JUŻ W KIOSKU

Gmina Starachowice w Voxly

2023-01-18 10:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Starachowice dołączyły do grona miast wykorzystujących Voxly - nowoczesną platformę konsultacji społecznych. Pozwala ona na wyrażenie swojej opinii w sprawach ważnych dla mieszkańców miasta bez wychodzenia z domu.

źródło: UM Starachowice

Voxly to intuicyjna w obsłudze platforma konsultacji społecznych. Dzięki niej udział w konsultacjach mogą wziąć także osoby, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą brać udziału w spotkaniach organizowanych w stacjonarnej, tradycyjnej formie.

Pierwsze starachowickie konsultacje prowadzone w nowej formie dotyczą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dwóch starachowickich jednostek - „Widok” oraz „Pastwiska”. Konsultacje na portalu informacji przestrzennej Voxly potrwają do 30 stycznia 2023 roku. Wszelkie uwagi można wnieść za pośrednictwem usługi uruchomionej na tym portalu.

Ułatwia pracę

System informacji przestrzennej został uruchomiony przez Referat Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Starachowicach. System działa pod adresem: www.voxly.pl/starachowice.

- Jest to system, który na bieżąco aktualizuje i przetwarza dane zawierające informacje dotyczące polityki przestrzennej miasta Starachowice tj. studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice, obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, Uchwałę krajobrazową oraz Gminny Program Rewitalizacji – podkreśla Małgorzata Twardowska, pracownik merytorycznego referatu.

Starachowickie plany

- Każdy zainteresowany mieszkaniec miasta i nie tylko, wpisując na stronie www.voxly.pl/starachowice w prawnym górnym rogu dowolny numer działki, może dowiedzieć się, czy na danym terenie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i jakie jest jego przeznaczenie, jakie są ustalenia studium lub zapoznać się z zapisami Uchwały Krajobrazowej obowiązującej na terenie miasta Starachowice. System korzysta również z serwisów zewnętrznych między innymi Ewidencji gruntów i budynków, Uzbrojenia terenu, Obszarów zagrożenia powodzią, Zabytków czy Formy ochrony przyrody. Dzięki dodatkowym zakładkom można zmierzyć odległość, powierzchnię, odczytać wysokość n.p.m. oraz skorzystać z opcji wydruku – podkreśla Małgorzata Twardowska.

Za pomocą wdrożonego systemu Voxly w przyszłości będą uruchamiane inne konsultacje dla mieszkańców.

- W ramach konsultacji mieszkańcy miasta będą mogli złożyć uwagi do projektowanych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz wyrazić swoją opinię na temat planowanych inwestycji w mieście – dodaje Twardowska.

Jak to działa?

Platforma działa z poziomu przeglądarki internetowej zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. Istnieje również możliwość zainstalowania aplikacji na smartfonie lub tablecie, pozwalającej na wygodny dostęp do możliwości oferowanych przez Voxly. Po wejściu na stronę główną platformy: Voxly (voxly.pl), użytkownik zobaczy mapę Polski z zaznaczonymi miastami, które zamieściły swoje konsultacje społeczne. Kliknięcie na znacznik znajdujący się na naszym mieście pozwala na rozwinięcie listy, na której znajdują się aktualnie prowadzone konsultacje. 

Dostęp dla wszystkich 

Korzystanie z platformy na chwilę obecną nie wymaga utworzenia dodatkowego konta. Zamieszczone w niej instrukcje pozwalają na zapoznanie się krok po kroku z tym, jak skorzystać ze wszystkich możliwości Voxly. Jedynym warunkiem skorzystania z tej formy konsultacji jest dostęp do urządzenia podłączonego do Internetu. Voxly jest wykorzystywane do konsultacji przez kilkadziesiąt samorządów w całej Polsce.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

2024-05-16

Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

Prezydent Miasta Marek Materek poinformował o kolejnych zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miejskim. Nowym kierownikiem Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg została Pani Monika Gębska. Pracami Referatu Realizacji Inwestycji pokieruje natomiast Mateusz Bidziński.
Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

2024-05-13

Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

Maciej Myszka nowym Sekretarzem Miasta Starachowice. Urzędnik ma objąć tę funkcję od 1 sierpnia 2024 roku, zastępując na tym stanowisku Tomasza Porębskiego, który w kwietniu złożył rezygnację i wypowiedzenie.
Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

2024-05-13

Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

Urząd Miejski w Starachowicach przygotowuje się do dziesiątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Już 3 czerwca rozpoczynamy procedurę zgłaszania projektów do tegorocznej edycji partycypacyjnego zadania. Na Państwa projekty czekamy do końca czerwca. We wrześniu odbędzie się dwuetapowe głosowanie na zgłoszone projekty. Wzorem lat poprzednich głosowanie będzie miało charakter internetowy oraz tradycyjny.
Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

2024-05-08

Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

Rada Miejska określiła sezon kąpielowy w Starachowicach oraz wskazała dwa kąpieliska, które będą do dyspozycji mieszkańców w sezonie letnim. Projekt przygotowany przez Prezydenta Miasta otrzymał pozytywne opinie od odpowiednich instytucji.
Powstanie tablica pamięci samorządowcom

2024-05-06

Powstanie tablica pamięci samorządowcom

Kwietniowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach była ostatnimi obradami ósmej kadencji Rady. Ostatnia uchwała podjęta podczas tej sesji dotyczyła zamiaru umieszczenia pamiątkowej tablicy poświęconej starachowickim samorządowcom. Tablica ma zostać umieszczona na elewacji budynku Urzędu Miejskiego.
Czas na rower miejski w Starachowicach

2024-04-30

Czas na rower miejski w Starachowicach

Już w środę (1 maja) oficjalnie rusza starachowicki System Roweru Miejskiego STAR BIKE. 145 rowerów, w tym 90 rowerów z napędem elektrycznym czeka na pierwszych użytkowników. Miłośników rowerowego szaleństwa zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z jednośladów i pobrania dedykowanej aplikacji Roovee.
Lubianek będzie promował miasto

2024-04-25

Lubianek będzie promował miasto

Do Sandry Hoffmann trafił specjalny voucher za zwycięstwo w konkursie na „Maskotkę Starachowic” organizowanego w ramach obchodów 400-lecia miasta. Lubianek, bo takie imię nosi maskotka, najbardziej przypadł jurorom do gustu. Składa się on z wielu elementów, które nawiązują zarówno do przeszłości, jak i teraźniejszości Starachowic.
Energooszczędny sprzęt AGD dla Starachowic

2024-04-25

Energooszczędny sprzęt AGD dla Starachowic

Za nami 14. edycja plebiscytu „Świeć się z Energą”, w którym Starachowice kolejny raz okazały się najlepiej oświetlonym miastem w województwie świętokrzyskim. W nagrodę za swój sukces miasto otrzymało czek na zakup energooszczędnego sprzętu AGD, który już trafił do starachowickich organizacji oraz instytucji.
Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

2024-04-23

Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

Starachowicki Urząd Miejski dostosowuje swoją przestrzeń do obsługi osób o specjalnych potrzebach. W ramach projektu finansowanego ze środków norweskich wykonano nowe tabliczki informacyjne, postawiono specjalne plany typograficzne, a także zamontowano nakładki kierunkowe na poręcze schodów. Wszystko po to, aby dostęp do urzędowych spraw był prostszy i łatwiejszy.
Starachowicka Strzała

2024-04-21

Starachowicka Strzała

Rozpoczynamy odliczanie do ósmej edycji rowerowego święta w naszym mieście. Wszyscy miłośnicy „dwóch kółek” powinni rezerwować sobie już czas na udział w kolejnej odsłonie „Starachowickiej Strzały”, a także kibicowaniu zawodników, którzy przejadą przez malowniczy powiat starachowicki. Honorowy patronat nad rowerowym weekendem w Starachowicach (25-26 maja) objął Prezydent Miasta Marek Materek.