Ocena:
0/5 | 0 głosów
Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
fot. UM Starachowice
- Cieszę się, że możemy gościć samorządowców z innych regionów Polski, którzy chcą podpatrzeć nasze dobre praktyki. Tym razem możemy podzielić się doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem CUS – powiedział Prezydent Starachowic Marek Materek.
Starachowice były jednym z pierwszych samorządów w kraju, które zdecydowały się na utworzenie takiej instytucji. Okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę, a najlepszym miernikiem powodzenia jest zadowolenie mieszkańców, których sprawy są znacznie sprawniej załatwiane.
Nasze miasto odwiedzili: zastępca burmistrza Tomasz Ożóg, skarbnik, sekretarz, kierownicy wydziału polityki społecznej i zdrowia, wydziału promocji sportu, centrum wspierania rodziny, dyrektor i wicedyrektor GOPS.
Delegacja odwiedziła również ośrodki Senior+, kawiarenkę E-seniorek, Centrum Aktywności Społecznej, mieszkania chronione, Biuro Obsługi Klienta w Galerii Skałka, a szczegółowych informacji udzielały dyrektor CUS Wioletta Grosicka oraz jej zastępczyni Aneta Gołębska.
/źródło: UM Starachowice/

2023-12-01
Konsultacje społeczne - budżet Starachowic i Wieloletnia Prognoza Finansowa
Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zawiadamia o planowanym rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących projektów budżetu Gminy Starachowice na 2024 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Starachowice na lata 2024 – 2040.
2023-11-28
400-lecie Wierzbnika. Jubileuszowy harmonogram
- Od wrześniowych Dni Starachowic nasze miasto świętuje jubileusz 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego Wierzbnika, będącego kolebką miasta nad Kamienną. Liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, publikacje naukowe, koncerty czy inscenizacje historyczne przypominają o niezwykłym jubileuszu. Przed nami kolejne wydarzenia, na które już czekają nasi mieszkańcy – powiedział podczas wtorkowej (28 listopada br.) konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek.
2023-11-23
Porządek obrad listopadowej sesji Rady Miejskiej
Przed nami kolejne w tym roku obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. W piątek (24 listopada) o godz. 9.00 rozpocznie się sesja Rady Miejskiej. Sesję "na żywo" można oglądać poprzez transmisję online.
2023-11-23
Miasto Starachowice ponownie docenione
Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wziął udział w uroczystej gali Rankingu Gmin Województwa Świętokrzyskiego, podczas której odebrał statuetkę dla Najlepszej Gminy Powiatu Starachowickiego. To kolejne takie wyróżnienie, gdyż w poprzedniej edycji Starachowice otrzymały podobną nagrodę. Dobry trend rozwojowy jest zatem utrzymany.
2023-11-21
Zielone pomysły. Starachowice szkoły dbają o ekologię
Uczniowie ośmiu starachowickich szkół podstawowych w ramach pierwszej edycji Szkolnego Zielonego Budżetu Obywatelskiego zgłosili aż 47 ekologicznych projektów. Ich pomysły zostaną teraz ocenione w szkolnych głosowaniach, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Te najciekawsze zostaną wybrane do realizacji. Każda szkoła będzie mogła otrzymać ponad 5 tysięcy złotych na realizację tych przedsięwzięć.
2023-11-16
Konkurs na logo dla seniorów
Centrum Usług Społecznych w Starachowicach we współpracy ze Starachowicką Radą Seniorów ogłosiło konkurs na logo starachowickiej rady. Prace konkursowe należy składać do końca listopada w Punkcie Informacyjnym CUS lub Biurze Obsługi Klienta „Galerii Skałka”.
2023-11-15
MOF szansą na rozwój turystyczny miasta
Rozwijanie potencjału turystycznego Miasta Starachowice, a także zwrócenie uwagi na problemy demograficzne to niewątpliwie najważniejsze tematy poruszane podczas czwartkowego (9 listopada br.) spotkania w Urzędzie Miejskim. Odbywało się ono w ramach konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategii Terytorialnej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy na lata 2023-2030 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.
2023-11-14
Pluszaki dla małych pacjentów
Starachowice przyłączają się do corocznej akcji o zasięgu regionalnym „Przynieś Misia” organizowanej przez jędrzejowską Fundację Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. Zbiórka pluszaków i zabawek odbywa się w tym tygodniu w starachowickich szkołach podstawowych. Zebrane misie zostaną zawiezione do siedziby fundacji, a następnie trafią do małych pacjentów z oddziałów onkologicznych.
2023-11-08
Porządek sesji Rady Miejskiej. Główny temat: budowa Instalacji Odzysku Energii
W czwartek (9 listopada br.) w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Sesję na żywo będzie można oglądać poprzez transmisję online: http://esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
2023-11-05