JUŻ W KIOSKU

Starachowicki projekt nominowany

2023-03-10 18:08:14

Ocena:

5/5 | 1 głosów

„Bezpłatna i ekologiczna komunikacja miejska w Starachowicach” znalazła się w gronie 28 nominowanych inwestycji polskich samorządów. Starachowicki projekt zdobył uznanie ekspertów i powalczy o zwycięstwo w konkursie „Top Inwestycje Komunalne 2023”. Członkowie Rady Konsultacyjnej wybiorą 10 zwycięskich projektów. Czytelnicy Portalu Samorządowego wybiorą zwycięzcę w głosowaniu internetowym.

fot. UM Starachowice

Organizatorem konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2023” jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. we współpracy z wydawcą serwisu PortalSamorzadowy.pl.

- Celem konkursu jest wyróżnienie oraz promocja odważnych i prorozwojowych komunalnych inwestycji prowadzonych przez samorządy. W konkursie są oceniane inwestycje komunalne, które zostały zrealizowane przez jednostki samorządu terytorialnego lub prywatne spółki, które po prywatyzacji wykonują zadania władzy lokalnej, np. w zakresie gospodarki komunalnej, na terenie całej Polski i ukończone/oddane do użytku lub zrealizowane w co najmniej 50% do końca 2022 roku – podkreślają organizatorzy konkursu, którzy na swojej stronie internetowej zaprezentowali już 28 nominowanych inwestycji polskich samorządów.

W tym zaszczytnym gronie znalazło się miejsce dla realizowanego w naszym mieście projektu bezpłatnej komunikacji miejskiej. Projekt zyskał uznanie ekspertów i Starachowice mają teraz szansę powalczyć o prestiżowe nagrody konkursowe.

- Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w naszym mieście spowodowało znaczący przyrost liczby przewożonych pasażerów. Na ten krok zdecydowaliśmy się w obliczu rosnących cen paliw. Mieliśmy do wyboru ciąć kolejne połączenia, zwiększać ceny biletów bądź zaryzykować i pójść w zupełnie innym kierunku. Postanowiłem wykorzystać kryzys energetyczny do przekonania większej liczby mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. To nam się udało. Cyfry mówią same za siebie. Serdecznie dziękuję wszystkim pasażerom korzystającym z komunikacji miejskiej, to Państwo każdego dnia udowadniacie, że ta decyzja miała sens – podkreśla Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Powalczą o zwycięstwo

28 projektów będzie teraz walczyć o zwycięstwo w dwóch kategoriach. O jednej nagrodzie zadecyduje Rada Konsultacyjna konkursu, w drugim zaangażowani zostaną czytelnicy Portalu Samorządowego.

- Każdy może oddać głos za lub przeciw każdemu z przedsięwzięć. Głosowanie skończy się 11 kwietnia o godzinie 9.. Najlepsza inwestycja otrzyma specjalną nagrodę czytelników PortalSamorzadowy.pl. Zapraszam do głosowania! Wybierajcie, analizujcie, każdy głos się liczy – zapewniają organizatorzy konkursu.

Starachowiczanie już nieraz udowodnili, że w tego typu konkursach radzą sobie doskonale. Mieszkańcy naszego miasta aktywnie angażują się w tego typu plebiscytach i konkursach i zapewne zwycięstwo w tym głosowaniu jest również możliwe.

- Tu liczy się każdy głos! Prosimy Was o pomoc, oddanie głosu i zachęcenie do tego samego swoich bliskich i znajomych. Dziękujemy za każdy głos poparcia!

>>> ODDAJ GŁOS NA STARACHOWICE<<<

/Informator Miejski/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2024-02-22

Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (23 lutego br.) odbędą się czwarte w tym roku obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. Miejscy radni po raz drugi w tym miesiącu spotkają się podczas sesji.
Wydawnicza podróż w czasie

2024-02-20

Wydawnicza podróż w czasie

W sercu starachowickiego Wierzbnika – w księgarni „Graf” zarządzanej przez Pana Wiesława Jurczuka – odbyła się oficjalna prezentacja albumu „Starachowice – Wierzbnik. Przeszłość wykuta w kadrze”. Wydawnictwo powstało z okazji 400-lecia miasta, a szczegółowo zaprezentował je Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz z zespołem redakcyjnym odpowiedzialnym za stworzenie niezwykłego albumu.
Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

2024-02-16

Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

Miasto planuje kompleksową przebudowę ulicy Radomskiej, która pozwoli zwiększyć płynność ruchu samochodowego w tej części Starachowic. W ramach zadania inwestycyjnego realizowanego na drodze wojewódzkiej ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulicy Radomskiej ze Szkolną. Pomysł budowy ronda w tym miejscu poddał pod dyskusję Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
Gratulacje i życzenia

2024-02-15

Gratulacje i życzenia

 Pani Wiktoria Strzelecka to kolejna starachowiczanka obchodząca w tym roku swoje 100. urodziny. Urodzona 11 lutego Pani Wiktoria na co dzień mieszka obecnie w starachowickim Domu Pomocy Społecznej, gdzie może liczyć na znakomitą opiekę.
Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

2024-02-13

Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

Poniedziałek (12 lutego br.) był pierwszym dniem okresu składania wniosków do 10. edycji Programu Inicjatyw Lokalnych. Dokumenty o wsparcie realizacji mikroinwestycji można składać do 23 lutego br.
Ferie w mieście, czyli

2024-02-11

Ferie w mieście, czyli "Miejska przygoda"

Już od poniedziałku (12 lutego br.) dzieci i młodzież czeka dwutygodniowy wypoczynek. Dla tych, które nigdzie nie wyjeżdżają, ten czas wcale nie musi być nudny. Starachowickie placówki kulturalne przygotowały dla nich moc atrakcji. Szczegóły na plakatach.
Najlepszego dla Pani Marianny

2024-02-09

Najlepszego dla Pani Marianny

Kolejna mieszkanka Starachowic świętowała w ostatnim tygodniu setne urodziny. Najlepsze życzenia z okazji 100 lat dla Pani Marianny Kozłowskiej przekazał Prezydent Starachowic Marek Materek. Szanowna Jubilatka otrzymała również piękny bukiet kwiatów.
Głosujemy na Lubiankę

2024-02-09

Głosujemy na Lubiankę

Starachowicka Lubianka znalazła się w gronie projektów biorących udział w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Plebiscyt organizowany przez Polską Agencję Prasową ma charakter internetowego głosowania na najlepsze inwestycje samorządowe dofinansowane z Funduszy Europejskich. Głosować można do 19 lutego.
Czas przedszkolaków. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

2024-02-06

Czas przedszkolaków. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

26 lutego rusza rekrutacja do prowadzonych przez Gminę Starachowice przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W pierwszym etapie należy złożyć potwierdzenie woli o dalszym korzystaniu z usług tej samej jednostki przez rodziców dzieci już uczęszczających do przedszkola/oddziału przedszkolnego. Potwierdzenie woli odbywa się poprzez złożenie stosownej deklaracji.
Aktywni wolontariusze

2024-02-02

Aktywni wolontariusze

Klub Senior+ „Niezapominajka” był miejscem organizacji spotkania z wolontariuszami, którzy w ostatnich miesiącach angażowali się w różne działania Centrum Usług Społecznych lub organizacji współpracujących z CUS. Najaktywniejsi wolontariusze otrzymali specjalne podziękowania oraz upominki za swoje zaangażowanie.