JUŻ W KIOSKU

Bezpłatna komunikacja w Starachowicach. Po dwóch tygodniach - 50% wzrost ruchu pasażerów

2022-04-15 12:30:11

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Od 1 kwietnia mieszkańcy Starachowic oraz osoby opłacające w mieście podatki, mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji publicznej. Już po czasie dwóch tygodni od wprowadzenia tego udogodnienia widać, że znacznie zwiększyła się liczba pasażerów.

fot. UM Starachowice

- Z analizy bieżącego ruchu pasażerów wynika, że nastąpił wzrost w granicach 50%. To dobry wynik, a sądzę, że to dopiero początek, ponieważ kolejnymi działaniami chcemy jeszcze mocniej zachęcić starachowiczan do korzystania z transportu zbiorowego - podkreśla Marek Materek, prezydent Starachowic.

Wraz z uruchomieniem bezpłatnej komunikacji, w Starachowicach przygotowano specjalną ankietę, w której samorząd kieruje do mieszkańców szereg ważnych pytań na temat funkcjonowania transportu zbiorowego.  

- Otrzymane odpowiedzi pomogą nam jeszcze lepiej kształtować obsługę komunikacyjną, m.in. pod względem siatki połączeń czy częstotliwości kursowania autobusów. Zależy mi na tym, by stale poprawiać jakość usług w ramach komunikacji miejskiej - dodaje Prezydent Marek Materek.

Ankieta została dołączona do najnowszego, kwietniowego magazynu "Starachowice, dobry adres", ale będzie także dostępna przez co najmniej miesiąc w autobusach MZK, Urzędzie Miasta, Biurze Obsługi Klienta w siedzibie Zakładu Energetyki Cieplnej oraz dystrybuowana przez organizacje związkowe w dużych zakładach pracy. 

Ankieta jest anonimowa. 

Wypełnioną ankietę można zostawić w każdym autobusie w specjalnie zamontowanych skrzynkach, w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Na Szlakowisku 8 oraz w Urzędzie Miasta. Można ją również przesłać e-mailem do ZEC: sekretariat@zecstar.pl. 

Ankietę można wypełnić także w wersji elektronicznej: https://zecstar.pl/2022/04/14/zec/informacje/zec-aktualnosci/ankieta-1/

Tradycyjna ankieta w wersji PDF jest do pobrania na oficjalnej stronie miasta: https://starachowice.eu/aktualnosci/7662-ankieta-dla-pasazerow-komunikacji-miejskiej-w-starachowicach

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.
Budowa zaplecza sportowego na finiszu

2022-09-11

Budowa zaplecza sportowego na finiszu

Dobiega końca budowa zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Inwestycja była niezwykle potrzebna szczególnie dla sportowców korzystających zarówno ze stadionu jak i boisk piłkarskich. Budynek będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki MOSiR.