JUŻ W KIOSKU

Rowerowy weekend coraz bliżej

2023-04-14 09:22:09

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Rozpoczynamy odliczanie do kolejnego weekendu kolarskiego w powiecie starachowickim. Wszyscy miłośnicy „dwóch kółek” już powinni rezerwować w swoich kalendarzach termin 27-28 maja na wielkie ściganie kolarzy amatorów po malowniczych terenach ziemi starachowickiej. Przed nami siódma edycja „Starachowickiej Strzały” i druga odsłona kolarskiej czasówki.

fot. UM Starachowice

- Starachowicka Strzała w Starachowicach. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja. Ta kolarska impreza dla szosowców z fenomenalną trasą ma już sprawdzoną markę. W niedzielę 28 maja 2023 odbędzie się VII Starachowicka Strzała, ponownie ze słynną Ścianą Świślina do zdobycia. Dzień wcześniej – w sobotę – zawodnicy zmierzą się na trasie jazdy indywidualnej na czas - zapowiadali organizatorzy kolarskiej imprezy w mediach społecznościowych.

Poland Bike z dyrektorem Grzegorzem Wajsem na czele słowa oczywiście dotrzymali i już rozpoczęły się zapisy do kolejnej edycji kolarskich zmagań w powiecie starachowickim. W ostatni weekend maja nasz powiat zamieni się w kolarską stolicę województwa świętokrzyskiego, do której przyjadą zawodnicy z całego kraju.

- Przed nami kolejne święto kolarstwa promujące uroki powiatu starachowickiego. Wielkie ściganie po malowniczych trasach przypominających klasyczne wyścigi kolarskie. Czekamy na przyjazd kolarzy z całej Polski, a starachowiczan i mieszkańców powiatu zachęcam do kibicowania zawodnikom na trasie wyścigu – podkreśla Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, który po raz kolejny objął swoim patronatem to wydarzenie sportowe.

Niedzielna „Starachowicka Strzała”, czyli wyścig kolarski amatorów i mastersów po wyczerpujących, ale uroczych trasach powiatu starachowickiego to nie jedyne kolarskie emocje ostatniego weekendu majowego. Dzień wcześniej – wzorem roku poprzedniego – zawodnicy rywalizować będą na trasie „czasówki”. Dwukilometrowa rywalizacja o Puchar Starosty Starachowickiego to emocjonująca jazda kolarzy po ulicy Szkolnej i Batalionów Chłopskich, na którą już czekają fani kolarstwa w naszym mieście.

Przyjedzie kolarska elita amatorów

Na starachowickie wydarzenie rowerowe czekają również zawodnicy z całego kraju, którzy od lat odwiedzają nasz powiat i rywalizują na przygotowanych trasach.

- Jesteśmy już siódmy rok z rzędu w Starachowicach i za każdym razem impreza cieszy się dużą popularnością. Nie inaczej będzie w tym roku. Już nie mogę się doczekać pięknego finiszu kolarzy na mecie przy ulicy Szkolnej. Finisz sobotniej czasówki i niedzielnej „Starachowickiej Strzały” będzie można oglądać z tarasu nowo wybudowanego budynku zaplecza sportowego. Na pewno zrobi to duże wrażenie na kibicach. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy w tym miejscu atmosferę znaną z wielkich wyścigów kolarskich – zapewnia Grzegorz Wajs.

Przez Starachowice, a także gminy ościenne przejedzie kolorowy peleton najlepszych kolarzy amatorów i tych ścigających się w kategorii masters.

- Trasa w Starachowicach jest wyjątkowa. Kolarze oceniają ją jako jedną z najlepszych w Polsce. A porównania do belgijskich klasyków nie są bezpodstawne. Kolarze lubią tu przyjeżdżać i ścigać się na tych trasach. Współpraca z miastem, powiatem i gminami ościennymi przebiega wzorowo, a wyścig ma już swoją rangę, renomę i należne mu miejsce – dodaje Wajs.

Rowerowe Starachowice

- Starachowicka Strzała i czasówka to taka wisienka na torcie naszych działań propagujących zdrowy styl życia i rowerowe inicjatywy. Wkrótce na mapie powiatu powinny pojawić się kolejne przejścia dla pieszych i rowerzystów. Wspieramy wszelkie przedsięwzięcia związane z rozwojem turystyki rowerowej. Chcemy wydać informator o ścieżkach rowerowych, ale również informować o wszelkich zagrożeniach komunikacyjnych. Stawiamy na bezpieczną jazdę na rowerze – podkreśla Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk.

Miasto Starachowice kilka lat temu postawiło na współpracę z firmą Poland Bike i wspólnie organizuje imprezy kolarskie, które zachęcają do przyjazdu w nasze strony miłośników kolarstwa z całego kraju. W ten sposób promujemy nasze okolice, które dla kolarzy wydają się być idealną destynacją do uprawiania swoich pasji i odwiedzania naszych stron wspólnie z rodzinami.

- Na ulicach naszego miasta przybywa rowerzystów, ale również osób poruszających się na hulajnogach. Z roku na rok miejska infrastruktura się poprawia, a my dostosowujemy ją do potrzeb mieszkańców. Trwają prace przy budowie ścieżek rowerowych i dokładamy kolejne kilometry rowerowej sieci. W tym roku przybędzie około 9 kilometrów ścieżek, które w znaczący sposób poprawią bezpieczeństwo na ulicach naszego miasta. Ścieżki prowadzą między innymi w okolice Stadionu Miejskiego, gdzie poza bazą sportową czy pływalnią mamy zlokalizowane również szkoły. Budowa ścieżek rowerowych ma ułatwić dotarcie najmłodszym w to miejsce. Liczę na to, że w maju podczas rowerowego weekendu na linii startu i mety przy ulicy Szkolnej nie zabraknie głośnego dopingu dla zawodników – uważa Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, który zapowiada również wprowadzenie systemu roweru miejskiego.

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wykorzystajmy potencjał turystyczny Starachowic

2023-06-09

Wykorzystajmy potencjał turystyczny Starachowic

- Budujemy pozytywny wizerunek miasta po to, aby ludzie mieli świadomość, że jesteśmy miastem, które warto wybrać i tu zamieszkać. Starachowice mogą być idealnym miejscem do życia, ale również aktywnego wypoczynku turystycznego. Jesteśmy gotowi do kolejnych zmian, by stać się świętokrzyską perełką – zapewnia Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek po zakończeniu pierwszego z cyklu spotkań „Porozmawiajmy o turystyce”, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych oraz branży hotelarskiej i usługowej.
Świętujemy 400-lecie

2023-06-07

Świętujemy 400-lecie

Starachowice przygotowują się do świętowania 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego Wierzbnika, będącego kolebką miasta nad Kamienną. Liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, publikacje naukowe, koncerty czy inscenizacje historyczne będą przypominać o niezwykłym jubileuszu. Obchody rozpoczną się już we wrześniu tego roku i potrwają do kolejnych Dni Starachowic na zakończenie wakacji 2024 roku.
Środa dniem handlowym na miejskim targowisku

2023-06-06

Środa dniem handlowym na miejskim targowisku

Administracja Targowiska Miejskiego w Starachowicach informuje, że ze względu na Święto Bożego Ciała tradycyjnie przypadające w czwartek (8 czerwca) handel na Targowisku Miejskim zostaje przełożony na środę (7 czerwca). 
Wybory ławników

2023-06-05

Wybory ławników

Do końca października Rada Miejska w Starachowicach dokona wyboru ławników sądowych. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są w terminie do 30 czerwca 2023 roku. 
Budżet Obywatelski 2024

2023-06-03

Budżet Obywatelski 2024

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice. Wspólnie wybieramy projekty do realizacji na 2024 rok. Propozycje projektu do zrealizowania może zgłosić każdy zameldowany mieszkaniec miasta, który ukończył 16 rok życia. Wnioski należy zgłaszać do 30 czerwca – bezpośrednio w Biurze Obsługi Mieszkańców UM lub internetowo za pośrednictwem nowej strony Budżetu Obywatelskiego.
Kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem

2023-06-01

Kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania. Złote Gody to jednak rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe uroczystości jubileuszowe mają za sobą kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem.
Debata nad raportem o stanie gminy

2023-05-30

Debata nad raportem o stanie gminy

Na sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 25 maja 2023 r., Prezydent Miasta Starachowice przedstawił raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie jego działalności w roku 2022 r., w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. W czerwcu odbędzie się debata nad przedstawionym raportem.

2023-05-27

"Starachowicka Strzała" - będą objazdy autobusów!

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach – Komunikacja Miejska informuje, że w niedzielę (28 maja) w godzinach 10:30-14:30 w związku z organizowaną imprezą kolarską „Starachowicka Strzała” nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 0, 2, 7 oraz 19.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2023-05-24

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W czwartek (25 maja br.) o godz. 9.00 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbędzie się kolejna w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Posiedzenie radnych, będzie można oglądać online pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
E-usługi ułatwią życie mieszkańców

2023-05-22

E-usługi ułatwią życie mieszkańców

Gmina Starachowice rozpoczęła kolejny etap realizacji wielkiego projektu e-usług, który w znaczący sposób zwiększa dostępność mieszkańców do załatwiania wielu spraw urzędowych przez internet. Trzeci etap tych działań to między innymi wprowadzenie systemu telefonii VOIP. Telefonia jest gwarantem poprawy jakości obsługi mieszkańca, oszczędności w gminnym budżecie i poprawy cyberbezpieczeństwa.