JUŻ W KIOSKU

Święto Młodzieży

2023-09-06 07:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W piątkowe (8 września) południe starachowicki Park Miejski na kilka godzin zamieni się w niezwykłe miejsce. „Rządy w parku” przejmuje młodzież, która specjalnie dla swoich rówieśników przygotowała atrakcyjne wydarzenie kulturalno-obywatelskie. Dokładnie o godzinie 12. rozpoczyna się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski, czyli impreza jednocząca środowisko młodzieżowe Starachowic.

fot. UM Starachowice

- Starachowice młodzieżą stoją. Przekonacie się o tym Państwo chociażby w najbliższy piątek. Już dziś zapraszam Państwa do Amfiteatru Parku Miejskiego, gdzie odbędzie się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski. Atrakcje w tym dniu przygotowała oczywiście sama młodzież. Organizatorem imprezy jest Młodzieżowa Rada Miasta i mogę zapewnić, że na brak atrakcji narzekać nie można – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Festiwal ma być połączeniem występów muzycznych z rozmowami o sukcesach ciekawych gości. Wydarzenie to również okazja do prezentacji licznych pomysłów Młodzieżowej Rady Miasta, aktywnie zaangażowanej w rozwój miasta, a także w działania pro-obywatelskie.

- Na głównej scenie amfiteatru zaprezentują się wszystkim nasi lokalni artyści. Młode starachowickie zespoły zagrają specjalnie dla Was. Ten festiwal to taka właśnie szansa na młodych ludzi, którzy być może nawet nigdy nie mieli okazji spróbować swoich sił na dużej scenie przed publicznością. To festiwal właśnie dla nich. Ale Młodzieżowy Festiwal Obywatelski to nie tylko występy muzyczne. To również udział w wydarzeniu znamienitych gości, którzy pochodzą ze Starachowic i osiągnęli sukces medialny – dodała Klaudia Chamera, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

Na liście gości starachowickiego festiwalu znaleźli się między innymi Rafał Gębura z kanału 7 metrów pod ziemią oraz Dawid Myśliwiec – specjalista od „Naukowego bełkotu”.

Starachowicki festiwal to również atrakcje wokół sceny. Młodzi radni zapewniają, że podczas festiwalu nie zabraknie elementów lokalnego dziedzictwa, ale również opowieści o pasjach.

- W szczególny sposób chcemy włączyć się w obchody 400-lecia lokacji Wierzbnika i jubileuszu naszego miasta. Nasi radni już przygotowali dla Państwa niezwykłe ciekawostki historyczne. Zresztą festiwal skrywa w sobie jeszcze wiele niespodzianek, o których przekonacie się Państwo już na miejscu. Zapraszamy! - zapewnia Julia Łaszewicz, radna MRM.

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Kierunek Przyszłość - Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) i budżetu państwa (15%) w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Serdecznie zapraszamy!

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przed nami sesja Rady Miejskiej

2023-09-28

Przed nami sesja Rady Miejskiej

Przed nami kolejne obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. W piątek (29 września br.) o godz. 9.00 rozpocznie się sesja Rady Miejskiej. Obrady będzie można śledzić "na żywo" poprzez transmisję online pod linkiem: http://esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Koperta ratująca życie

2023-09-25

Koperta ratująca życie

Starachowicka Koperta Życia to akcja, która została zainicjowana podczas tegorocznych obchodów IX Starachowickiego Dnia Seniora, a do włączenia się w nią zachęcają służby medyczne.
Debata o przyszłości 

2023-09-16

Debata o przyszłości 

Starachowiczanie zainaugurowali cykl spotkań "Czas Regeneracji". W Sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbyła się debata otwierająca cykl ogólnopolskich spotkań. Kolejne warsztaty odbędą się między innymi w Krakowie czy Gnieźnie.
Głosowanie elektroniczne zakończone, od poniedziałku głosujemy na kartach

2023-09-12

Głosowanie elektroniczne zakończone, od poniedziałku głosujemy na kartach

W ubiegłym tygodniu odbywał się pierwszy etap głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice. Głosowanie drogą elektroniczną cieszyło się dużą popularnością głosujących. Ci, którzy nie zdążyli oddać swoich głosów do niedzieli, mają jednak okazję do wskazania najlepszego ich zdaniem projektu w drugiej części głosowania. Od poniedziałku można głosować tradycyjnie na karcie do głosowania.
Debata o przyszłości Polski 

2023-09-13

Debata o przyszłości Polski 

Przed nami pierwsze spotkanie z cyklu “Czas Regeneracji” organizowanego przez CoopTech Hub, Inicjatywę Wschód i Polską Sieć Ekonomii. Starachowice oficjalnie inaugurują tegoroczny cykl spotkań. Poza naszym miastem na liście organizatorów znalazły się jeszcze między innymi Gniezno, Kraków oraz Rzeszów.
Miasto stawia na pływanie

2023-09-07

Miasto stawia na pływanie

Władze Gminy Starachowice zachęcają mieszkańców do aktywnego korzystania z obiektu Krytej Pływalni. Od 1 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadził zmiany w ofercie pływalni. Uczniowie starachowickich szkół będą pływać za darmo. Pływalnia ma również zachęcać do skorzystania z atrakcji przez pracowników firm i instytucji.
Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

2023-09-04

Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek (4 września) rusza głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji starachowickiego Budżetu Obywatelskiego. Dwuetapowe głosowanie (internetowe i tradycyjne) to decydujący etap wyboru projektów do realizacji w 2024 roku. Mieszkańcy zgłosili 5 projektów, które po weryfikacji zostały poddane procedurze głosowania.
Najlepsi z najlepszych

2023-09-01

Najlepsi z najlepszych

Sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i wysoka średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych to klucz do bycia starachowickim prymusem. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek spotkał się z uczniami, którzy w minionym roku szkolnym zasłużyli na tytuły „najlepsi z najlepszych”, a przede wszystkim na Stypendia Miasta Starachowice i finansowe wsparcie od Gminy.
Spotkanie ze sportowcami

2023-08-31

Spotkanie ze sportowcami

Prezydent Starachowic Marek Materek przyznał stypendia sportowe szóstce młodych sportowców, reprezentujących na co dzień barwy naszych klubów sportowych. Do końca roku stypendia otrzymywać będą zawodnicy uprawiający lekkoatletykę, kickboxing oraz karate kyokushin. Gratulujemy!
Dni Starachowic 2023

2023-08-30

Dni Starachowic 2023

- Zapraszam serdecznie wszystkich na tegoroczne Dni Starachowic. Na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji każdy znajdzie coś dla siebie. Sobota to dzień przeznaczony dla miłośników hip-hopu, a wśród artystów znaleźli się między innymi TEDE oraz Mr Polska. W niedzielę zapraszam wszystkich na starachowicki wieczór z Cugowskimi. Już przygotowujemy scenę, na której wystąpią Piotr Cugowski, a także Krzysztof Cugowski. Na te koncerty serdecznie Państwa zapraszamy – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas środowej konferencji prasowej zapowiadającej weekendowe święto miasta.