JUŻ W KIOSKU

Głosowanie elektroniczne zakończone, od poniedziałku głosujemy na kartach

2023-09-12 09:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W ubiegłym tygodniu odbywał się pierwszy etap głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice. Głosowanie drogą elektroniczną cieszyło się dużą popularnością głosujących. Ci, którzy nie zdążyli oddać swoich głosów do niedzieli, mają jednak okazję do wskazania najlepszego ich zdaniem projektu w drugiej części głosowania. Od poniedziałku można głosować tradycyjnie na karcie do głosowania.

fot. UM Starachowice

W poniedziałek ruszyło głosowanie tradycyjne na tegoroczne projekty Budżetu Obywatelskiego zgłoszone przez mieszkańców. Głosowanie potrwa do piątku. Specjalnie dla wszystkich głosujących przygotowaliśmy „małą ściągę” z najważniejszymi informacjami.

PAMIĘTAJ!

1. Głosowanie tradycyjne odbywa się w Urzędzie Miejskim w Starachowicach ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice, Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych pokój 11, stanowisko nr 3.

2. Osoby powyżej 13 roku życia głosują osobiście.

3. W imieniu małoletniego do 13 roku życia głosuje rodzic bądź opiekun prawny legitymujący się zaświadczeniem o opiece.

4. Głosowanie tradycyjne rozpoczęło się w poniedziałek 11 września 2023 r. , a zakończy w piątek 15 września 2023 r.

5. W dniach 11 i 14 września 2023 r. (poniedziałek i czwartek) głosowanie będzie trwało od godziny 8.00 do godziny 17.00.

6. W dniu 12, 13 i 15 września 2023 r. (wtorek, środa i piątek) głosowanie będzie trwało od godziny 8.00 do godziny 15.30

Przed wydaniem karty do głosowania pracownik Referatu Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych dokonuje następujących czynności:

1. sprawdza tożsamość osoby uprawnionej do konsultacji na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem,

2. sprawdza, czy osoba uprawniona do konsultacji figuruje w rejestrze mieszkańców miasta Starachowice, czy jest zameldowana na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Starachowice,

3. sprawdza na podstawie przekazanego wykazu osób głosujących drogą elektroniczną czy osoba uprawniona do konsultacji nie głosowała już drogą internetową,

4. pracownik Referatu Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych po dokonaniu weryfikacji wpisuje osobę do wykazu osób biorących udział w głosowaniu metodą tradycyjną i wydaje kartę do głosowania.

Wykaz osób biorących udział w głosowaniu metodą tradycyjną zawiera następujące dane: liczba porządkowa, imię i nazwisko, PESEL, adres zameldowania na pobyt stały lub czasowy i podpis osoby odbierającej kartę do głosowania.

Po dokonaniu głosowania metodą tradycyjną osoba biorąca udział w głosowaniu tradycyjnym wrzuca kartę do głosowania do urny.

WAŻNE

Prosimy o wybranie maksymalnie jednego Państwa zdaniem najważniejszego zadania poprzez postawienie znaku „X” w kolumnie po prawej stronie karty do głosowania (w kolumnie „preferowane inwestycja”).

Kolejność projektów na karcie do głosowania:

1. Budowa oświetlenia ulicznego ul. Bursztynowej w Starachowicach

2. "Leśna polana" Plac Zabaw dla dzieci na osiedlu Górniki przy ul. Nowowiejskiej

3. Remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 12 w Starachowicach

4. Rewitalizacja osiedla Żeromskiego - etap IV

5. Rewitalizacja placów zabaw w Przedszkolach Miejskich nr 6,7,14. Modernizacja starych 25-letnich placów, nadanie im nowej funkcji edukacyjnej

/informacja prasowa: UM Starachowice/

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przed nami sesja Rady Miejskiej

2023-09-28

Przed nami sesja Rady Miejskiej

Przed nami kolejne obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. W piątek (29 września br.) o godz. 9.00 rozpocznie się sesja Rady Miejskiej. Obrady będzie można śledzić "na żywo" poprzez transmisję online pod linkiem: http://esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Koperta ratująca życie

2023-09-25

Koperta ratująca życie

Starachowicka Koperta Życia to akcja, która została zainicjowana podczas tegorocznych obchodów IX Starachowickiego Dnia Seniora, a do włączenia się w nią zachęcają służby medyczne.
Debata o przyszłości 

2023-09-16

Debata o przyszłości 

Starachowiczanie zainaugurowali cykl spotkań "Czas Regeneracji". W Sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbyła się debata otwierająca cykl ogólnopolskich spotkań. Kolejne warsztaty odbędą się między innymi w Krakowie czy Gnieźnie.
Debata o przyszłości Polski 

2023-09-13

Debata o przyszłości Polski 

Przed nami pierwsze spotkanie z cyklu “Czas Regeneracji” organizowanego przez CoopTech Hub, Inicjatywę Wschód i Polską Sieć Ekonomii. Starachowice oficjalnie inaugurują tegoroczny cykl spotkań. Poza naszym miastem na liście organizatorów znalazły się jeszcze między innymi Gniezno, Kraków oraz Rzeszów.
Miasto stawia na pływanie

2023-09-07

Miasto stawia na pływanie

Władze Gminy Starachowice zachęcają mieszkańców do aktywnego korzystania z obiektu Krytej Pływalni. Od 1 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadził zmiany w ofercie pływalni. Uczniowie starachowickich szkół będą pływać za darmo. Pływalnia ma również zachęcać do skorzystania z atrakcji przez pracowników firm i instytucji.
Święto Młodzieży

2023-09-06

Święto Młodzieży

W piątkowe (8 września) południe starachowicki Park Miejski na kilka godzin zamieni się w niezwykłe miejsce. „Rządy w parku” przejmuje młodzież, która specjalnie dla swoich rówieśników przygotowała atrakcyjne wydarzenie kulturalno-obywatelskie. Dokładnie o godzinie 12. rozpoczyna się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski, czyli impreza jednocząca środowisko młodzieżowe Starachowic.
Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

2023-09-04

Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek (4 września) rusza głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji starachowickiego Budżetu Obywatelskiego. Dwuetapowe głosowanie (internetowe i tradycyjne) to decydujący etap wyboru projektów do realizacji w 2024 roku. Mieszkańcy zgłosili 5 projektów, które po weryfikacji zostały poddane procedurze głosowania.
Najlepsi z najlepszych

2023-09-01

Najlepsi z najlepszych

Sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i wysoka średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych to klucz do bycia starachowickim prymusem. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek spotkał się z uczniami, którzy w minionym roku szkolnym zasłużyli na tytuły „najlepsi z najlepszych”, a przede wszystkim na Stypendia Miasta Starachowice i finansowe wsparcie od Gminy.
Spotkanie ze sportowcami

2023-08-31

Spotkanie ze sportowcami

Prezydent Starachowic Marek Materek przyznał stypendia sportowe szóstce młodych sportowców, reprezentujących na co dzień barwy naszych klubów sportowych. Do końca roku stypendia otrzymywać będą zawodnicy uprawiający lekkoatletykę, kickboxing oraz karate kyokushin. Gratulujemy!
Dni Starachowic 2023

2023-08-30

Dni Starachowic 2023

- Zapraszam serdecznie wszystkich na tegoroczne Dni Starachowic. Na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji każdy znajdzie coś dla siebie. Sobota to dzień przeznaczony dla miłośników hip-hopu, a wśród artystów znaleźli się między innymi TEDE oraz Mr Polska. W niedzielę zapraszam wszystkich na starachowicki wieczór z Cugowskimi. Już przygotowujemy scenę, na której wystąpią Piotr Cugowski, a także Krzysztof Cugowski. Na te koncerty serdecznie Państwa zapraszamy – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas środowej konferencji prasowej zapowiadającej weekendowe święto miasta.