JUŻ W KIOSKU

Gmina Starachowice w Voxly

2023-01-18 10:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Starachowice dołączyły do grona miast wykorzystujących Voxly - nowoczesną platformę konsultacji społecznych. Pozwala ona na wyrażenie swojej opinii w sprawach ważnych dla mieszkańców miasta bez wychodzenia z domu.

źródło: UM Starachowice

Voxly to intuicyjna w obsłudze platforma konsultacji społecznych. Dzięki niej udział w konsultacjach mogą wziąć także osoby, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą brać udziału w spotkaniach organizowanych w stacjonarnej, tradycyjnej formie.

Pierwsze starachowickie konsultacje prowadzone w nowej formie dotyczą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dwóch starachowickich jednostek - „Widok” oraz „Pastwiska”. Konsultacje na portalu informacji przestrzennej Voxly potrwają do 30 stycznia 2023 roku. Wszelkie uwagi można wnieść za pośrednictwem usługi uruchomionej na tym portalu.

Ułatwia pracę

System informacji przestrzennej został uruchomiony przez Referat Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Starachowicach. System działa pod adresem: www.voxly.pl/starachowice.

- Jest to system, który na bieżąco aktualizuje i przetwarza dane zawierające informacje dotyczące polityki przestrzennej miasta Starachowice tj. studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice, obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, Uchwałę krajobrazową oraz Gminny Program Rewitalizacji – podkreśla Małgorzata Twardowska, pracownik merytorycznego referatu.

Starachowickie plany

- Każdy zainteresowany mieszkaniec miasta i nie tylko, wpisując na stronie www.voxly.pl/starachowice w prawnym górnym rogu dowolny numer działki, może dowiedzieć się, czy na danym terenie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i jakie jest jego przeznaczenie, jakie są ustalenia studium lub zapoznać się z zapisami Uchwały Krajobrazowej obowiązującej na terenie miasta Starachowice. System korzysta również z serwisów zewnętrznych między innymi Ewidencji gruntów i budynków, Uzbrojenia terenu, Obszarów zagrożenia powodzią, Zabytków czy Formy ochrony przyrody. Dzięki dodatkowym zakładkom można zmierzyć odległość, powierzchnię, odczytać wysokość n.p.m. oraz skorzystać z opcji wydruku – podkreśla Małgorzata Twardowska.

Za pomocą wdrożonego systemu Voxly w przyszłości będą uruchamiane inne konsultacje dla mieszkańców.

- W ramach konsultacji mieszkańcy miasta będą mogli złożyć uwagi do projektowanych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz wyrazić swoją opinię na temat planowanych inwestycji w mieście – dodaje Twardowska.

Jak to działa?

Platforma działa z poziomu przeglądarki internetowej zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. Istnieje również możliwość zainstalowania aplikacji na smartfonie lub tablecie, pozwalającej na wygodny dostęp do możliwości oferowanych przez Voxly. Po wejściu na stronę główną platformy: Voxly (voxly.pl), użytkownik zobaczy mapę Polski z zaznaczonymi miastami, które zamieściły swoje konsultacje społeczne. Kliknięcie na znacznik znajdujący się na naszym mieście pozwala na rozwinięcie listy, na której znajdują się aktualnie prowadzone konsultacje. 

Dostęp dla wszystkich 

Korzystanie z platformy na chwilę obecną nie wymaga utworzenia dodatkowego konta. Zamieszczone w niej instrukcje pozwalają na zapoznanie się krok po kroku z tym, jak skorzystać ze wszystkich możliwości Voxly. Jedynym warunkiem skorzystania z tej formy konsultacji jest dostęp do urządzenia podłączonego do Internetu. Voxly jest wykorzystywane do konsultacji przez kilkadziesiąt samorządów w całej Polsce.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2023-05-27

"Starachowicka Strzała" - będą objazdy autobusów!

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach – Komunikacja Miejska informuje, że w niedzielę (28 maja) w godzinach 10:30-14:30 w związku z organizowaną imprezą kolarską „Starachowicka Strzała” nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 0, 2, 7 oraz 19.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2023-05-24

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W czwartek (25 maja br.) o godz. 9.00 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbędzie się kolejna w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Posiedzenie radnych, będzie można oglądać online pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
E-usługi ułatwią życie mieszkańców

2023-05-22

E-usługi ułatwią życie mieszkańców

Gmina Starachowice rozpoczęła kolejny etap realizacji wielkiego projektu e-usług, który w znaczący sposób zwiększa dostępność mieszkańców do załatwiania wielu spraw urzędowych przez internet. Trzeci etap tych działań to między innymi wprowadzenie systemu telefonii VOIP. Telefonia jest gwarantem poprawy jakości obsługi mieszkańca, oszczędności w gminnym budżecie i poprawy cyberbezpieczeństwa.
Spotkanie w sprawie lokalu

2023-05-17

Spotkanie w sprawie lokalu

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg nieograniczony pisemny na wynajęcie w budynku „Pałacyku” lokalu usługowo-handlowego. Spotkanie otwarte w tej sprawie odbędzie się w czwartek (18 maja) o godz. 17. w budynku rewitalizowanej przestrzeni.
Łatwiejszy dostęp do biblioteki

2023-05-15

Łatwiejszy dostęp do biblioteki

Zakończyły się prace związane z budową dojścia do głównej wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego. Nowe dojście ułatwi korzystanie z zasobów bibliotecznych również osobom z niepełnosprawnościami. Inwestycja miejska jest kolejnym zadaniem zrealizowanym przez Urząd Miejski, które wpisuje się w poprawę dostępności dla mieszkańców miasta do najważniejszych usług i sfer życia codziennego.
Harmonogram spotkań

2023-05-08

Harmonogram spotkań

Rozpoczął się kolejny miesiąc bezpłatnych konsultacji dla mieszkańców realizowanych w ramach projektu „Kierunek Przyszłość: Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. Do 30 maja w Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Widok każdy może skorzystać z bezpłatnych porad psychologa oraz doradcy finansowego, zawodowego i rodzinnego.

2023-05-05

"Sukces Roku" dla Starachowic

Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej gali „Osobowości i Sukcesy Rok 2023”. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody dla wybitnych osób świata biznesu, sportu, nauki, kultury i mediów, a także samorządów. Statuetki „Sukces Roku” trafiły również do Starachowic. W gronie wyróżnionych znalazło się miejsce dla Miasta Starachowice oraz Restauracji „Atrium” mieszczącej się w Hotelu Senator.
Najlepsze życzenia dla Pani Stefanii

2023-05-05

Najlepsze życzenia dla Pani Stefanii

- Pani Stefania przeżyła obóz Auschwitz i Marsz Śmierci. Dziś dołączamy się do wspólnych życzeń i wspólnie świętujemy jej 100 urodziny. Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek po wizycie u dostojnej jubilatki Stefanii Turbiarz, która w ostatnim dniu kwietnia wspólnie z najbliższymi świętowała niezwykłe urodziny. Do najserdeczniejszych życzeń dołączył się również prezydent Marek Materek, który osobiście odwiedził Panią Stefanię, wręczając jej kwiaty, upominek oraz list gratulacyjny.
Drugi konkurs wiedzy o Norwegii

2023-05-01

Drugi konkurs wiedzy o Norwegii

Jakie jest największe zwierzę lądowe Norwegii, jak tłumaczymy tytuł norweskiego hymnu, a także co jest tradycją piątkowych kolacji w Skandynawii. Między innymi z takimi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy drugiej edycji konkursu wiedzy o Norwegii, który odbył się w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego. Konkurs wygrała Julia Przygoda – uczennica Szkoły Podstawowej nr 13.
Światełko dla Ukrainy

2023-04-26

Światełko dla Ukrainy

Od momentu agresji Rosji na Ukrainę minął już rok. Polacy nie zapominają o wsparciu dla naszych sąsiadów. W całej Polsce trwa zbiórka materiałów do produkcji świec okopowych. W akcję zaangażowało się również nasze miasto. „Światełko ze Starachowic dla Ukrainy” to niezwykle szlachetna inicjatywa wspierająca te działania, a ich koordynatorem była Inna Mekheda, asystent międzykulturowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach.