JUŻ W KIOSKU

Dofinansowano turystyczny projekt

2020-09-01 18:00:34

Ocena:

0/5 | 0 głosów

 Jeden produkt turystyczny dla wszystkich gmin to efekt współpracy Związku Gmin Gór Świętokrzyskich. 
W piątek, 28 sierpnia, podpisano umowę, na mocy której dofinansowano projekt "Śladami kultury benedyktyńskiej", kontynuacją tejże będzie podpisanie umowy na wykonanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego "Szlaku kultury benedyktyńskiej".
Projekt ten dotyczy czterech gmin województwa świętokrzyskiego, w tym jednej z powiatu starachowickiego i zakłada szereg działań inwestycyjnych takich jak: rewitalizacja ruin zamku w Bodzentynie, utworzenie Regionalnego Ośrodka Dokumentacji Historii w gminie Pawłów czy wykonanie Galerii Produktów Lokalnych w gminnie Łagów.  Działaniami projektowymi objęta zostanie Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej.
 
W wyniku podpisania umowy zostanie wykonany do końca listopada wspólny Program Funkcjonalno-Użytkowy dla całego szlaku, który będzie ofertą skierowaną do turystów odwiedzających tę część województwa świętokrzyskiego. Będzie on funkcjonował także jako jeden produkt turystyczny we wszystkich gminach Umowa na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego „Szlaku kultury benedyktyńskiej” została podpisana przez przewodniczącego Związku Gmin Gór Świętokrzyskich – Sławomira Kopacza, członka zarządu związku – Tomasza Lato oraz przedstawicieli Wykonawcy - Pracowni Architektonicznej MAZM z Warszawy, reprezentowanej przez prezesa zarządu – Marka Szcześniaka. Program obejmuje gminy  Bodzentyn, Bieliny, Pawłów, Łagów i Nowa Słupia.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nauka poprzez zabawę

2023-02-08

Nauka poprzez zabawę

Czyli, że da się połączyć przyjemne z pożytecznym. Gotowy przepis podaje Świętokrzyski Park Narodowy, który zachęca młodzież do pobrania na telefony grę multimedialną -  "Odkrywca Parków Narodowych". 
Ferie w Świętokrzyskim Parku Narodowym

2023-01-25

Ferie w Świętokrzyskim Parku Narodowym

W ramach akcji „Zimowe wędrowanie po Świętokrzyskim Parku Narodowym” zarząd zaprasza na wędrówkę z Edukatorami i odkrywanie zimowych tajemnic natury na ścieżce edukacyjnej „Pośród szumu świętokrzyskich jodeł i buków”
Styczniowe wędrowanie

2023-01-14

Styczniowe wędrowanie

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze (PTTK) w Starachowicach zaprasza do udziału w kolejnej edycji Złazu Turystycznego śladem Powstańców Styczniowych. 
Nowy rezerwat w świętokrzyskiem

2023-01-16

Nowy rezerwat w świętokrzyskiem

Pod koniec ubiegłego roku województwo świętokrzyskie wzbogaciło się o kolejny rezerwat przyrody. to doskonała wiadomość nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców, cieszy bowiem fakt, ze walory przyrody naszego regionu są tak doceniane. 
Autobus na trasie najważniejszych atrakcji

2022-12-11

Autobus na trasie najważniejszych atrakcji

To doskonała wiadomość dla piechurów - od przyszłego roku rusza autobus, który połączy Bodzentyn, świętą Katarzynę, Bieliny i Nową Słupię. Uruchomienie linii będzie możliwe dzięki rządowemu dofinansowaniu w wysokości 350 tys. zł. Wystąpił o nie Związek Gmin Gór Świętokrzyskich.
Świętokrzyskie poleca się dla rodzin

2021-05-28

Świętokrzyskie poleca się dla rodzin

Dzień Dziecka i zapowiadający się słonecznie długi weekend to idealna okazja do tego, by nawiązać bliższy kontakt z przyrodą, poprawić kondycję i spędzić trochę czasu z rodziną. Jak? Na rowerze i pieszo oczywiście.