JUŻ W KIOSKU

Zaangażowani i pełni pomysłów

2024-01-30 10:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Starachowickie rady społeczne to ważne ogniwo w kreowaniu przyszłości miasta. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Prezydent Marek Materek podziękował przedstawicielom tych rad za dotychczasową aktywność i wyraził przekonanie, że w kolejnych miesiąca rola młodzieży czy seniorów nie będzie słabła.

fot. UM Starachowice

- Państwa praca na rzecz naszego lokalnego społeczeństwa jest wysoko oceniana przez wszystkich. To bez wątpienia praca na najwyższym możliwym poziomie. Gdy patrzymy obiektywnie na działalność innych Młodzieżowych Rad, Uniwersytetów Trzeciego Wieku czy Rad Seniorów to nie zawaham się stwierdzić, że starachowickie rady znajdują się w czołówkach list całego kraju. Ale to jest właśnie zasługa Waszego zaangażowania. Z każdym dniem podnosicie swój poziom coraz wyżej. Za to wszystko serdecznie Państwu dziękuję – podkreślił Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej.

Prezydent zwrócił uwagę na fakt, iż działalność starachowickich rad jest dla wielu ciał doradczych w kraju wzorem do naśladowania. Z tego między innymi powodu do Starachowic przyjeżdżają delegacje miejskich czy powiatowych rad, aby podpatrywać dobre wzorce i stosować je w codziennej pracy na rzecz lokalnych społeczności w swoim otoczeniu.

- Uczą się od Was inni i to jest właśnie najlepszy przykład na to, że to, co robicie to nie tylko praca. To pasja i udoskonalanie swoich umiejętności – dodał prezydent.

Pałacyk szansą młodych

Włodarz miasta podkreślił rolę Starachowickiej Rady Seniorów czy Młodzieżowej Rady Miejskiej w kreowaniu przyszłości miasta i jego rozwoju. Zapowiedział, iż tak jak ostatnio miasto będzie zgłaszać do wskazanych rad projekty uchwał dotyczące kluczowych zagadnień społecznych. Głos starachowickich rad w tej dyskusji jest niezwykle istotny.

Prezydent zapowiedział ponadto, iż przedstawiciel Starachowickiej Rady Seniorów zostanie zgłoszony do Społecznej Komisji Mieszkaniowej zajmującej się lokalami komunalnymi czy socjalnymi w mieście.

- W przypadku młodzieży w najbliższym czasie możemy spodziewać się jeszcze większej aktywności społecznej. Otwarcie Centrum Kreatywności „Pałacyk” umożliwi im realizację nowych inicjatyw i na tego typu działania liczę szczególnie. Jestem przekonany, że dzięki Waszemu zaangażowaniu ta przestrzeń pałacykowa będzie tętniła energią i życiem. Tam na pewno powstanie niejeden wspaniały pomysł na nasze miasto. A kto ma kreować tego typu pomysły jak nie młodzież – podkreśla Prezydent Materek.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców

2024-02-27

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców

W Urzędzie Miejskim ruszył punkt bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Starachowic. Punkt znajduje się w pokoju nr 19 – na parterze budynku.
Zagospodarowanie przestrzeni na Piachach. Prezydent Starachowic zaprasza na spacer inwestycyjny

2024-02-28

Zagospodarowanie przestrzeni na Piachach. Prezydent Starachowic zaprasza na spacer inwestycyjny

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zaprasza mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych na kolejny spacer inwestycyjny - tym razem spotkamy się przy kąpielisku Piachy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 lutego 2024 r. o godzinie 15:30.
Złote Gody

2024-02-24

Złote Gody

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa. Złote Gody to czas świętowania bogactwa i obfitości, które miłość wnosi do naszego życia.
Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2024-02-22

Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (23 lutego br.) odbędą się czwarte w tym roku obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. Miejscy radni po raz drugi w tym miesiącu spotkają się podczas sesji.
Wydawnicza podróż w czasie

2024-02-20

Wydawnicza podróż w czasie

W sercu starachowickiego Wierzbnika – w księgarni „Graf” zarządzanej przez Pana Wiesława Jurczuka – odbyła się oficjalna prezentacja albumu „Starachowice – Wierzbnik. Przeszłość wykuta w kadrze”. Wydawnictwo powstało z okazji 400-lecia miasta, a szczegółowo zaprezentował je Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz z zespołem redakcyjnym odpowiedzialnym za stworzenie niezwykłego albumu.
Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

2024-02-16

Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

Miasto planuje kompleksową przebudowę ulicy Radomskiej, która pozwoli zwiększyć płynność ruchu samochodowego w tej części Starachowic. W ramach zadania inwestycyjnego realizowanego na drodze wojewódzkiej ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulicy Radomskiej ze Szkolną. Pomysł budowy ronda w tym miejscu poddał pod dyskusję Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
Gratulacje i życzenia

2024-02-15

Gratulacje i życzenia

 Pani Wiktoria Strzelecka to kolejna starachowiczanka obchodząca w tym roku swoje 100. urodziny. Urodzona 11 lutego Pani Wiktoria na co dzień mieszka obecnie w starachowickim Domu Pomocy Społecznej, gdzie może liczyć na znakomitą opiekę.
Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

2024-02-13

Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

Poniedziałek (12 lutego br.) był pierwszym dniem okresu składania wniosków do 10. edycji Programu Inicjatyw Lokalnych. Dokumenty o wsparcie realizacji mikroinwestycji można składać do 23 lutego br.
Ferie w mieście, czyli

2024-02-11

Ferie w mieście, czyli "Miejska przygoda"

Już od poniedziałku (12 lutego br.) dzieci i młodzież czeka dwutygodniowy wypoczynek. Dla tych, które nigdzie nie wyjeżdżają, ten czas wcale nie musi być nudny. Starachowickie placówki kulturalne przygotowały dla nich moc atrakcji. Szczegóły na plakatach.
Najlepszego dla Pani Marianny

2024-02-09

Najlepszego dla Pani Marianny

Kolejna mieszkanka Starachowic świętowała w ostatnim tygodniu setne urodziny. Najlepsze życzenia z okazji 100 lat dla Pani Marianny Kozłowskiej przekazał Prezydent Starachowic Marek Materek. Szanowna Jubilatka otrzymała również piękny bukiet kwiatów.