JUŻ W KIOSKU

Święto Młodzieży

2023-09-06 07:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W piątkowe (8 września) południe starachowicki Park Miejski na kilka godzin zamieni się w niezwykłe miejsce. „Rządy w parku” przejmuje młodzież, która specjalnie dla swoich rówieśników przygotowała atrakcyjne wydarzenie kulturalno-obywatelskie. Dokładnie o godzinie 12. rozpoczyna się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski, czyli impreza jednocząca środowisko młodzieżowe Starachowic.

fot. UM Starachowice

- Starachowice młodzieżą stoją. Przekonacie się o tym Państwo chociażby w najbliższy piątek. Już dziś zapraszam Państwa do Amfiteatru Parku Miejskiego, gdzie odbędzie się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski. Atrakcje w tym dniu przygotowała oczywiście sama młodzież. Organizatorem imprezy jest Młodzieżowa Rada Miasta i mogę zapewnić, że na brak atrakcji narzekać nie można – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Festiwal ma być połączeniem występów muzycznych z rozmowami o sukcesach ciekawych gości. Wydarzenie to również okazja do prezentacji licznych pomysłów Młodzieżowej Rady Miasta, aktywnie zaangażowanej w rozwój miasta, a także w działania pro-obywatelskie.

- Na głównej scenie amfiteatru zaprezentują się wszystkim nasi lokalni artyści. Młode starachowickie zespoły zagrają specjalnie dla Was. Ten festiwal to taka właśnie szansa na młodych ludzi, którzy być może nawet nigdy nie mieli okazji spróbować swoich sił na dużej scenie przed publicznością. To festiwal właśnie dla nich. Ale Młodzieżowy Festiwal Obywatelski to nie tylko występy muzyczne. To również udział w wydarzeniu znamienitych gości, którzy pochodzą ze Starachowic i osiągnęli sukces medialny – dodała Klaudia Chamera, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

Na liście gości starachowickiego festiwalu znaleźli się między innymi Rafał Gębura z kanału 7 metrów pod ziemią oraz Dawid Myśliwiec – specjalista od „Naukowego bełkotu”.

Starachowicki festiwal to również atrakcje wokół sceny. Młodzi radni zapewniają, że podczas festiwalu nie zabraknie elementów lokalnego dziedzictwa, ale również opowieści o pasjach.

- W szczególny sposób chcemy włączyć się w obchody 400-lecia lokacji Wierzbnika i jubileuszu naszego miasta. Nasi radni już przygotowali dla Państwa niezwykłe ciekawostki historyczne. Zresztą festiwal skrywa w sobie jeszcze wiele niespodzianek, o których przekonacie się Państwo już na miejscu. Zapraszamy! - zapewnia Julia Łaszewicz, radna MRM.

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Kierunek Przyszłość - Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) i budżetu państwa (15%) w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Serdecznie zapraszamy!

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością

2024-05-27

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością

W niedzielę, 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Informujemy o uprawnieniach, z jakich mogą skorzystać wyborcy z niepełnosprawnością.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2024-05-23

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W piątek (24 maja) odbędzie się druga sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Starachowicach. Obrady w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego rozpoczną się o godzinie 9.00.
Wracają letnie, niedzielne potańcówki

2024-05-22

Wracają letnie, niedzielne potańcówki

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Centrum Usług Społecznych w Starachowicach, Starachowicka Rada Seniorów oraz Park Kultury w Starachowicach serdecznie zapraszają na  „Niedzielne Potańcówki”, które w zeszłym roku okazały się kulturalnym hitem i zyskały ogromną sympatię mieszkańców miasta.
Starachowicka Strzała już w ten weekend

2024-05-21

Starachowicka Strzała już w ten weekend

W weekend miłośników rowerowej rywalizacji czeka kibicowanie uczestnikom ósmej edycji „Starachowickiej Strzały”. Przed nami kolejna odsłona imprezy organizowanej przez Poland Bike. Honorowy patronat nad wydarzeniami, które odbędą się 25-26 maja objął Prezydent Miasta Marek Materek.
Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

2024-05-16

Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

Prezydent Miasta Marek Materek poinformował o kolejnych zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miejskim. Nowym kierownikiem Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg została Pani Monika Gębska. Pracami Referatu Realizacji Inwestycji pokieruje natomiast Mateusz Bidziński.
Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

2024-05-13

Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

Maciej Myszka nowym Sekretarzem Miasta Starachowice. Urzędnik ma objąć tę funkcję od 1 sierpnia 2024 roku, zastępując na tym stanowisku Tomasza Porębskiego, który w kwietniu złożył rezygnację i wypowiedzenie.
Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

2024-05-13

Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

Urząd Miejski w Starachowicach przygotowuje się do dziesiątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Już 3 czerwca rozpoczynamy procedurę zgłaszania projektów do tegorocznej edycji partycypacyjnego zadania. Na Państwa projekty czekamy do końca czerwca. We wrześniu odbędzie się dwuetapowe głosowanie na zgłoszone projekty. Wzorem lat poprzednich głosowanie będzie miało charakter internetowy oraz tradycyjny.
Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

2024-05-08

Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

Rada Miejska określiła sezon kąpielowy w Starachowicach oraz wskazała dwa kąpieliska, które będą do dyspozycji mieszkańców w sezonie letnim. Projekt przygotowany przez Prezydenta Miasta otrzymał pozytywne opinie od odpowiednich instytucji.
Powstanie tablica pamięci samorządowcom

2024-05-06

Powstanie tablica pamięci samorządowcom

Kwietniowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach była ostatnimi obradami ósmej kadencji Rady. Ostatnia uchwała podjęta podczas tej sesji dotyczyła zamiaru umieszczenia pamiątkowej tablicy poświęconej starachowickim samorządowcom. Tablica ma zostać umieszczona na elewacji budynku Urzędu Miejskiego.
Czas na rower miejski w Starachowicach

2024-04-30

Czas na rower miejski w Starachowicach

Już w środę (1 maja) oficjalnie rusza starachowicki System Roweru Miejskiego STAR BIKE. 145 rowerów, w tym 90 rowerów z napędem elektrycznym czeka na pierwszych użytkowników. Miłośników rowerowego szaleństwa zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z jednośladów i pobrania dedykowanej aplikacji Roovee.