JUŻ W KIOSKU

Autobus na trasie najważniejszych atrakcji

2022-12-11 11:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

To doskonała wiadomość dla piechurów - od przyszłego roku rusza autobus, który połączy Bodzentyn, świętą Katarzynę, Bieliny i Nową Słupię. Uruchomienie linii będzie możliwe dzięki rządowemu dofinansowaniu w wysokości 350 tys. zł. Wystąpił o nie Związek Gmin Gór Świętokrzyskich.

Przewodniczący związku , a jednocześnie wójt gminy Bieliny, Sławomir Kopacz przyznaje, że likwidacja białych plam komunikacyjnych to był priorytet, podobnie jak zapewnienie turystom dobrych rozwiązań.

Bus ruszy z początkiem kwietnia 2023 i będzie kursował do końca października. Połączenie będzie się odbywało w obie strony i choć na razie nie jest znany rozkład jazdy, to wiadomo, że będzie to kilka kursów w ciągu dnia.

– Obserwujemy turystów, ale również mieszkańców okolicznych gmin, którzy chętnie przyjechaliby do Świętej Katarzyny i poszli na Święty Krzyż, czy z Huty Szklanej przez Święty Krzyż przeszliby do Nowej Słupi, ale był problem, by wrócić na parking, gdzie zostawili samochód. Więc zależało nam, żeby skomunikować takie kluczowe miejsca w Górach Świętokrzyskich – tłumaczy Sławomir Kopacz w Radio Kielce.

Na razie nie wiadomo, który przewoźnik będzie świadczył usługi na tej trasie, zostanie on wybrany w przetargu.