JUŻ W KIOSKU

Starachowicki projekt nominowany

2023-03-10 18:08:14

Ocena:

5/5 | 1 głosów

„Bezpłatna i ekologiczna komunikacja miejska w Starachowicach” znalazła się w gronie 28 nominowanych inwestycji polskich samorządów. Starachowicki projekt zdobył uznanie ekspertów i powalczy o zwycięstwo w konkursie „Top Inwestycje Komunalne 2023”. Członkowie Rady Konsultacyjnej wybiorą 10 zwycięskich projektów. Czytelnicy Portalu Samorządowego wybiorą zwycięzcę w głosowaniu internetowym.

fot. UM Starachowice

Organizatorem konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2023” jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. we współpracy z wydawcą serwisu PortalSamorzadowy.pl.

- Celem konkursu jest wyróżnienie oraz promocja odważnych i prorozwojowych komunalnych inwestycji prowadzonych przez samorządy. W konkursie są oceniane inwestycje komunalne, które zostały zrealizowane przez jednostki samorządu terytorialnego lub prywatne spółki, które po prywatyzacji wykonują zadania władzy lokalnej, np. w zakresie gospodarki komunalnej, na terenie całej Polski i ukończone/oddane do użytku lub zrealizowane w co najmniej 50% do końca 2022 roku – podkreślają organizatorzy konkursu, którzy na swojej stronie internetowej zaprezentowali już 28 nominowanych inwestycji polskich samorządów.

W tym zaszczytnym gronie znalazło się miejsce dla realizowanego w naszym mieście projektu bezpłatnej komunikacji miejskiej. Projekt zyskał uznanie ekspertów i Starachowice mają teraz szansę powalczyć o prestiżowe nagrody konkursowe.

- Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w naszym mieście spowodowało znaczący przyrost liczby przewożonych pasażerów. Na ten krok zdecydowaliśmy się w obliczu rosnących cen paliw. Mieliśmy do wyboru ciąć kolejne połączenia, zwiększać ceny biletów bądź zaryzykować i pójść w zupełnie innym kierunku. Postanowiłem wykorzystać kryzys energetyczny do przekonania większej liczby mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. To nam się udało. Cyfry mówią same za siebie. Serdecznie dziękuję wszystkim pasażerom korzystającym z komunikacji miejskiej, to Państwo każdego dnia udowadniacie, że ta decyzja miała sens – podkreśla Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Powalczą o zwycięstwo

28 projektów będzie teraz walczyć o zwycięstwo w dwóch kategoriach. O jednej nagrodzie zadecyduje Rada Konsultacyjna konkursu, w drugim zaangażowani zostaną czytelnicy Portalu Samorządowego.

- Każdy może oddać głos za lub przeciw każdemu z przedsięwzięć. Głosowanie skończy się 11 kwietnia o godzinie 9.. Najlepsza inwestycja otrzyma specjalną nagrodę czytelników PortalSamorzadowy.pl. Zapraszam do głosowania! Wybierajcie, analizujcie, każdy głos się liczy – zapewniają organizatorzy konkursu.

Starachowiczanie już nieraz udowodnili, że w tego typu konkursach radzą sobie doskonale. Mieszkańcy naszego miasta aktywnie angażują się w tego typu plebiscytach i konkursach i zapewne zwycięstwo w tym głosowaniu jest również możliwe.

- Tu liczy się każdy głos! Prosimy Was o pomoc, oddanie głosu i zachęcenie do tego samego swoich bliskich i znajomych. Dziękujemy za każdy głos poparcia!

>>> ODDAJ GŁOS NA STARACHOWICE<<<

/Informator Miejski/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowice stawiają na mieszkalnictwo

2023-03-20

Starachowice stawiają na mieszkalnictwo

Kolejny w Starachowicach budynek z mieszkaniami czynszowymi na wynajem powstaje na osiedlu Południe. 39 rodzin zamieszka w nim już w przyszłym roku. Na lokatorów będą czekać w pełni wyposażone mieszkania. Atrakcyjna dla deweloperów działka przy Alei Świętego Jana Pawła II została przeznaczona na miejskie budownictwo czynszowe, które w Starachowicach rozwija się bardzo dobrze.
Dodatek gazowy dla mieszkańców Starachowic

2023-03-13

Dodatek gazowy dla mieszkańców Starachowic

Centrum Usług  Społecznych w Starachowicach przyjmuje wnioski o wypłatę refundacji VAT tzw. dodatku gazowego. Ta forma wsparcia przysługuje osobom, które korzystają z ogrzewania gazowego zgłoszonego do ewidencji emisyjności budynków oraz spełniają kryterium dochodowe.
Starachowice wyróżnione w programie Polska Stolica Recyklingu

2023-03-10

Starachowice wyróżnione w programie Polska Stolica Recyklingu

Program Polska Stolica Recyklingu rozstrzygnięty. W ogólnopolskiej grywalizacji miast zwyciężyły Siedlce, zdobywając zaszczytny tytuł i statuetkę z recyklingu. Starachowice otrzymały dyplom oraz bon na sadzonki drzew. Wiosną, Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie z mieszkańcami zasadzi 112 drzew.
Prezydent Starachowic gościem Europejskiego Kongresu Samorządów

2023-03-09

Prezydent Starachowic gościem Europejskiego Kongresu Samorządów

Prezydent Starachowic Marek Materek był gościem VIII Europejskiego Kongresu Samorządów, jaki w dniach 6-7 marca br. odbył się w Mikołajkach.
Czas rekrutacji do szkół i przedszkoli

2023-03-09

Czas rekrutacji do szkół i przedszkoli

Trwa postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół podstawowych oraz przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024. Po raz pierwszy w historii naszego samorządu proces ten odbywa się za pomocą systemu elektronicznego. Rekrutacja przedszkolaków trwa do 21 marca. Cztery dni wcześniej (17 marca) zakończy się nabór do klas pierwszych.
Konsultacje w sprawie „Nowowiejskiej”

2023-03-10

Konsultacje w sprawie „Nowowiejskiej”

Do końca miesiąca trwają konsultacje społeczne nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu "Nowowiejska". We wtorek (14 marca) w sali konferencyjnej "Olimpia" odbędzie się dyskusja publiczna nad opracowanym projektem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00. 
Punkt pomocy prawnej już otwarty

2023-03-09

Punkt pomocy prawnej już otwarty

W piątek (23 lutego) wznowił swoją działalność punkt pomocy prawnej działający w budynku starachowickiego magistratu. Z bezpłatnej pomocy prawnej w Urzędzie Miejskim mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy Gminy Starachowice.
Przetarg na wyposażenie budynku zaplecza sportowego przy ulicy Szkolnej

2023-03-07

Przetarg na wyposażenie budynku zaplecza sportowego przy ulicy Szkolnej

Gmina Starachowice ogłosiła postępowanie na „Dostawę wyposażenia zaplecza sportowego przy boisku do piłki nożnej przy ul. Szkolnej w Starachowicach”. Zamówienie dotyczy zakupu mebli (włącznie z biurowymi), wyposażenia, urządzeń domowych i środków czyszczących. Oferty można składać do 28 marca 2023 roku.
Małżeński jubileusz

2023-03-08

Małżeński jubileusz

Złote Gody obchodziły w ubiegłym tygodniu kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem. Medale za długoletnie pożycie wręczył Jubilatom Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
Wnioski na węgiel tylko do 8 marca

2023-03-03

Wnioski na węgiel tylko do 8 marca

Urząd Miejski w Starachowicach informuje, że osoby zainteresowane zakupem paliwa stałego dla gospodarstwa domowego po preferencyjnych cenach i chcących zakupić węgiel w tym roku muszą złożyć przedmiotowy wniosek w terminie do 8 marca 2023 roku. Wnioski należy składać osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańców (stanowisko nr 4) w godzinach 7.30 do 15.30 lub elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP.