JUŻ W KIOSKU

Pływalnia odzyska dawny blask

2022-09-10 09:00:05

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Już w najbliższym czasie ruszą wyczekiwane przez mieszkańców remonty na starachowickiej Krytej Pływalni. Zadanie zostało podzielone na 5 części: wymianę pokrycia dachowego, remont sufitu hali basenowej, wymianę centrali wentylacyjnych, modernizację strefy odnowy biologicznej oraz wymianę płytek podłogowych. Będą one prowadzone równolegle, co pozwoli na sprawne przeprowadzenie inwestycji.

Kryta pływalnia w Starachowicach / fot. UM Starachowice

Koszt działań będzie wynosił ok. 2 mln 300 tys. zł. Z czego dofinansowanie z programu Sportowa Polska to ok. 820 tys. zł., reszta kwoty, czyli ok. 1 mln 500 tys. zł. pochodzi ze środków budżetowych miasta Starachowice.

- Wiemy, jak lubiany jest to obiekt przez starachowiczan, jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wymaga on modernizacji. Dlatego podjęliśmy decyzję o jego remoncie i liczymy, że po zakończeniu wszystkich prac, mieszkańcy będą jeszcze chętniej z niego korzystali – mówi Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Pokrycie dachu do wymiany

Dużym problemem, z jakim borykała się administracja obiektu, był nieszczelny dach. Okazało się, że dotychczasowa papa jest nieszczelna i wymaga szybkiej wymiany na nową. Teraz dach zyska papę dwuwarstwową, która spełnia wszelkie standardy, dotyczące aspektów przeciwpożarowych, wytrzymałości na wysokie i niskie temperatury oraz wodoszczelności. Kolejnym ważnym elementem remontu wyższych kondygnacji obiektu będzie remont sufitu podwieszanego hali basenowej. W tym wypadku działania będą się składać na roboty rozbiórkowe oraz wymianę płyt sufitu na nowoczesne z włókien mineralnych, które będą odpowiednie do pomieszczeń o dużej wilgotności.

Będzie nowa wentylacja

Pilnych prac modernizacyjnych wymagała również instalacja wentylacyjna obiektu. Dotychczasowe urządzenia były już przestarzałe i nie spełniały wymogów współczesności. Wymienione zostaną wszystkie centrale wentylacyjne ze szczególnym uwzględnieniem centrali basenowo – klimatyzacyjnej.

Strefa odnowy biologicznej niczym SPA

W strefie odnowy biologicznej pojawią się zupełnie nowe i funkcjonalne urządzenia. Dotychczasowe sauny oraz grota solna zostaną wymienione na nowe wraz z całym potrzebnym osprzętem. W dwóch saunach pojawią się zupełnie nowe piece oraz inne potrzebne elementy takie jak czujniki temperatury czy oświetlenie kabiny. Łaźnia parowa zyska zupełnie nowy generator pary. Pojawią się także nowe zestawy natryskowe, leżanki z mozaiki ceramicznej oraz nagłośnienie.

Istotnym elementem zmian w strefie odnowy biologicznej będzie utworzenie nowej groty solnej. Jej podłoga pokryta będzie solą gruboziarnistą pochodzącą z Morza Martwego, ściany solne z kolei będą zdobić naturalne bryły soli kamiennej z Pakistanu. Ponadto pojawi się przenośna lampa bakteriobójcza UV, zestaw do chromoterapii, czyli terapii kolorami, generator aerozolu solnego z wymaganymi certyfikatami medycznymi oraz oświetlenie.

Zarówno w strefie basenowej, odnowy biologicznej jak i sanitariatach wymienione zostaną płytki podłogowe. Będą one bakteriobójcze, grzybobójcze, hydrofilne, a także antypoślizgowe. Do tego zamontowane zostaną rynny odpływowe.

/informacja prasowa UM Starachowice/

/fot. UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2024-02-22

Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (23 lutego br.) odbędą się czwarte w tym roku obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. Miejscy radni po raz drugi w tym miesiącu spotkają się podczas sesji.
Wydawnicza podróż w czasie

2024-02-20

Wydawnicza podróż w czasie

W sercu starachowickiego Wierzbnika – w księgarni „Graf” zarządzanej przez Pana Wiesława Jurczuka – odbyła się oficjalna prezentacja albumu „Starachowice – Wierzbnik. Przeszłość wykuta w kadrze”. Wydawnictwo powstało z okazji 400-lecia miasta, a szczegółowo zaprezentował je Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz z zespołem redakcyjnym odpowiedzialnym za stworzenie niezwykłego albumu.
Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

2024-02-16

Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

Miasto planuje kompleksową przebudowę ulicy Radomskiej, która pozwoli zwiększyć płynność ruchu samochodowego w tej części Starachowic. W ramach zadania inwestycyjnego realizowanego na drodze wojewódzkiej ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulicy Radomskiej ze Szkolną. Pomysł budowy ronda w tym miejscu poddał pod dyskusję Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
Gratulacje i życzenia

2024-02-15

Gratulacje i życzenia

 Pani Wiktoria Strzelecka to kolejna starachowiczanka obchodząca w tym roku swoje 100. urodziny. Urodzona 11 lutego Pani Wiktoria na co dzień mieszka obecnie w starachowickim Domu Pomocy Społecznej, gdzie może liczyć na znakomitą opiekę.
Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

2024-02-13

Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

Poniedziałek (12 lutego br.) był pierwszym dniem okresu składania wniosków do 10. edycji Programu Inicjatyw Lokalnych. Dokumenty o wsparcie realizacji mikroinwestycji można składać do 23 lutego br.
Ferie w mieście, czyli

2024-02-11

Ferie w mieście, czyli "Miejska przygoda"

Już od poniedziałku (12 lutego br.) dzieci i młodzież czeka dwutygodniowy wypoczynek. Dla tych, które nigdzie nie wyjeżdżają, ten czas wcale nie musi być nudny. Starachowickie placówki kulturalne przygotowały dla nich moc atrakcji. Szczegóły na plakatach.
Najlepszego dla Pani Marianny

2024-02-09

Najlepszego dla Pani Marianny

Kolejna mieszkanka Starachowic świętowała w ostatnim tygodniu setne urodziny. Najlepsze życzenia z okazji 100 lat dla Pani Marianny Kozłowskiej przekazał Prezydent Starachowic Marek Materek. Szanowna Jubilatka otrzymała również piękny bukiet kwiatów.
Głosujemy na Lubiankę

2024-02-09

Głosujemy na Lubiankę

Starachowicka Lubianka znalazła się w gronie projektów biorących udział w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Plebiscyt organizowany przez Polską Agencję Prasową ma charakter internetowego głosowania na najlepsze inwestycje samorządowe dofinansowane z Funduszy Europejskich. Głosować można do 19 lutego.
Czas przedszkolaków. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

2024-02-06

Czas przedszkolaków. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

26 lutego rusza rekrutacja do prowadzonych przez Gminę Starachowice przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W pierwszym etapie należy złożyć potwierdzenie woli o dalszym korzystaniu z usług tej samej jednostki przez rodziców dzieci już uczęszczających do przedszkola/oddziału przedszkolnego. Potwierdzenie woli odbywa się poprzez złożenie stosownej deklaracji.
Aktywni wolontariusze

2024-02-02

Aktywni wolontariusze

Klub Senior+ „Niezapominajka” był miejscem organizacji spotkania z wolontariuszami, którzy w ostatnich miesiącach angażowali się w różne działania Centrum Usług Społecznych lub organizacji współpracujących z CUS. Najaktywniejsi wolontariusze otrzymali specjalne podziękowania oraz upominki za swoje zaangażowanie.