JUŻ W KIOSKU

Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

2024-05-13 09:30:20

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Maciej Myszka nowym Sekretarzem Miasta Starachowice. Urzędnik ma objąć tę funkcję od 1 sierpnia 2024 roku, zastępując na tym stanowisku Tomasza Porębskiego, który w kwietniu złożył rezygnację i wypowiedzenie.

Na zdjęciu (od lewej): Maciej Myszka - nowy Sekretarz Miasta, prezydent Starachowic Marek Materek, Tomasz Porębski - aktualny Sekretarz Miasta / fot. UM Starachowice

- Wszystko ma swój początek i koniec. Tym razem dobiega końca moja praca w Starachowicach. Dziś złożyłem rezygnację i wypowiedzenie, przede mną kolejne wyzwania zawodowe. Dziękuję wszystkim, których poznałem w Starachowicach i z którymi miałem przyjemność współpracować przez ostatnie miesiące. To była współpraca pełna życzliwości, profesjonalizmu i zaangażowania. To był intensywny, ale bardzo produktywny czas, który bez wątpienia pozwolił na mój rozwój zawodowy i osobisty – poinformował opinię publiczną Sekretarz Miasta Starachowice Tomasz Porębski niecały miesiąc temu, dziękując jednocześnie za zaufanie, jakim obdarzył go Prezydent Starachowic Marek Materek.

Kilka dni później został ogłoszony nabór na funkcję Sekretarza Miasta Starachowice. W ogłoszeniu została wskazana data 1 sierpnia 2024 roku, jako pojawienie się wolnego etatu i początek pracy nowego sekretarza. Na konkurs wpłynęła jedna oferta.

W czwartek zostały ogłoszone wyniki naboru.

- W wyniku zakończenia procedury naboru komisja rekrutacyjna zdecydowała o zatrudnieniu p. Macieja Myszki zam. w Starachowicach. Kandydat spełnia wymagania stawiane jako obligatoryjne. Wykazał się bardzo dobrą znajomością przepisów i zagadnień określonych w ogłoszeniu o naborze odpowiadając w pełni na wszystkie zadane pytania oraz posiada rozległą wiedzę na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego – czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego.

Zwycięstwa w konkursie pogratulował Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

- Nowym Sekretarzem Miasta będzie Maciej Myszka, który od lat działa na rzecz naszej lokalnej społeczności. Od kilku lat pracuje w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, aktualnie na stanowisku kierownika Referatu Ochrony Środowiska. Wierzę, że Maciej świetnie sprawdzi się w nowej roli – przekazał informację w mediach społecznościowych prezydent Materek.

Włodarz Starachowic podziękował również aktualnemu Sekretarzowi Miasta.

- Serdecznie dziękuję Tomaszowi Porębskiemu, który pełni aktualnie funkcję Sekretarza Miasta, a przed Nim nowe wyzwania. Tomkowi dziękuję za Jego zaangażowanie, profesjonalizm i dobrą pracę dla Starachowic w ostatnich latach. Powodzenia Panom życzę – dodał prezydent.

Gratulacje dla swojego następcy złożył również Tomasz Porębski.

- Jestem szczęśliwy, że taka osoba obejmie stanowisko Sekretarza Miasta i będę mógł przekazać  wszystkie swoje zadania w naprawdę dobre ręce. Na szersze podziękowania przyjdzie jeszcze czas, a póki co, powodzenia w dalszej pracy na rzecz miasta – podkreślił aktualny Sekretarz Miasta.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

2024-05-16

Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

Prezydent Miasta Marek Materek poinformował o kolejnych zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miejskim. Nowym kierownikiem Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg została Pani Monika Gębska. Pracami Referatu Realizacji Inwestycji pokieruje natomiast Mateusz Bidziński.
Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

2024-05-13

Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

Urząd Miejski w Starachowicach przygotowuje się do dziesiątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Już 3 czerwca rozpoczynamy procedurę zgłaszania projektów do tegorocznej edycji partycypacyjnego zadania. Na Państwa projekty czekamy do końca czerwca. We wrześniu odbędzie się dwuetapowe głosowanie na zgłoszone projekty. Wzorem lat poprzednich głosowanie będzie miało charakter internetowy oraz tradycyjny.
Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

2024-05-08

Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

Rada Miejska określiła sezon kąpielowy w Starachowicach oraz wskazała dwa kąpieliska, które będą do dyspozycji mieszkańców w sezonie letnim. Projekt przygotowany przez Prezydenta Miasta otrzymał pozytywne opinie od odpowiednich instytucji.
Powstanie tablica pamięci samorządowcom

2024-05-06

Powstanie tablica pamięci samorządowcom

Kwietniowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach była ostatnimi obradami ósmej kadencji Rady. Ostatnia uchwała podjęta podczas tej sesji dotyczyła zamiaru umieszczenia pamiątkowej tablicy poświęconej starachowickim samorządowcom. Tablica ma zostać umieszczona na elewacji budynku Urzędu Miejskiego.
Czas na rower miejski w Starachowicach

2024-04-30

Czas na rower miejski w Starachowicach

Już w środę (1 maja) oficjalnie rusza starachowicki System Roweru Miejskiego STAR BIKE. 145 rowerów, w tym 90 rowerów z napędem elektrycznym czeka na pierwszych użytkowników. Miłośników rowerowego szaleństwa zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z jednośladów i pobrania dedykowanej aplikacji Roovee.
Lubianek będzie promował miasto

2024-04-25

Lubianek będzie promował miasto

Do Sandry Hoffmann trafił specjalny voucher za zwycięstwo w konkursie na „Maskotkę Starachowic” organizowanego w ramach obchodów 400-lecia miasta. Lubianek, bo takie imię nosi maskotka, najbardziej przypadł jurorom do gustu. Składa się on z wielu elementów, które nawiązują zarówno do przeszłości, jak i teraźniejszości Starachowic.
Energooszczędny sprzęt AGD dla Starachowic

2024-04-25

Energooszczędny sprzęt AGD dla Starachowic

Za nami 14. edycja plebiscytu „Świeć się z Energą”, w którym Starachowice kolejny raz okazały się najlepiej oświetlonym miastem w województwie świętokrzyskim. W nagrodę za swój sukces miasto otrzymało czek na zakup energooszczędnego sprzętu AGD, który już trafił do starachowickich organizacji oraz instytucji.
Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

2024-04-23

Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

Starachowicki Urząd Miejski dostosowuje swoją przestrzeń do obsługi osób o specjalnych potrzebach. W ramach projektu finansowanego ze środków norweskich wykonano nowe tabliczki informacyjne, postawiono specjalne plany typograficzne, a także zamontowano nakładki kierunkowe na poręcze schodów. Wszystko po to, aby dostęp do urzędowych spraw był prostszy i łatwiejszy.
Starachowicka Strzała

2024-04-21

Starachowicka Strzała

Rozpoczynamy odliczanie do ósmej edycji rowerowego święta w naszym mieście. Wszyscy miłośnicy „dwóch kółek” powinni rezerwować sobie już czas na udział w kolejnej odsłonie „Starachowickiej Strzały”, a także kibicowaniu zawodników, którzy przejadą przez malowniczy powiat starachowicki. Honorowy patronat nad rowerowym weekendem w Starachowicach (25-26 maja) objął Prezydent Miasta Marek Materek.
Zmiany w zarządzie MRM

2024-04-18

Zmiany w zarządzie MRM

Młodzieżowa Rada Miasta w Starachowicach ma nowego przewodniczącego. Podczas nocnych wyborów odbywających się w Pałacyku szefem rady został wybrany Bartosz Gawlik, który zastąpił Klaudię Chamerę.