JUŻ W KIOSKU

Czas przedszkolaków. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

2024-02-06 09:30:02

Ocena:

5/5 | 2 głosów

26 lutego rusza rekrutacja do prowadzonych przez Gminę Starachowice przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W pierwszym etapie należy złożyć potwierdzenie woli o dalszym korzystaniu z usług tej samej jednostki przez rodziców dzieci już uczęszczających do przedszkola/oddziału przedszkolnego. Potwierdzenie woli odbywa się poprzez złożenie stosownej deklaracji.

fot. Gazeta Starachowicka

Gmina Starachowice ogłosiła zasady rekrutacji do prowadzonych przez gminę przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 odbywa się za pomocą systemu elektronicznego.

- Rekrutacja do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych obejmuje dzieci zamieszkałe w Starachowicach. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jet obowiązany wykonywać obowiązek meldunkowy, polegający na zameldowaniu się na pobyt stały bądź czasowy. Rodzice dzieci zamieszkałych poza Starachowicami mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka po zakończeniu rekrutacji, jeżeli wybrane przedszkole/oddział przedszkolny będzie dysponował wolnymi miejscami – informuje Urząd Miejski w Starachowicach.

Jakie roczniki biorą udział

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych obejmuje dzieci urodzone w 2018 lub 2017 roku (za wyjątkiem oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2, do którego będą przyjmowane także dzieci młodsze).

Rekrutacja do przedszkoli miejskich obejmuje dzieci urodzone w latach 2018-2021.

- Dzieci urodzone w 2017 r. i starsze mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego, jeżeli na podstawie opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej odroczono im spełnianie obowiązku szkolnego – informuje UM.

Dzieci urodzone po 31 grudnia 2021 roku nie będą uczestniczyły w rekrutacji elektronicznej. Rodzice tych dzieci (które ukończyły 2,5 roku) mogą starać się o ich zapisanie do przedszkoli po zakończeniu rekrutacji w miarę wolnych miejsc.

Deklaracje do 3 marca

Dzieci, które będą kontynuować edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu/oddziale przedszkolnym, nie biorą udziału w rekrutacji

– rodzice składają

w tygodniu poprzedzającym postępowanie rekrutacyjne tj. od 26.02.2024 r. - 3.03.2024 r. „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego”.

Taki dokument można złożyć:

1. elektronicznie poprzez stronę internetową, a następnie wydrukować, podpisać i złożyć w przedszkolu/oddziale przedszkolnym,

2. elektronicznie poprzez stronę internetową składając na deklaracji podpis poprzez profil zaufany;

oraz w wyjątkowych sytuacjach rodzice mogą wypełnić deklarację odręcznie, która będzie dostępna w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, które wprowadza go do systemu.

Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola/oddziału przedszkolnego, niż ten, do którego dziecko uczęszcza w roku szkolnym 2023/2024 uczestniczą w rekrutacji na takich samych zasadach, jak w przypadku dziecka zapisywanego po raz pierwszy.

Rodzice, zapisując dziecko do przedszkola/oddziału przedszkolnego po raz pierwszy, wypełniają wniosek o przyjęcie. Rodzice we wniosku deklarują wybór maksymalnie trzech przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w preferowanej przez siebie kolejności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.starachowice.eu oraz w Referacie Edukacji, Kultury i Sportu.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców

2024-02-27

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców

W Urzędzie Miejskim ruszył punkt bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Starachowic. Punkt znajduje się w pokoju nr 19 – na parterze budynku.
Zagospodarowanie przestrzeni na Piachach. Prezydent Starachowic zaprasza na spacer inwestycyjny

2024-02-28

Zagospodarowanie przestrzeni na Piachach. Prezydent Starachowic zaprasza na spacer inwestycyjny

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zaprasza mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych na kolejny spacer inwestycyjny - tym razem spotkamy się przy kąpielisku Piachy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 lutego 2024 r. o godzinie 15:30.
Złote Gody

2024-02-24

Złote Gody

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa. Złote Gody to czas świętowania bogactwa i obfitości, które miłość wnosi do naszego życia.
Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2024-02-22

Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (23 lutego br.) odbędą się czwarte w tym roku obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. Miejscy radni po raz drugi w tym miesiącu spotkają się podczas sesji.
Wydawnicza podróż w czasie

2024-02-20

Wydawnicza podróż w czasie

W sercu starachowickiego Wierzbnika – w księgarni „Graf” zarządzanej przez Pana Wiesława Jurczuka – odbyła się oficjalna prezentacja albumu „Starachowice – Wierzbnik. Przeszłość wykuta w kadrze”. Wydawnictwo powstało z okazji 400-lecia miasta, a szczegółowo zaprezentował je Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz z zespołem redakcyjnym odpowiedzialnym za stworzenie niezwykłego albumu.
Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

2024-02-16

Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

Miasto planuje kompleksową przebudowę ulicy Radomskiej, która pozwoli zwiększyć płynność ruchu samochodowego w tej części Starachowic. W ramach zadania inwestycyjnego realizowanego na drodze wojewódzkiej ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulicy Radomskiej ze Szkolną. Pomysł budowy ronda w tym miejscu poddał pod dyskusję Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
Gratulacje i życzenia

2024-02-15

Gratulacje i życzenia

 Pani Wiktoria Strzelecka to kolejna starachowiczanka obchodząca w tym roku swoje 100. urodziny. Urodzona 11 lutego Pani Wiktoria na co dzień mieszka obecnie w starachowickim Domu Pomocy Społecznej, gdzie może liczyć na znakomitą opiekę.
Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

2024-02-13

Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

Poniedziałek (12 lutego br.) był pierwszym dniem okresu składania wniosków do 10. edycji Programu Inicjatyw Lokalnych. Dokumenty o wsparcie realizacji mikroinwestycji można składać do 23 lutego br.
Ferie w mieście, czyli

2024-02-11

Ferie w mieście, czyli "Miejska przygoda"

Już od poniedziałku (12 lutego br.) dzieci i młodzież czeka dwutygodniowy wypoczynek. Dla tych, które nigdzie nie wyjeżdżają, ten czas wcale nie musi być nudny. Starachowickie placówki kulturalne przygotowały dla nich moc atrakcji. Szczegóły na plakatach.
Najlepszego dla Pani Marianny

2024-02-09

Najlepszego dla Pani Marianny

Kolejna mieszkanka Starachowic świętowała w ostatnim tygodniu setne urodziny. Najlepsze życzenia z okazji 100 lat dla Pani Marianny Kozłowskiej przekazał Prezydent Starachowic Marek Materek. Szanowna Jubilatka otrzymała również piękny bukiet kwiatów.