JUŻ W KIOSKU

Gmina Starachowice w Voxly

2023-01-18 10:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Starachowice dołączyły do grona miast wykorzystujących Voxly - nowoczesną platformę konsultacji społecznych. Pozwala ona na wyrażenie swojej opinii w sprawach ważnych dla mieszkańców miasta bez wychodzenia z domu.

źródło: UM Starachowice

Voxly to intuicyjna w obsłudze platforma konsultacji społecznych. Dzięki niej udział w konsultacjach mogą wziąć także osoby, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą brać udziału w spotkaniach organizowanych w stacjonarnej, tradycyjnej formie.

Pierwsze starachowickie konsultacje prowadzone w nowej formie dotyczą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dwóch starachowickich jednostek - „Widok” oraz „Pastwiska”. Konsultacje na portalu informacji przestrzennej Voxly potrwają do 30 stycznia 2023 roku. Wszelkie uwagi można wnieść za pośrednictwem usługi uruchomionej na tym portalu.

Ułatwia pracę

System informacji przestrzennej został uruchomiony przez Referat Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Starachowicach. System działa pod adresem: www.voxly.pl/starachowice.

- Jest to system, który na bieżąco aktualizuje i przetwarza dane zawierające informacje dotyczące polityki przestrzennej miasta Starachowice tj. studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice, obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, Uchwałę krajobrazową oraz Gminny Program Rewitalizacji – podkreśla Małgorzata Twardowska, pracownik merytorycznego referatu.

Starachowickie plany

- Każdy zainteresowany mieszkaniec miasta i nie tylko, wpisując na stronie www.voxly.pl/starachowice w prawnym górnym rogu dowolny numer działki, może dowiedzieć się, czy na danym terenie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i jakie jest jego przeznaczenie, jakie są ustalenia studium lub zapoznać się z zapisami Uchwały Krajobrazowej obowiązującej na terenie miasta Starachowice. System korzysta również z serwisów zewnętrznych między innymi Ewidencji gruntów i budynków, Uzbrojenia terenu, Obszarów zagrożenia powodzią, Zabytków czy Formy ochrony przyrody. Dzięki dodatkowym zakładkom można zmierzyć odległość, powierzchnię, odczytać wysokość n.p.m. oraz skorzystać z opcji wydruku – podkreśla Małgorzata Twardowska.

Za pomocą wdrożonego systemu Voxly w przyszłości będą uruchamiane inne konsultacje dla mieszkańców.

- W ramach konsultacji mieszkańcy miasta będą mogli złożyć uwagi do projektowanych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz wyrazić swoją opinię na temat planowanych inwestycji w mieście – dodaje Twardowska.

Jak to działa?

Platforma działa z poziomu przeglądarki internetowej zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. Istnieje również możliwość zainstalowania aplikacji na smartfonie lub tablecie, pozwalającej na wygodny dostęp do możliwości oferowanych przez Voxly. Po wejściu na stronę główną platformy: Voxly (voxly.pl), użytkownik zobaczy mapę Polski z zaznaczonymi miastami, które zamieściły swoje konsultacje społeczne. Kliknięcie na znacznik znajdujący się na naszym mieście pozwala na rozwinięcie listy, na której znajdują się aktualnie prowadzone konsultacje. 

Dostęp dla wszystkich 

Korzystanie z platformy na chwilę obecną nie wymaga utworzenia dodatkowego konta. Zamieszczone w niej instrukcje pozwalają na zapoznanie się krok po kroku z tym, jak skorzystać ze wszystkich możliwości Voxly. Jedynym warunkiem skorzystania z tej formy konsultacji jest dostęp do urządzenia podłączonego do Internetu. Voxly jest wykorzystywane do konsultacji przez kilkadziesiąt samorządów w całej Polsce.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Styczniowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2023-01-26

Styczniowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (27 stycznia br.) o godz. 9.00 rozpocznie się pierwsza w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Posiedzenie radnych, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Potencjał lokalnych społeczności

2023-01-25

Potencjał lokalnych społeczności

Od ponad roku, w trzech wyznaczonych częściach Starachowic, działają animatorzy zajmujący się Organizowaniem Społeczności Lokalnej. Zachęcają - zniechęconych, przekonują – nieprzekonanych i pokazują, że w lokalnych społecznościach tkwi ogromny potencjał.
Bezpłatne porady dla mieszkańców

2023-01-24

Bezpłatne porady dla mieszkańców

Styczeń to kolejny miesiąc bezpłatnych konsultacji dla mieszkańców realizowanych w ramach projektu „Kierunek Przyszłość: Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. W Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Widok każdy może bezpłatnie skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, a także doradcy finansowego, zawodowego i rodzinnego.
Architekci opracują koncepcje przebudowy szpitala

2023-01-22

Architekci opracują koncepcje przebudowy szpitala

Zakończył się pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących stworzenia koncepcji urbanistycznej dla obszaru dawnego szpitala przy ul. Radomskiej w Starachowicach. Konsultacje odbywały się w formie warsztatów planowania partycypacyjnego metodą „Charette” w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa.
Długowieczna Starachowiczanka. 108 urodziny Pani Jadwigi Farafoszyn

2023-01-20

Długowieczna Starachowiczanka. 108 urodziny Pani Jadwigi Farafoszyn

20 stycznia 2023 roku Pani Jadwiga Farafoszyn obchodzi swoje 108. urodziny. Starachowiczanka jest najstarszą mieszkanką powiatu starachowickiego i jedną z najstarszych Polek (urodzona w 1915 roku). Podczas dzisiejszej wizyty u dostojnej seniorki receptę na długowieczność jubilatki kolejny raz poznał Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, który z Panią Jadwigą wcześniej, po raz pierwszy, spotkał się w dniu jej setnych urodzin.
Pomoc Gminy w usunięciu azbestu. Nabór 2023

2023-01-17

Pomoc Gminy w usunięciu azbestu. Nabór 2023

Uwaga właściciele wyrobów i odpadów azbestowych – ruszył nabór wniosków na 2023 rok. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach informuje o możliwości skorzystania z pomocy w realizacji prac związanych z usuwaniem wyrobów i odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Starachowice.
Nabory do programów pomocowych

2023-01-15

Nabory do programów pomocowych

Centrum Usług Społecznych ogłosiło nabór do tegorocznych edycji programów „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz „Opieka wytchnieniowa”. Przyjmowanie wypełnionych kart zgłoszeniowych odbywa się w terminie do 27 stycznia 2023 roku.
Powstanie Zespół Doradczy MOF

2023-01-15

Powstanie Zespół Doradczy MOF

Do 18 stycznia br. (środa) można zgłaszać kandydatów na przedstawicieli partnerów społeczno-gospodarczych do Zespołu Doradczego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy.
Jaka przyszłość terenu dawnego szpitala przy ul. Radomskiej?

2023-01-13

Jaka przyszłość terenu dawnego szpitala przy ul. Radomskiej?

Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się konsultacje społeczne, przeprowadzone w formie warsztatów planowania partycypacyjnego metodą „Charette”, dotyczące stworzenia koncepcji urbanistycznej dla obszaru dawnego szpitala przy ul. Radomskiej w Starachowicach.
Informatyka dla seniorów

2023-01-11

Informatyka dla seniorów

Styczeń jest czwartym miesiącem realizacji projektu "Cyfrowa Niezapominajka" realizowanego od października w kawiarence internetowej "E-seniorek". Popularne wśród seniorów miejsce do surfowania po sieci i nauki informatyki znajduje się w Galerii Skałka przy Alei Armii Krajowej.