JUŻ W KIOSKU

Aktywni wolontariusze

2024-02-02 07:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Klub Senior+ „Niezapominajka” był miejscem organizacji spotkania z wolontariuszami, którzy w ostatnich miesiącach angażowali się w różne działania Centrum Usług Społecznych lub organizacji współpracujących z CUS. Najaktywniejsi wolontariusze otrzymali specjalne podziękowania oraz upominki za swoje zaangażowanie.

fot. UM Starachowice

- Wolontariat wpisuje się szczególnie w działania CUS w ramach organizowania społeczności lokalnej. Spotkanie było okazją do wspólnej dyskusji o różnych problemach, z którymi borykają się organizacje pozarządowe. Podczas podsumowania był również czas na rozmowy o planach na najbliższą przyszłość. Obecni na spotkaniu wolontariusze zadeklarowali gotowość do dalszego wspierania naszych działań – podkreślają pracownicy Centrum Usług Społecznych.

Wyróżnieni wolontariusze otrzymali z rąk Dyrektor Centrum Usług Społecznych Wioletty Grosickiej specjalne podziękowania oraz vouchery do Kina Helios.

Działali w kawiarence

Najliczniejszą grupą wyróżnionych były osoby, które pełniły dyżury w „Kawiarence Społecznej” w Galerii Skałka funkcjonującej od lipca 2023 r.

- Starachowicki Klubu „Amazonek”: Lucyna Młynek, Barbara Łoginow, Krystyna Kawecka i Halina Bielas,

- Polski Związek Niewidomych Koło w Starachowicach: Izabela Wałęga, Danuta Gębura i Bożena Łodej,

- Starachowicka Rada Seniorów: Bożena Cyran, która odebrała również podziękowanie dla Klubu Senior+ „Niezapominajka”,

- Klub Seniora „Manhattan”: Barbara Kozieł, Małgorzata Gajewska, Ewa Garbarczyk, Alina Pocheć i Genowefa Górniak.

Społeczne zaangażowanie

Organizowanie społeczności lokalnej to działania prowadzone bezpośrednio wśród mieszkańców różnych społeczności, szczególnie w zakresie integracji mieszkańców, animacji i edukacji. Za wolontariackie działania w tym zakresie podziękowania otrzymali:

- Centrum Inicjatyw Senioralnych - za podejmowanie różnych inicjatyw edukacyjnych oraz działania w Kawiarence Internetowej „E-Seniorek” panowie: Eugeniusz Majchrzyk, Andrzej Witek i Łukasz Kępa,

- Za pomoc w organizacji zajęć i wsparcie działań OSL prowadzonych w społeczności bloków przy ul. Ostrowieckiej wyróżniono: Karolinę Faleńczak i Kamilę Salwę,

- Za wsparcie działań prowadzonych w Centrum Aktywności Społecznej na Os. Wzgórze wyróżniono: Ewę Picholę i Katarzynę Jop.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców

2024-02-27

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców

W Urzędzie Miejskim ruszył punkt bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Starachowic. Punkt znajduje się w pokoju nr 19 – na parterze budynku.
Zagospodarowanie przestrzeni na Piachach. Prezydent Starachowic zaprasza na spacer inwestycyjny

2024-02-28

Zagospodarowanie przestrzeni na Piachach. Prezydent Starachowic zaprasza na spacer inwestycyjny

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zaprasza mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych na kolejny spacer inwestycyjny - tym razem spotkamy się przy kąpielisku Piachy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 lutego 2024 r. o godzinie 15:30.
Złote Gody

2024-02-24

Złote Gody

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa. Złote Gody to czas świętowania bogactwa i obfitości, które miłość wnosi do naszego życia.
Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2024-02-22

Lutowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (23 lutego br.) odbędą się czwarte w tym roku obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. Miejscy radni po raz drugi w tym miesiącu spotkają się podczas sesji.
Wydawnicza podróż w czasie

2024-02-20

Wydawnicza podróż w czasie

W sercu starachowickiego Wierzbnika – w księgarni „Graf” zarządzanej przez Pana Wiesława Jurczuka – odbyła się oficjalna prezentacja albumu „Starachowice – Wierzbnik. Przeszłość wykuta w kadrze”. Wydawnictwo powstało z okazji 400-lecia miasta, a szczegółowo zaprezentował je Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz z zespołem redakcyjnym odpowiedzialnym za stworzenie niezwykłego albumu.
Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

2024-02-16

Remont Radomskiej, przebudowa skrzyżowania

Miasto planuje kompleksową przebudowę ulicy Radomskiej, która pozwoli zwiększyć płynność ruchu samochodowego w tej części Starachowic. W ramach zadania inwestycyjnego realizowanego na drodze wojewódzkiej ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulicy Radomskiej ze Szkolną. Pomysł budowy ronda w tym miejscu poddał pod dyskusję Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
Gratulacje i życzenia

2024-02-15

Gratulacje i życzenia

 Pani Wiktoria Strzelecka to kolejna starachowiczanka obchodząca w tym roku swoje 100. urodziny. Urodzona 11 lutego Pani Wiktoria na co dzień mieszka obecnie w starachowickim Domu Pomocy Społecznej, gdzie może liczyć na znakomitą opiekę.
Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

2024-02-13

Ruszyła kolejna edycja starachowickiego Programu Inicjatyw Lokalnych

Poniedziałek (12 lutego br.) był pierwszym dniem okresu składania wniosków do 10. edycji Programu Inicjatyw Lokalnych. Dokumenty o wsparcie realizacji mikroinwestycji można składać do 23 lutego br.
Ferie w mieście, czyli

2024-02-11

Ferie w mieście, czyli "Miejska przygoda"

Już od poniedziałku (12 lutego br.) dzieci i młodzież czeka dwutygodniowy wypoczynek. Dla tych, które nigdzie nie wyjeżdżają, ten czas wcale nie musi być nudny. Starachowickie placówki kulturalne przygotowały dla nich moc atrakcji. Szczegóły na plakatach.
Najlepszego dla Pani Marianny

2024-02-09

Najlepszego dla Pani Marianny

Kolejna mieszkanka Starachowic świętowała w ostatnim tygodniu setne urodziny. Najlepsze życzenia z okazji 100 lat dla Pani Marianny Kozłowskiej przekazał Prezydent Starachowic Marek Materek. Szanowna Jubilatka otrzymała również piękny bukiet kwiatów.