JUŻ W KIOSKU

Dni otwarte w Pałacyku

2024-04-02 08:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Centrum Kreatywności „Pałacyk” ma za sobą oficjalne otwarcie. Wszyscy goście obecni na spotkaniu inaugurującym działalność byli pod wrażeniem nowej miejskiej przestrzeni. Teraz o jej funkcjonalności mogą przekonać się wszyscy mieszkańcy. We wtorek rozpoczynają się „Dni Otwarte Pałacyku”.

fot. UM Starachowice

- Dni Otwarte Pałacyku to cykl spotkań, które mają zaprezentować potencjał tego miejsca. Wydarzenia organizowane przez mieszkańców, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia czy Młodzieżową Radę Miasta mają Państwu pokazać „od środka” efekty naszej rewitalizacji. Ponad stuletni budynek przeszedł prawdziwą metamorfozę. W tym miejscu będą powstawać wspaniałe pomysły we współpracy z młodzieżą, przedsiębiorcami czy seniorami. Jestem przekonany, że ta przestrzeń będzie tętniła życiem i pozytywną energią. Zapraszam do odwiedzin „Pałacyku”. Liczę na to, że sami Państwo przekonacie się do tego miejsca – zaprasza Prezydent Miasta Marek Materek.

Zaczynamy we wtorek

Cykl Dni Otwarte „Pałacyku” rozpoczynają się już we wtorek (2 kwietnia). Od godziny 16. Prezydent Miasta zaprasza wszystkich mieszkańców do odwiedzin Centrum Kreatywności. Nie zabraknie prezentacji budynku głównego oraz nowego łącznika, a także sali konferencyjnej, przestrzeni coworkingowej czy pomieszczeń, z których korzystać będzie starachowicka młodzież.

- Jestem przekonany, że ta przestrzeń będzie idealna do organizacji kolejnych tego typu spotkań, a Państwa zapraszam do zwiedzenia tego budynku i sprawdzenia jego przestrzeni. Dni Otwarte Pałacyku, to idealna okazja, aby każdy z mieszkańców mógł przekonać się o funkcjonalności tego budynku. Centrum Kreatywności już spełnia swoje zadania – podkreślił Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Gołębiowski.

Zawrót głowy

W środę na kolejne spotkanie w ramach Dni Otwartych zaprasza Fundacja Nasze Zdrowie. „Wiosna, czyli kolorowy zawrót głowy” to wydarzenie zaplanowane w Pałacyku na dzień 3 kwietnia. Rozpocznie się ono o godzinie 14., a w programie imprezy nie zabraknie wspólnych kreatywnych działań artystycznych zarówno muzycznych, tanecznych czy plastycznych.

- Zapraszamy na odlotowy pokaz mody, warsztaty florystyczne, a także bufet zdrowych pyszności, tworzenie wiosennych makijaży i wiele innych atrakcji – dodają organizatorzy.

Poezja i walka ze stresem

Czwartek (4 kwietnia) to czas ciekawego wydarzenia poetycko-muzycznego zorganizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Od godziny 17 na deskach pałacykowej sceny rozpocznie się spektakl „Wiosna i miłość”.

W piątek (5 kwietnia) do akcji wkroczy młodzież. „Dzień Młodzieży w Pałacyku” to wydarzenie poświęcone ważnym kwestiom zdrowia psychicznego młodych ludzi. O godzinie 9 rozpocznie się spotkanie poświęcone między innymi zarządzaniu sobą w stresie, w tym również sposobami na radzenie ze stresem maturalnym.

- W drugiej części warsztatów uczestnicy porozmawiają o sposobach na wrzucenie na luz. Każdy, kto poznać 15 sposobów na wzmacnianie sprężystości psychicznej powinien odwiedzić w tym dniu „Pałacyk” - zachęcają organizatorzy – członkowie Młodzieżowej Rady Miasta.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
„Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik

2024-04-17

„Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik". Wernisaż fotografii

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego pt. „400 twarzy”, 18 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. 
Kwietniowa sesja na koniec kadencji

2024-04-15

Kwietniowa sesja na koniec kadencji

W piątek (19 kwietnia) odbędą się kolejne w tym roku obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. Kwietniowa sesja rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie ostatnią sesją obecnej kadencji starachowickich radnych.
Starachowicki „Kierunek Przyszłość”. Podsumowanie projektu

2024-04-12

Starachowicki „Kierunek Przyszłość”. Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To szansa, żeby przyciągać do takich miejsc jak Pałacyk zarówno młode osoby jak i młodych przedsiębiorców, którzy w Starachowicach mogą zakładać działalności gospodarcze i je rozwijać. Cele, które osiągnęliśmy, są długotrwałe i efektywność tych zadań będzie plonem, który będziemy zbierać w kolejnych latach. Stawiamy na rozwój miasta, na nowoczesną edukację i działania partycypacyjne – podsumował starachowicki projekt realizowany dzięki wsparciu z funduszy norweskich Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice Marcin Gołębiowski.
Norweskie zagadki. Zwycięstwo uczniów z SP nr 11

2024-04-11

Norweskie zagadki. Zwycięstwo uczniów z SP nr 11

Konrad Siara i Natan Klimiuk wygrali trzecią edycję Turnieju Wiedzy o Norwegii. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wykazali się doskonałą znajomością z zakresu gospodarki, geografii, historii czy kultury norweskiej. Konkurs promował projekt „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” realizowany w naszym mieście przy wsparciu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
Program Inicjatyw Lokalnych

2024-04-09

Program Inicjatyw Lokalnych

Poznaliśmy rozstrzygnięcia kolejnej edycji starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych. Na tegorocznej liście projektów znalazło się 11 zadań o łącznej wartości ponad 380 tysięcy złotych. Gmina Starachowice wesprze realizację tych zadań swoim udziałem finansowym w wysokości ponad 268 tysięcy złotych.
W trosce o lokalne dziedzictwo 

2024-04-09

W trosce o lokalne dziedzictwo 

Niszczejący budynek przy ulicy Sportowej to jedna z pamiątek hutniczego dziedzictwa Starachowic, który doczekał się nowego rozdziału w swojej historii. Najstarszy budynek mieszkalny w mieście zmienia swojego właściciela, który już zapowiada jego remont, a w kolejnym kroku przekazanie go lokalnej społeczności. Zmiany wokół budynku mieszkalno-robotniczego z XIX wieku zapowiada Prezydent Miasta Marek Materek oraz właściciele firmy Star San Duo, którzy sukcesem zakończyli negocjacje w tej sprawie z dotychczasowym właścicielem Panem Adamem Janikiem.
Ważna informacja dla wyborców 

2024-04-05

Ważna informacja dla wyborców 

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe. Istotna zmiana dotyczy Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5, która mieściła się w budynku byłego Gimnazjum nr 3 w Starachowicach przy ul. Leśnej.
Starachowice stawiają na ekologię

2024-04-02

Starachowice stawiają na ekologię

Funkcjonalna przestrzeń Centrum Kreatywności „Pałacyk” już służy starachowickiej społeczności. Nazajutrz od oficjalnego otwarcia odbyło się tu spotkanie podsumowujące kolejny rok działań realizowanych w ramach projektu COGreen. W ekologiczne działania zaangażowane jest bowiem starachowickie Centrum Usług Społecznych.
Świętokrzyski Kreator Rozwoju dla Starachowic

2024-03-29

Świętokrzyski Kreator Rozwoju dla Starachowic

Starachowice napędzają do rozwoju i inspirują do działania, a za realizację swoich inwestycji są nagradzane w województwie, regionie czy kraju. Kolejne dobre wiadomości płyną do nas z Kielc. Za realizację ważnych inwestycji dla mieszkańców miasta w ramach projektu rewitalizacji zostaliśmy wyróżnieni tytułem Świętokrzyskiego Kreatora Rozwoju.
29 marca Urząd Miejski nieczynny

2024-03-26

29 marca Urząd Miejski nieczynny

Prezydent Miasta Starachowice ustalił dzień 29 marca (piątek) dodatkowym dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Tego dnia starachowicki magistrat nie będzie czynny.