JUŻ W KIOSKU

Zostań twarzą 400-lecia

2023-08-16 09:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Za nami pierwsze sesje zdjęciowe akcji „Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik”. Podczas spotkania nad zalewem Lubianka powstały pierwsze portrety, które wypełnią przestrzeń miejską w czasie zbliżającego się roku obchodów z okazji 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Organizatorzy zaplanowali łącznie 4 dni zdjęciowe. 

fot. UM Starachowice

10 sierpnia odbyła się pierwsza starachowicka sesja zdjęciowa, której głównym celem jest sfotografowanie co najmniej 400 mieszkańców Starachowic. Zdjęcia wykonane podczas sierpniowych sesji utworzą galerię foto, która dostępna będzie na oficjalnej stronie internetowej jubileuszowych wydarzeń, a także znajdzie się na materiałach drukowanych w trakcie trwania tego przedsięwzięcia.

Pierwsza sesja odbyła się w ubiegły czwartek nad zrewitalizowanym zalewem Lubianka. Chętnych do wykonania sobie fotografii nie brakowało. Po czwartkowej sesji wykonanej przez członków Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego galeria wzbogaciła się o kilkanaście portretów Starachowiczan, którzy wyrazili zgodę na publikację swojego wizerunku w ramach tej niezwykłej akcji.

W najbliższy czwartek 17 sierpnia odbędzie się druga sesja zdjęciowa. Tym razem organizatorzy zapraszają wszystkich na starachowicki Rynek. W godzinach 9-10 oraz 15-16 każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł bezpłatnie wykonać sobie zdjęcie i dołączyć w ten sposób do starachowickiej galerii twarzy 400-lecia.

W sierpniu odbędą się jeszcze dwie sesje zdjęciowe. 21 sierpnia sesja odbędzie się na placu na Szlakowisku, a 28 sierpnia plenerem fotograficznym będzie skwer przy ławeczce Rachtana.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do udziału w tym projekcie!

fot. UM Starachowice

/Informator Urzędu Miejskiego/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

2024-05-16

Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

Prezydent Miasta Marek Materek poinformował o kolejnych zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miejskim. Nowym kierownikiem Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg została Pani Monika Gębska. Pracami Referatu Realizacji Inwestycji pokieruje natomiast Mateusz Bidziński.
Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

2024-05-13

Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

Maciej Myszka nowym Sekretarzem Miasta Starachowice. Urzędnik ma objąć tę funkcję od 1 sierpnia 2024 roku, zastępując na tym stanowisku Tomasza Porębskiego, który w kwietniu złożył rezygnację i wypowiedzenie.
Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

2024-05-13

Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

Urząd Miejski w Starachowicach przygotowuje się do dziesiątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Już 3 czerwca rozpoczynamy procedurę zgłaszania projektów do tegorocznej edycji partycypacyjnego zadania. Na Państwa projekty czekamy do końca czerwca. We wrześniu odbędzie się dwuetapowe głosowanie na zgłoszone projekty. Wzorem lat poprzednich głosowanie będzie miało charakter internetowy oraz tradycyjny.
Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

2024-05-08

Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

Rada Miejska określiła sezon kąpielowy w Starachowicach oraz wskazała dwa kąpieliska, które będą do dyspozycji mieszkańców w sezonie letnim. Projekt przygotowany przez Prezydenta Miasta otrzymał pozytywne opinie od odpowiednich instytucji.
Powstanie tablica pamięci samorządowcom

2024-05-06

Powstanie tablica pamięci samorządowcom

Kwietniowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach była ostatnimi obradami ósmej kadencji Rady. Ostatnia uchwała podjęta podczas tej sesji dotyczyła zamiaru umieszczenia pamiątkowej tablicy poświęconej starachowickim samorządowcom. Tablica ma zostać umieszczona na elewacji budynku Urzędu Miejskiego.
Czas na rower miejski w Starachowicach

2024-04-30

Czas na rower miejski w Starachowicach

Już w środę (1 maja) oficjalnie rusza starachowicki System Roweru Miejskiego STAR BIKE. 145 rowerów, w tym 90 rowerów z napędem elektrycznym czeka na pierwszych użytkowników. Miłośników rowerowego szaleństwa zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z jednośladów i pobrania dedykowanej aplikacji Roovee.
Lubianek będzie promował miasto

2024-04-25

Lubianek będzie promował miasto

Do Sandry Hoffmann trafił specjalny voucher za zwycięstwo w konkursie na „Maskotkę Starachowic” organizowanego w ramach obchodów 400-lecia miasta. Lubianek, bo takie imię nosi maskotka, najbardziej przypadł jurorom do gustu. Składa się on z wielu elementów, które nawiązują zarówno do przeszłości, jak i teraźniejszości Starachowic.
Energooszczędny sprzęt AGD dla Starachowic

2024-04-25

Energooszczędny sprzęt AGD dla Starachowic

Za nami 14. edycja plebiscytu „Świeć się z Energą”, w którym Starachowice kolejny raz okazały się najlepiej oświetlonym miastem w województwie świętokrzyskim. W nagrodę za swój sukces miasto otrzymało czek na zakup energooszczędnego sprzętu AGD, który już trafił do starachowickich organizacji oraz instytucji.
Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

2024-04-23

Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

Starachowicki Urząd Miejski dostosowuje swoją przestrzeń do obsługi osób o specjalnych potrzebach. W ramach projektu finansowanego ze środków norweskich wykonano nowe tabliczki informacyjne, postawiono specjalne plany typograficzne, a także zamontowano nakładki kierunkowe na poręcze schodów. Wszystko po to, aby dostęp do urzędowych spraw był prostszy i łatwiejszy.
Starachowicka Strzała

2024-04-21

Starachowicka Strzała

Rozpoczynamy odliczanie do ósmej edycji rowerowego święta w naszym mieście. Wszyscy miłośnicy „dwóch kółek” powinni rezerwować sobie już czas na udział w kolejnej odsłonie „Starachowickiej Strzały”, a także kibicowaniu zawodników, którzy przejadą przez malowniczy powiat starachowicki. Honorowy patronat nad rowerowym weekendem w Starachowicach (25-26 maja) objął Prezydent Miasta Marek Materek.