JUŻ W KIOSKU

Nowa Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

2023-08-15 07:30

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Inauguracyjne posiedzenie nowej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Starachowickim odbyło się 8 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Była to znakomita okazja, by podziękować za pracę dotychczasowym jej członkom.

Nowa Rada Społeczna ds. Osób Niepełnosprawnych (od lewej - Lucyna Młynek, Izabela Wałęga, Krystyna Pytel, Alicja Czarnecka i Krzysztof Korpik) / fot. Starostwo Powiatowe

W skład Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych wchodzi 5 osób. Są one powoływane przez Starostę spośród przedstawicieli działających na terenie powiatu organizacji pozarządowych, fundacji oraz przedstawicieli władz samorządowych. Kadencja Rady trwa 4 lata, a do zakresu działania należy m.in.: inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji ich praw; opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych wraz z oceną realizacji tych programów; opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z Zarządzeniem Starosty Starachowickiego nr 46/2023 z dnia 24 lipca 2023 r., w jej skład weszli tym razem:

- Alicja Czarnecka - Starachowickie Stowarzyszenie ,"Niepełnosprawni Plus Starachowice",

- Krystyna Pytel - Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica "Motylkowe Wzgórze",

- Lucyna Młynek - Starachowicki Klub "Amazonek",

- Krzysztof Korpik - Fundacja "Nasze Zdrowie",

- Izabela Wałęga - Polski Związek Niewidomych Okręg Świętokrzyski Koło w Starachowicach.

W większości jest on niezmienny. Jedyna zmiana dotyczy zmarłej w tym roku Zofii Kolędy, reprezentującej Starachowickie Stowarzyszenie Niepełnosprawni Plus, którą zastąpiła prezes stowarzyszenia Alicja Czarnecka.

Pierwsze posiedzenie nowej Rady, z udziałem członka Zarządu Powiatu Stanisława Wojtana, odbyło się 8 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Przewodniczącą została ponownie Krystyna Pytel, wiceprzewodniczącym został Krzysztof Korpik, zaś sekretarzem Izabela Wałęga.

Choć Rada jest przede wszystkim ciałem doradczym i opiniującym, ma duży wpływ na kierunek działań Zarządu Powiatu w obszarze pomocy i wsparcia osób niepełnosprawnych. Starosta Piotr Ambroszczyk jest przekonany, że jej działania przyczynią się do jeszcze skuteczniejszego realizowania zadań samorządu powiatu w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych.

/informacja prasowa: Starostwo Powiatowe/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kolejne zmiany w organizacji ruchu

2023-09-21

Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich przez parking przy Biedronce. 
25-lecie usamorządowienia Powiatów

2023-09-19

25-lecie usamorządowienia Powiatów

Starosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył w zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 – lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie. 
Dzieje się na powiatowych drogach

2023-09-18

Dzieje się na powiatowych drogach

Powiat Starachowicki przyspiesza z inwestycjami. Łączna wartość zadań realizowanych aktualnie na drogach to ponad 102 mln zł. Oprócz sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa wiaduktu, prowadzi też prace na drogach w gminie Mirzec oraz na przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach. A wkrótce kolejne…
Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

2023-09-14

Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej.
Święto plonów w powiecie

2023-09-07

Święto plonów w powiecie

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.
Podziękowania dla Alle Babek

2023-09-05

Podziękowania dla Alle Babek

Alle Babki ze Stykowa zostały Mistrzami Agro w województwie świętokrzyskim. 4 listopada odbiorą one swoją nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie, ale już teraz, podczas sesji Rady Powiatu odebrały gratulacje od Rady i Zarządu Powiatu w Starachowicach.
Nauczyciele z awansami

2023-09-05

Nauczyciele z awansami

Sześciu nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat Starachowicki, odebrało 31 sierpnia br. akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Są to pedagodzy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach.
W rocznicę porozumień sierpniowych

2023-09-03

W rocznicę porozumień sierpniowych

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 31 sierpnia br. zarówno przez delegaturę NSZZ "Solidarność", jak i Komisję Zakładową Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Starachowicach. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Solidarności i Tablicą Robotników, a także pamiątkowym kamieniem przy Rondzie Solidarności w Starachowicach.
Konwój STARa rusza w Polskę

2023-08-22

Konwój STARa rusza w Polskę

We wtorek (22 sierpnia) z Bydgoszczy wystartuje Konwój STARa, a wraz z nim 9. Legenda STARa - zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współpracy z szerokim gronem partnerów. Będzie się działo! Nie może Was tu zabraknąć!
Z odwiedzinami u trojaczków

2023-08-19

Z odwiedzinami u trojaczków

Takie narodziny w starachowickim PZOZ zdarzają się rzadko, a nawet bardzo rzadko. Ostatni taki poród odbierano w naszym szpitalu prawie 30 lat temu. Ania, Adela i Ala mają już ponad 3 tygodnie i z dnia na dzień nabierają sił i apetytu. W czwartek (17 sierpnia) odwiedził je starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem. Były prezenty, kwiaty i gratulacje.