JUŻ W KIOSKU

Laur Samorządowca

2024-03-07 07:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Prezydent Starachowic Marek Materek znalazł się w gronie najlepszych włodarzy województwa świętokrzyskiego. Wyróżnienie odebrane podczas gali „Laur Samorządowca” to kolejna nagroda dla naszego miasta, stawiającego na rozwój w wielu gałęziach życia publicznego. Nagrody dla najlepszych radnych ziemi świętokrzyskiej otrzymali również Radni Rady Miejskiej w Starachowicach – Tomasz Andrzejewski oraz Bronisław Paluch. 

fot. UM Starachowice

Włodarz Starachowic swoje wyróżnienie odebrał podczas uroczystego spotkania w kieleckim Grand Hotelu. Gala była podsumowaniem pracy świętokrzyskich władz samorządowych i okazją do wyróżnienia najaktywniejszych.

- Szanowni Państwo serdecznie dziękuję za wyróżnienie, a Państwu życzę dobrego wieczoru – powiedział prezydent Marek Materek.

Prezydent Starachowice otrzymał wyróżnienie za ogromną skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych i realizację wielu ważnych inwestycji dla mieszkańców, w tym inwestycji drogowych. Jako przykład takich zadań jest trwająca, przy współudziale miasta, budowa wiaduktu nad torami kolejowymi o wartości ponad 70 mln zł, budowa mieszkań na wynajem i komunalnych, rozwój terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, ze szczególnym uwzględnieniem rewitalizacji zalewów Lubianka i Pasternik.

- Wyróżnienie otrzymałem również za modernizację miejskich ciepłowni, dzięki czemu mieszkańcy ponoszą najniższe opłaty za ciepło, budowę zintegrowanych centrów przesiadkowych przy stacjach kolejowych wraz z dwupoziomowym parkingiem w Starachowicach Dolnych oraz wprowadzenie bezpłatnej komunikacji publicznej, która funkcjonuje w Starachowicach już od blisko 2 lat – dodał prezydent, podkreślając, że nagroda nie jest wyróżnieniem indywidualnym. - To wyróżnienie i docenienie naszej pracy. Dziękuję wszystkim współpracownikom, z którymi mogę każdego dnia zmieniać Starachowice na lepsze. Dziękuję Wam za życzliwość, cenne podpowiedzi, ale także uwagi. Razem możemy sprawiać, by Starachowice stawały się jeszcze lepszym miejscem do życia.

Uroczysta gala w Kielcach była również okazją do wyróżnienia najlepszych radnych w województwie świętokrzyskim. W gronie dwudziestu znalazło się dwóch radnych starachowickiej Rady Miejskiej. Uczestnicy plebiscytu wyróżnili samorządową pracę na rzecz „Małej Ojczyzny” radnego Bronisława Palucha oraz radnego Tomasza Andrzejewskiego. Gratulujemy!

(źródło: UM Starachowice)

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowicki „Kierunek Przyszłość”. Podsumowanie projektu

2024-04-12

Starachowicki „Kierunek Przyszłość”. Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To szansa, żeby przyciągać do takich miejsc jak Pałacyk zarówno młode osoby jak i młodych przedsiębiorców, którzy w Starachowicach mogą zakładać działalności gospodarcze i je rozwijać. Cele, które osiągnęliśmy, są długotrwałe i efektywność tych zadań będzie plonem, który będziemy zbierać w kolejnych latach. Stawiamy na rozwój miasta, na nowoczesną edukację i działania partycypacyjne – podsumował starachowicki projekt realizowany dzięki wsparciu z funduszy norweskich Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice Marcin Gołębiowski.
Norweskie zagadki. Zwycięstwo uczniów z SP nr 11

2024-04-11

Norweskie zagadki. Zwycięstwo uczniów z SP nr 11

Konrad Siara i Natan Klimiuk wygrali trzecią edycję Turnieju Wiedzy o Norwegii. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wykazali się doskonałą znajomością z zakresu gospodarki, geografii, historii czy kultury norweskiej. Konkurs promował projekt „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” realizowany w naszym mieście przy wsparciu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
Program Inicjatyw Lokalnych

2024-04-09

Program Inicjatyw Lokalnych

Poznaliśmy rozstrzygnięcia kolejnej edycji starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych. Na tegorocznej liście projektów znalazło się 11 zadań o łącznej wartości ponad 380 tysięcy złotych. Gmina Starachowice wesprze realizację tych zadań swoim udziałem finansowym w wysokości ponad 268 tysięcy złotych.
W trosce o lokalne dziedzictwo 

2024-04-09

W trosce o lokalne dziedzictwo 

Niszczejący budynek przy ulicy Sportowej to jedna z pamiątek hutniczego dziedzictwa Starachowic, który doczekał się nowego rozdziału w swojej historii. Najstarszy budynek mieszkalny w mieście zmienia swojego właściciela, który już zapowiada jego remont, a w kolejnym kroku przekazanie go lokalnej społeczności. Zmiany wokół budynku mieszkalno-robotniczego z XIX wieku zapowiada Prezydent Miasta Marek Materek oraz właściciele firmy Star San Duo, którzy sukcesem zakończyli negocjacje w tej sprawie z dotychczasowym właścicielem Panem Adamem Janikiem.
Ważna informacja dla wyborców 

2024-04-05

Ważna informacja dla wyborców 

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe. Istotna zmiana dotyczy Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5, która mieściła się w budynku byłego Gimnazjum nr 3 w Starachowicach przy ul. Leśnej.
Starachowice stawiają na ekologię

2024-04-02

Starachowice stawiają na ekologię

Funkcjonalna przestrzeń Centrum Kreatywności „Pałacyk” już służy starachowickiej społeczności. Nazajutrz od oficjalnego otwarcia odbyło się tu spotkanie podsumowujące kolejny rok działań realizowanych w ramach projektu COGreen. W ekologiczne działania zaangażowane jest bowiem starachowickie Centrum Usług Społecznych.
Dni otwarte w Pałacyku

2024-04-02

Dni otwarte w Pałacyku

Centrum Kreatywności „Pałacyk” ma za sobą oficjalne otwarcie. Wszyscy goście obecni na spotkaniu inaugurującym działalność byli pod wrażeniem nowej miejskiej przestrzeni. Teraz o jej funkcjonalności mogą przekonać się wszyscy mieszkańcy. We wtorek rozpoczynają się „Dni Otwarte Pałacyku”.
Świętokrzyski Kreator Rozwoju dla Starachowic

2024-03-29

Świętokrzyski Kreator Rozwoju dla Starachowic

Starachowice napędzają do rozwoju i inspirują do działania, a za realizację swoich inwestycji są nagradzane w województwie, regionie czy kraju. Kolejne dobre wiadomości płyną do nas z Kielc. Za realizację ważnych inwestycji dla mieszkańców miasta w ramach projektu rewitalizacji zostaliśmy wyróżnieni tytułem Świętokrzyskiego Kreatora Rozwoju.
29 marca Urząd Miejski nieczynny

2024-03-26

29 marca Urząd Miejski nieczynny

Prezydent Miasta Starachowice ustalił dzień 29 marca (piątek) dodatkowym dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Tego dnia starachowicki magistrat nie będzie czynny.
Na szlaku międzynarodowej delegacji

2024-03-24

Na szlaku międzynarodowej delegacji

Kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi z Azerbejdżanu, Mołdawii, Gruzji oraz Armenii odwiedziła nasze miasto. Międzynarodowa delegacja przebywała w naszym kraju od 11 do 15 marca w ramach delegacji Study Visit in Poland. Środa (13 marca) była dniem wizyty w Starachowicach.