JUŻ W KIOSKU

Zamiana działek między gminą a SSM. Kiedy?

2022-10-17 11:30:39

Ocena:

5/5 | 1 głosów

 Podczas styczniowej konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek poinformował, że planowana jest wymiana nieruchomości pomiędzy Gminą Starachowice a Starachowicką Spółdzielnią Mieszkaniową. Temat ten został poruszony przy okazji dyskusji na temat budowy mieszkań czynszowych na wynajem i poszukiwań odpowiednich lokalizacji pod inwestycję. 

fot. Gazeta Starachowicka

- Zaproponowałem Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zamianę nieruchomości pomiędzy gminą a spółdzielnią. My, jako gmina jesteśmy zainteresowani przejęciem nieruchomości znajdującej się przy alei Najświętszej Marii Panny na osiedlu Łazy. Działki, która należy do spółdzielni. Działki, która zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego może być wykorzystana na budowę budynków wielorodzinnych. W zamian gmina zaoferowała nieruchomość znajdującą się na Dolnych Starachowicach w pobliżu pawilonu handlowego, w którym znajduje się sklep Biedronka. Po to, żeby spółdzielnia mogła jeszcze lepiej zagospodarować tamten teren, wykorzystać, stworzyć miejsca postojowe i dzięki temu poprawić warunki dla klientów tego sklepu. Taka propozycja została przedstawiona przeze mnie w ubiegłym roku, spotkała się z akceptacją ze strony władz spółdzielni. Wykonujemy sukcesywnie kolejne kroki, które pozwolą nam na sfinalizowanie tej transakcji - mówił wówczas prezydent Starachowic Marek Materek. 

Wartość transakcji nie była wtedy znana. Miały ją pokazać operaty szacunkowe. Dlatego zapytaliśmy w starachowickim magistracie, na jakim etapie jest sprawa oraz czy wartość działek została oszacowana.

- Zamiana działek pomiędzy Gminą Starachowice a Starachowicką Spółdzielnią Mieszkaniową jeszcze nie została przeprowadzona. Powodem jest decyzja Starosty Starachowickiego z dnia 29.03.2022 r., znak: BK.673.2.2021.JB o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi powiatowej nr 0617T Starachowice – Lubienia poprzez budowę skrzyżowania wielopoziomowego w ciągu ul. Radomskiej w Starachowicach - informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach, Leszek Kowalski. - Dopiero po ujawnieniu podziałów geodezyjnych wynikających z ww. decyzji i wprowadzeniu zmian do ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, Gmina rozpocznie procedurę zamiany.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Widmo-bankomat przy Lipowej

2024-07-03

Widmo-bankomat przy Lipowej

Oburzeni Czytelnicy  poinformowali nas o zepsutym od kilku miesięcy bankomacie przy ulicy Lipowej, którego wygląd również pozostawia wiele do życzenia. Zresztą sami możecie to Państwo ocenić na poniższym zdjęciu. 
Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

2024-06-21

Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

Aspirat sztabowy Adam Ślawski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zajął drugie miejsce na liście najlepszych kierowników rewiru dzielnicowych województwa świętokrzyskiego w ramach konkursu, zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Walczyli o tytuł

2024-06-21

Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka"

Druhowie: Hubert Celuch z OSP Osiny i Marcin Karwacki z OSP na starachowickim osiedlu Michałów wystartowali w zawodach Toughest Firefighter w Opolu. Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka". 
Już sześć

2024-06-21

Już sześć "Starusiów" w przestrzeni miasta

 Kilka tygodni temu na terenie miasta ustawiono małe modele kultowych samochodów marki star produkowanych w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Obiekty, nazywane pieszczotliwie "Starusiami" to nowa forma promocji naszego miasta. Na początku było ich trzy, teraz przybyły trzy kolejne.   
Dzieje się !

2024-06-18

Dzieje się !

Ruszył długo wyczekiwany, zwłaszcza przez mieszkańców południowej części osiedla Michałów, remont ulicy Lenartowskiej. Remont obejmuje wymianę chodników i nawierzchni ulicy. 
UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

2024-06-17

UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Starachowicach zawiadamia wszystkich odbiorców wody zamieszkałych w południowej części miasta Starachowice (ulice główne wraz z ulicami przyległymi: Kielecka, Nowowiejska, 6go Września, Jana Pawła II, Moniuszki, Żytnia, Podlesie, Miodowa, Łączna, Smugowa, Podlesie, Wrzosowa, Południowa, Jelenia, Myśliwska) oraz w Wąchocku (ul. Wygoda, Górna), że w dniu 18 czerwca w godz. 8:00 - 22:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku pracami na sieci wodociągowej – dot. budowy wiaduktu (generalny wykonawca Trakcja SA).
Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

2024-06-17

Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa.
 Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

2024-06-15

Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

Grupa starachowiczan już raz ogłosiła publicznie, że nie zgadza się na propozycję miasta dotyczącą płatnej rezerwacji miejsc na dotąd ogólnie dostępnych parkingach przed blokami przy ulicach Reja, Kochanowskiego i Słonecznej. Na piątkowej sesji rady miejskiej ponowili swój protest przychodząc w licznej grupie na obrady, gdzie poparli ich radni opozycji prezydenckiej próbą przyjęcia rezolucji w tej sprawie. Prezydent Marek Materek argumentował, że płatne parkowanie to nie jego widzimisię, ale realizacja oczekiwań  społecznych. 
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.