JUŻ W KIOSKU

Bezpłatna komunikacja w Starachowicach. Po dwóch tygodniach - 50% wzrost ruchu pasażerów

2022-04-15 12:30:11

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Od 1 kwietnia mieszkańcy Starachowic oraz osoby opłacające w mieście podatki, mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji publicznej. Już po czasie dwóch tygodni od wprowadzenia tego udogodnienia widać, że znacznie zwiększyła się liczba pasażerów.

fot. UM Starachowice

- Z analizy bieżącego ruchu pasażerów wynika, że nastąpił wzrost w granicach 50%. To dobry wynik, a sądzę, że to dopiero początek, ponieważ kolejnymi działaniami chcemy jeszcze mocniej zachęcić starachowiczan do korzystania z transportu zbiorowego - podkreśla Marek Materek, prezydent Starachowic.

Wraz z uruchomieniem bezpłatnej komunikacji, w Starachowicach przygotowano specjalną ankietę, w której samorząd kieruje do mieszkańców szereg ważnych pytań na temat funkcjonowania transportu zbiorowego.  

- Otrzymane odpowiedzi pomogą nam jeszcze lepiej kształtować obsługę komunikacyjną, m.in. pod względem siatki połączeń czy częstotliwości kursowania autobusów. Zależy mi na tym, by stale poprawiać jakość usług w ramach komunikacji miejskiej - dodaje Prezydent Marek Materek.

Ankieta została dołączona do najnowszego, kwietniowego magazynu "Starachowice, dobry adres", ale będzie także dostępna przez co najmniej miesiąc w autobusach MZK, Urzędzie Miasta, Biurze Obsługi Klienta w siedzibie Zakładu Energetyki Cieplnej oraz dystrybuowana przez organizacje związkowe w dużych zakładach pracy. 

Ankieta jest anonimowa. 

Wypełnioną ankietę można zostawić w każdym autobusie w specjalnie zamontowanych skrzynkach, w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Na Szlakowisku 8 oraz w Urzędzie Miasta. Można ją również przesłać e-mailem do ZEC: sekretariat@zecstar.pl. 

Ankietę można wypełnić także w wersji elektronicznej: https://zecstar.pl/2022/04/14/zec/informacje/zec-aktualnosci/ankieta-1/

Tradycyjna ankieta w wersji PDF jest do pobrania na oficjalnej stronie miasta: https://starachowice.eu/aktualnosci/7662-ankieta-dla-pasazerow-komunikacji-miejskiej-w-starachowicach

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Złote Gody

2024-02-24

Złote Gody

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa. Złote Gody to czas świętowania bogactwa i obfitości, które miłość wnosi do naszego życia.
Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2024-02-22

Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (23 lutego br.) odbędą się czwarte w tym roku obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. Miejscy radni po raz drugi w tym miesiącu spotkają się podczas sesji.
Wydawnicza podróż w czasie

2024-02-20

Wydawnicza podróż w czasie

W sercu starachowickiego Wierzbnika – w księgarni „Graf” zarządzanej przez Pana Wiesława Jurczuka – odbyła się oficjalna prezentacja albumu „Starachowice – Wierzbnik. Przeszłość wykuta w kadrze”. Wydawnictwo powstało z okazji 400-lecia miasta, a szczegółowo zaprezentował je Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz z zespołem redakcyjnym odpowiedzialnym za stworzenie niezwykłego albumu.
Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

2024-02-16

Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

Miasto planuje kompleksową przebudowę ulicy Radomskiej, która pozwoli zwiększyć płynność ruchu samochodowego w tej części Starachowic. W ramach zadania inwestycyjnego realizowanego na drodze wojewódzkiej ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulicy Radomskiej ze Szkolną. Pomysł budowy ronda w tym miejscu poddał pod dyskusję Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
Gratulacje i życzenia

2024-02-15

Gratulacje i życzenia

 Pani Wiktoria Strzelecka to kolejna starachowiczanka obchodząca w tym roku swoje 100. urodziny. Urodzona 11 lutego Pani Wiktoria na co dzień mieszka obecnie w starachowickim Domu Pomocy Społecznej, gdzie może liczyć na znakomitą opiekę.
Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

2024-02-13

Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

Poniedziałek (12 lutego br.) był pierwszym dniem okresu składania wniosków do 10. edycji Programu Inicjatyw Lokalnych. Dokumenty o wsparcie realizacji mikroinwestycji można składać do 23 lutego br.
Ferie w mieście, czyli

2024-02-11

Ferie w mieście, czyli "Miejska przygoda"

Już od poniedziałku (12 lutego br.) dzieci i młodzież czeka dwutygodniowy wypoczynek. Dla tych, które nigdzie nie wyjeżdżają, ten czas wcale nie musi być nudny. Starachowickie placówki kulturalne przygotowały dla nich moc atrakcji. Szczegóły na plakatach.
Najlepszego dla Pani Marianny

2024-02-09

Najlepszego dla Pani Marianny

Kolejna mieszkanka Starachowic świętowała w ostatnim tygodniu setne urodziny. Najlepsze życzenia z okazji 100 lat dla Pani Marianny Kozłowskiej przekazał Prezydent Starachowic Marek Materek. Szanowna Jubilatka otrzymała również piękny bukiet kwiatów.
Głosujemy na Lubiankę

2024-02-09

Głosujemy na Lubiankę

Starachowicka Lubianka znalazła się w gronie projektów biorących udział w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Plebiscyt organizowany przez Polską Agencję Prasową ma charakter internetowego głosowania na najlepsze inwestycje samorządowe dofinansowane z Funduszy Europejskich. Głosować można do 19 lutego.
Czas przedszkolaków. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

2024-02-06

Czas przedszkolaków. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

26 lutego rusza rekrutacja do prowadzonych przez Gminę Starachowice przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W pierwszym etapie należy złożyć potwierdzenie woli o dalszym korzystaniu z usług tej samej jednostki przez rodziców dzieci już uczęszczających do przedszkola/oddziału przedszkolnego. Potwierdzenie woli odbywa się poprzez złożenie stosownej deklaracji.