Latawcami pożegnamy wakacje

2023-08-29

Latawcami pożegnamy wakacje

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zaprasza wszystkich miłośników puszczania latawców na piknik „Lato odlatuje z latawcami”, który już w najbliższą środę (30 sierpnia) odbędzie się w Porcie Lubianka. Nie zabraknie animacji dla dzieci, wspólnego malowania twarzy, sportowych zmagań, a przede wszystkim kolorowania i puszczania latawców.