JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Głosowanie elektroniczne zakończone, od poniedziałku głosujemy na kartach

2023-09-12 09:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W ubiegłym tygodniu odbywał się pierwszy etap głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice. Głosowanie drogą elektroniczną cieszyło się dużą popularnością głosujących. Ci, którzy nie zdążyli oddać swoich głosów do niedzieli, mają jednak okazję do wskazania najlepszego ich zdaniem projektu w drugiej części głosowania. Od poniedziałku można głosować tradycyjnie na karcie do głosowania.

fot. UM Starachowice

W poniedziałek ruszyło głosowanie tradycyjne na tegoroczne projekty Budżetu Obywatelskiego zgłoszone przez mieszkańców. Głosowanie potrwa do piątku. Specjalnie dla wszystkich głosujących przygotowaliśmy „małą ściągę” z najważniejszymi informacjami.

PAMIĘTAJ!

1. Głosowanie tradycyjne odbywa się w Urzędzie Miejskim w Starachowicach ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice, Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych pokój 11, stanowisko nr 3.

2. Osoby powyżej 13 roku życia głosują osobiście.

3. W imieniu małoletniego do 13 roku życia głosuje rodzic bądź opiekun prawny legitymujący się zaświadczeniem o opiece.

4. Głosowanie tradycyjne rozpoczęło się w poniedziałek 11 września 2023 r. , a zakończy w piątek 15 września 2023 r.

5. W dniach 11 i 14 września 2023 r. (poniedziałek i czwartek) głosowanie będzie trwało od godziny 8.00 do godziny 17.00.

6. W dniu 12, 13 i 15 września 2023 r. (wtorek, środa i piątek) głosowanie będzie trwało od godziny 8.00 do godziny 15.30

Przed wydaniem karty do głosowania pracownik Referatu Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych dokonuje następujących czynności:

1. sprawdza tożsamość osoby uprawnionej do konsultacji na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem,

2. sprawdza, czy osoba uprawniona do konsultacji figuruje w rejestrze mieszkańców miasta Starachowice, czy jest zameldowana na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Starachowice,

3. sprawdza na podstawie przekazanego wykazu osób głosujących drogą elektroniczną czy osoba uprawniona do konsultacji nie głosowała już drogą internetową,

4. pracownik Referatu Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych po dokonaniu weryfikacji wpisuje osobę do wykazu osób biorących udział w głosowaniu metodą tradycyjną i wydaje kartę do głosowania.

Wykaz osób biorących udział w głosowaniu metodą tradycyjną zawiera następujące dane: liczba porządkowa, imię i nazwisko, PESEL, adres zameldowania na pobyt stały lub czasowy i podpis osoby odbierającej kartę do głosowania.

Po dokonaniu głosowania metodą tradycyjną osoba biorąca udział w głosowaniu tradycyjnym wrzuca kartę do głosowania do urny.

WAŻNE

Prosimy o wybranie maksymalnie jednego Państwa zdaniem najważniejszego zadania poprzez postawienie znaku „X” w kolumnie po prawej stronie karty do głosowania (w kolumnie „preferowane inwestycja”).

Kolejność projektów na karcie do głosowania:

1. Budowa oświetlenia ulicznego ul. Bursztynowej w Starachowicach

2. "Leśna polana" Plac Zabaw dla dzieci na osiedlu Górniki przy ul. Nowowiejskiej

3. Remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 12 w Starachowicach

4. Rewitalizacja osiedla Żeromskiego - etap IV

5. Rewitalizacja placów zabaw w Przedszkolach Miejskich nr 6,7,14. Modernizacja starych 25-letnich placów, nadanie im nowej funkcji edukacyjnej

/informacja prasowa: UM Starachowice/

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Sukces „Rowerowego Maja”

2024-06-08

Sukces „Rowerowego Maja”

Prawie 600 dzieciaków ze starachowickich szkół podstawowych i przedszkoli miejskich wzięło udział w akcji „Rowerowy Maj”. Dziękujemy wszystkim miłośnikom dwóch kółek za wysoką frekwencję i wspaniałą zabawę połączoną z bezpiecznym dojazdem do szkoły i przedszkola.
Debata nad raportem Gminy

2024-06-10

Debata nad raportem Gminy

Do 13 czerwca mieszkańcy Starachowic mogą zgłaszać swój udział w debacie nad przedstawionym w maju raportem o stanie gminy. Debata będzie jednym z punktów czerwcowej sesji Rady Miejskiej.
Terenowa jazda po Szlakowisku

2024-06-05

Terenowa jazda po Szlakowisku

Zdalnie sterowane modele samochodów terenowych powracają do Starachowic. Już 15 czerwca odbędzie się kolejna edycja Pikniku 4x4 RC. To kontynuacja ubiegłorocznej imprezy „Wyboje 4x4”.
Złóż wniosek do Budżetu Obywatelskiego

2024-06-03

Złóż wniosek do Budżetu Obywatelskiego

Już 3 czerwca rozpoczyna się procedura zgłaszania projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać do 30 czerwca. Natomiast we wrześniu odbędzie się dwuetapowe głosowanie, które wyłoni zadania do realizacji.
Zbieraj kilometry dla Starachowic

2024-06-01

Zbieraj kilometry dla Starachowic

Starachowice włączają się do zabawy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. W czerwcu wszyscy Starachowiczanie w oparciu o dedykowaną bezpłatną aplikację mobilną będą mogli wykręcać kilometry na rowerze, dopisując je do wspólnego konta naszego miasta. Miasto, które uzbiera najwięcej kilometrów, wygra ogólnopolski ranking. Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie.
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością

2024-05-27

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością

W niedzielę, 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Informujemy o uprawnieniach, z jakich mogą skorzystać wyborcy z niepełnosprawnością.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2024-05-23

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W piątek (24 maja) odbędzie się druga sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Starachowicach. Obrady w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego rozpoczną się o godzinie 9.00.
Wracają letnie, niedzielne potańcówki

2024-05-22

Wracają letnie, niedzielne potańcówki

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Centrum Usług Społecznych w Starachowicach, Starachowicka Rada Seniorów oraz Park Kultury w Starachowicach serdecznie zapraszają na  „Niedzielne Potańcówki”, które w zeszłym roku okazały się kulturalnym hitem i zyskały ogromną sympatię mieszkańców miasta.
Starachowicka Strzała już w ten weekend

2024-05-21

Starachowicka Strzała już w ten weekend

W weekend miłośników rowerowej rywalizacji czeka kibicowanie uczestnikom ósmej edycji „Starachowickiej Strzały”. Przed nami kolejna odsłona imprezy organizowanej przez Poland Bike. Honorowy patronat nad wydarzeniami, które odbędą się 25-26 maja objął Prezydent Miasta Marek Materek.
Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

2024-05-16

Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

Prezydent Miasta Marek Materek poinformował o kolejnych zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miejskim. Nowym kierownikiem Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg została Pani Monika Gębska. Pracami Referatu Realizacji Inwestycji pokieruje natomiast Mateusz Bidziński.