JUŻ W KIOSKU

Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

2024-02-16 10:43:09

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Miasto planuje kompleksową przebudowę ulicy Radomskiej, która pozwoli zwiększyć płynność ruchu samochodowego w tej części Starachowic. W ramach zadania inwestycyjnego realizowanego na drodze wojewódzkiej ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulicy Radomskiej ze Szkolną. Pomysł budowy ronda w tym miejscu poddał pod dyskusję Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

fot: UM Starachowice

- Kochani, czekamy na Wasz głos w tej sprawie. Czy takie rozwiązanie dla tego skrzyżowania będzie służyło poprawie komunikacji i obsługi zarówno ulicy Szkolnej, uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, pracowników firmy Starpol czy wreszcie klientów i dostawców sklepów Biedronka oraz Lidl. Ilość wjazdów sprawia, że zgodnie z przedstawionym projektem wychodzi nam nieco nietypowe rondo. Jestem jednak przekonany, że realizacja tego zadania jest niezwykle istotna, a na jego kompleksowość wpływa również przybliżenie przystanku komunikacji miejskiej – mówił prezydent Marek Materek podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Obecnie miasto jest na etapie wykonywania dokumentacji technicznej związanej z przebudową ulicy Radomskiej od budowanego ronda na drodze do Tychowa do ronda im. Lecha Kaczyńskiego. W ramach tej przebudowy miasto chce rozwiązać dość kłopotliwy problem skrzyżowania ulicy Radomskiej z ulicą Szkolną.

W godzinach porannych, a także w porze popołudniowej ta „krzyżówka” jest dość ruchliwym miejscem. Na ten ruch składa się intensywność przejazdów mieszkańców do sklepów wielkopowierzchniowych, uczniów do swoich szkół (zarówno autobusami jak i własnymi samochodami), pracowników do firmy Starpol, czy wreszcie próby włączania się do ruchu kierowców jadących ulicą Szkolną.

- Inwestycja, którą przedstawiamy to usprawnienie dojazdu do tych wszystkich miejsc. Tak właśnie wyobrażamy sobie funkcjonowanie tego skrzyżowania. Wiemy doskonale, że wszystkie projekty związane z budową dróg czy rond w mieście wzbudzają zainteresowanie mieszkańców i dlatego liczę na Państwa głosy w tej sprawie – dodał prezydent Materek.

Zaprojektowane rondo ma ciekawy, nieco oryginalny kształt. Inwestycje przewiduje również powstanie dwóch zatok autobusowych. Jedna z nich to zatoka dla autobusów komunikacji miejskiej, idealna dla uczniów wysiadających w tym miejscu do swoich szkół. Druga dodatkowa zatoka mogłaby spełniać zadanie miejsca parkingowego dla busów i autobusów odjeżdżających z tego miejsca na wycieczki szkolne. Dotychczas takim miejscem był parking przy stadionie miejskim.

- Chcemy jak najszybciej skończyć przygotowanie dokumentacji i rozpocząć prace przy ulicy Radomskiej. To droga wojewódzka, ale podpisane porozumienie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego umożliwi przyspieszenie realizacji tego zadania – dodaje prezydent.

Dodatkowo miasto planuje zmiany na ulicy Zachodniej. Tam zaprojektowane są już nowe miejsca postojowe, które będą doskonałym rozwiązaniem na parkingowe braki w tej okolicy.

źródło: UM Starachowice

fot. UM Starachowice

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowicki „Kierunek Przyszłość”. Podsumowanie projektu

2024-04-12

Starachowicki „Kierunek Przyszłość”. Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To szansa, żeby przyciągać do takich miejsc jak Pałacyk zarówno młode osoby jak i młodych przedsiębiorców, którzy w Starachowicach mogą zakładać działalności gospodarcze i je rozwijać. Cele, które osiągnęliśmy, są długotrwałe i efektywność tych zadań będzie plonem, który będziemy zbierać w kolejnych latach. Stawiamy na rozwój miasta, na nowoczesną edukację i działania partycypacyjne – podsumował starachowicki projekt realizowany dzięki wsparciu z funduszy norweskich Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice Marcin Gołębiowski.
Norweskie zagadki. Zwycięstwo uczniów z SP nr 11

2024-04-11

Norweskie zagadki. Zwycięstwo uczniów z SP nr 11

Konrad Siara i Natan Klimiuk wygrali trzecią edycję Turnieju Wiedzy o Norwegii. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wykazali się doskonałą znajomością z zakresu gospodarki, geografii, historii czy kultury norweskiej. Konkurs promował projekt „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” realizowany w naszym mieście przy wsparciu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
Program Inicjatyw Lokalnych

2024-04-09

Program Inicjatyw Lokalnych

Poznaliśmy rozstrzygnięcia kolejnej edycji starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych. Na tegorocznej liście projektów znalazło się 11 zadań o łącznej wartości ponad 380 tysięcy złotych. Gmina Starachowice wesprze realizację tych zadań swoim udziałem finansowym w wysokości ponad 268 tysięcy złotych.
W trosce o lokalne dziedzictwo 

2024-04-09

W trosce o lokalne dziedzictwo 

Niszczejący budynek przy ulicy Sportowej to jedna z pamiątek hutniczego dziedzictwa Starachowic, który doczekał się nowego rozdziału w swojej historii. Najstarszy budynek mieszkalny w mieście zmienia swojego właściciela, który już zapowiada jego remont, a w kolejnym kroku przekazanie go lokalnej społeczności. Zmiany wokół budynku mieszkalno-robotniczego z XIX wieku zapowiada Prezydent Miasta Marek Materek oraz właściciele firmy Star San Duo, którzy sukcesem zakończyli negocjacje w tej sprawie z dotychczasowym właścicielem Panem Adamem Janikiem.
Ważna informacja dla wyborców 

2024-04-05

Ważna informacja dla wyborców 

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe. Istotna zmiana dotyczy Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5, która mieściła się w budynku byłego Gimnazjum nr 3 w Starachowicach przy ul. Leśnej.
Starachowice stawiają na ekologię

2024-04-02

Starachowice stawiają na ekologię

Funkcjonalna przestrzeń Centrum Kreatywności „Pałacyk” już służy starachowickiej społeczności. Nazajutrz od oficjalnego otwarcia odbyło się tu spotkanie podsumowujące kolejny rok działań realizowanych w ramach projektu COGreen. W ekologiczne działania zaangażowane jest bowiem starachowickie Centrum Usług Społecznych.
Dni otwarte w Pałacyku

2024-04-02

Dni otwarte w Pałacyku

Centrum Kreatywności „Pałacyk” ma za sobą oficjalne otwarcie. Wszyscy goście obecni na spotkaniu inaugurującym działalność byli pod wrażeniem nowej miejskiej przestrzeni. Teraz o jej funkcjonalności mogą przekonać się wszyscy mieszkańcy. We wtorek rozpoczynają się „Dni Otwarte Pałacyku”.
Świętokrzyski Kreator Rozwoju dla Starachowic

2024-03-29

Świętokrzyski Kreator Rozwoju dla Starachowic

Starachowice napędzają do rozwoju i inspirują do działania, a za realizację swoich inwestycji są nagradzane w województwie, regionie czy kraju. Kolejne dobre wiadomości płyną do nas z Kielc. Za realizację ważnych inwestycji dla mieszkańców miasta w ramach projektu rewitalizacji zostaliśmy wyróżnieni tytułem Świętokrzyskiego Kreatora Rozwoju.
29 marca Urząd Miejski nieczynny

2024-03-26

29 marca Urząd Miejski nieczynny

Prezydent Miasta Starachowice ustalił dzień 29 marca (piątek) dodatkowym dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Tego dnia starachowicki magistrat nie będzie czynny.
Na szlaku międzynarodowej delegacji

2024-03-24

Na szlaku międzynarodowej delegacji

Kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi z Azerbejdżanu, Mołdawii, Gruzji oraz Armenii odwiedziła nasze miasto. Międzynarodowa delegacja przebywała w naszym kraju od 11 do 15 marca w ramach delegacji Study Visit in Poland. Środa (13 marca) była dniem wizyty w Starachowicach.