JUŻ W KIOSKU

Pływalnia odzyska dawny blask

2022-09-10 09:00:05

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Już w najbliższym czasie ruszą wyczekiwane przez mieszkańców remonty na starachowickiej Krytej Pływalni. Zadanie zostało podzielone na 5 części: wymianę pokrycia dachowego, remont sufitu hali basenowej, wymianę centrali wentylacyjnych, modernizację strefy odnowy biologicznej oraz wymianę płytek podłogowych. Będą one prowadzone równolegle, co pozwoli na sprawne przeprowadzenie inwestycji.

Kryta pływalnia w Starachowicach / fot. UM Starachowice

Koszt działań będzie wynosił ok. 2 mln 300 tys. zł. Z czego dofinansowanie z programu Sportowa Polska to ok. 820 tys. zł., reszta kwoty, czyli ok. 1 mln 500 tys. zł. pochodzi ze środków budżetowych miasta Starachowice.

- Wiemy, jak lubiany jest to obiekt przez starachowiczan, jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wymaga on modernizacji. Dlatego podjęliśmy decyzję o jego remoncie i liczymy, że po zakończeniu wszystkich prac, mieszkańcy będą jeszcze chętniej z niego korzystali – mówi Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Pokrycie dachu do wymiany

Dużym problemem, z jakim borykała się administracja obiektu, był nieszczelny dach. Okazało się, że dotychczasowa papa jest nieszczelna i wymaga szybkiej wymiany na nową. Teraz dach zyska papę dwuwarstwową, która spełnia wszelkie standardy, dotyczące aspektów przeciwpożarowych, wytrzymałości na wysokie i niskie temperatury oraz wodoszczelności. Kolejnym ważnym elementem remontu wyższych kondygnacji obiektu będzie remont sufitu podwieszanego hali basenowej. W tym wypadku działania będą się składać na roboty rozbiórkowe oraz wymianę płyt sufitu na nowoczesne z włókien mineralnych, które będą odpowiednie do pomieszczeń o dużej wilgotności.

Będzie nowa wentylacja

Pilnych prac modernizacyjnych wymagała również instalacja wentylacyjna obiektu. Dotychczasowe urządzenia były już przestarzałe i nie spełniały wymogów współczesności. Wymienione zostaną wszystkie centrale wentylacyjne ze szczególnym uwzględnieniem centrali basenowo – klimatyzacyjnej.

Strefa odnowy biologicznej niczym SPA

W strefie odnowy biologicznej pojawią się zupełnie nowe i funkcjonalne urządzenia. Dotychczasowe sauny oraz grota solna zostaną wymienione na nowe wraz z całym potrzebnym osprzętem. W dwóch saunach pojawią się zupełnie nowe piece oraz inne potrzebne elementy takie jak czujniki temperatury czy oświetlenie kabiny. Łaźnia parowa zyska zupełnie nowy generator pary. Pojawią się także nowe zestawy natryskowe, leżanki z mozaiki ceramicznej oraz nagłośnienie.

Istotnym elementem zmian w strefie odnowy biologicznej będzie utworzenie nowej groty solnej. Jej podłoga pokryta będzie solą gruboziarnistą pochodzącą z Morza Martwego, ściany solne z kolei będą zdobić naturalne bryły soli kamiennej z Pakistanu. Ponadto pojawi się przenośna lampa bakteriobójcza UV, zestaw do chromoterapii, czyli terapii kolorami, generator aerozolu solnego z wymaganymi certyfikatami medycznymi oraz oświetlenie.

Zarówno w strefie basenowej, odnowy biologicznej jak i sanitariatach wymienione zostaną płytki podłogowe. Będą one bakteriobójcze, grzybobójcze, hydrofilne, a także antypoślizgowe. Do tego zamontowane zostaną rynny odpływowe.

/informacja prasowa UM Starachowice/

/fot. UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

2022-10-04

Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

Podczas ostatniej sesji radni podjęli decyzję o wyborze nowego opiekuna dla Młodzieżowej Rady Miasta. Został nim, rekomendowany na to stanowisko przez młodzieżowych radnych, pracownik Urzędu Miasta, Kamil Stanos. Decyzję podjęto jednogłośnie, a sama uchwała nie pociąga za sobą żadnych skutków finansowych.
ŚwiaTOsfera Nauki

2022-10-02

ŚwiaTOsfera Nauki

Gościnne mury starachowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki okazały się idealnym miejscem do organizacji drugiego dnia kolejnej edycji Festiwalu Nauki. Wtorkowe spotkania młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych oraz starachowickich liceów poświęcone były różnym dziedzinom nauk humanistycznych i społecznych.
O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

2022-09-30

O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

W Starachowicach gościła ekipa programu Dzień Dobry TVN, która prosto ze starachowickiego autobusu przeprowadziła wejście "na żywo" - oczywiście w temacie bezpłatnej komunikacji publicznej, która w naszym mieście funkcjonuje od 1 kwietnia br.
Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

2022-09-30

Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

Diamentowe i Złote Gody obchodziły dziś starachowickie małżeństwa z 60 i 50-letnim stażem. Medale za długoletnie pożycie wręczył Jubilatom Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, składając z tej okazji życzenia kolejnych, szczęśliwych i udanych lat w małżeństwie.
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-09-29

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (30 września) o godzinie 9.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.