JUŻ W KIOSKU

Węgiel w Starachowicach po 1794 złote za tonę

2022-11-22 09:54:53

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Gmina Starachowice rozpoczęła przyjmowanie wniosków i wpłat od mieszkańców, którzy zgłosili zapotrzebowanie na zakup węgla. W Starachowicach obowiązywać będzie cena 1794 złote za jedną tonę węgla. Surowiec będzie dostarczany do składów węgla z polskich kopalń.

fot. Gazeta Starachowicka

W starachowickim magistracie, pod koniec października, rozpoczął się proces przyjmowania informacji o chęci zakupu węgla kamiennego po preferencyjnych cenach. Urząd Miejski zaprosił mieszkańców gminy do składania takich informacji w związku z pracami parlamentu nad projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa i oszacowaniem zapotrzebowania na węgiel kamienny. Zebrane informacje miały pomóc w oszacowaniu zapotrzebowania na ten surowiec w regionie oraz przygotować się do sprawnej dystrybucji. Przekazanie informacji nie było równoznaczne z zapisem na zakup węgla. Informacje o zapotrzebowaniu były przekazywane przez mieszkańców mailowo oraz osobiście. W tym czasie złożono do starachowickiego magistratu ponad 650 wniosków na łączną wartość ponad 950 ton węgla.

O tym, jaki węgiel trafi do Starachowic, kiedy i po ile za tonę, podczas poniedziałkowej (21 listopada br.) konferencji prasowej poinformował prezydent miasta, Marek Materek.

- Ustawa daje możliwość sprzedaży węgla mieszkańcom po preferencyjnych cenach do 2 tysięcy złotych za tonę. W przypadku naszego miasta ta cena wynosić będzie 1794 złotych za tonę. Staraliśmy się maksymalnie ograniczyć koszty związane z zakupem, dystrybucją i dostarczeniem węgla dla wszystkich mieszkańców. Te starania przyniosły efekt w postaci ustalenia bardzo dobrej ceny dla naszych mieszkańców – powiedział włodarz. - Na takich warunkach mogą o węgiel ubiegać się ci, którzy składali wnioski, wyrażając chęć zakupu, oni w pierwszej kolejności dostaną węgiel. Pozostali zainteresowani mogą kontaktować się z referatem ochrony środowiska Urzędu Miejskiego.

Prezydent podziękował za zaangażowanie w ten proces starachowickich składów węgla, które weszły w kooperację z Gminą Starachowice. 

Jak kupić węgiel?

1) Wnioski na zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego należy składać osobiście, wypełniając formularz.

Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańców (parter – stanowisko nr 4) Urzędu Miejskiego w Starachowicach, ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice. Wniosek można wypełnić bezpośrednio w Biurze Obsługi Mieszkańców lub przynieść wypełniony

[pobierz: WNIOSEK - pdf]

[pobierz: WNIOSEK - doc]

i złożyć w BOM UM Starachowice.

2) Po pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku każdy mieszkaniec otrzymuje informacje z numerem rachunku bankowego, na który należy dokonać stosownej wpłaty:

1 tona węgla – 1794 zł

0,5 tony węgla – 897 zł

1,5 tony węgla – 2691 zł

Po wpłacie pracownicy przekażą kolejne informacje

- Mamy zapewnienie od Polskiej Grupy Górniczej, że jeśli tylko węgiel będzie dostępny, otrzymamy niezbędną ilość surowca. Po potwierdzeniu wpłynięcia przelewu za zakup węgla, a przede wszystkim po otrzymaniu surowca będziemy przekazywać te informacje naszym mieszkańcom. Wówczas będziemy ich kierować do jednego z czterech składów węgla na terenie Starachowic, gdzie mieszkaniec otrzyma zakupiony węgiel – informuje Urząd Miejski.

Więcej informacji dostępne jest pod numerem telefonu 41 273 83 36 (7:30-15:30).

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

2022-12-01

MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek elektrycznych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją, do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach - informuje firma w komunikacie prasowym. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.
Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

2022-12-01

Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

Starachowice przyzwyczaiły mieszkańców i odwiedzających ich w okresie świątecznym gości do bożonarodzeniowych akcentów. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a dzieci odwiedzi Mikołaj. Niestety, ze względu na rosnące ceny prądu, miasto nie będzie oświetlone tak, jak w poprzednich latach. Kolejny raz nie odbędzie się również "Sylwester pod Gwiazdami".
E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

2022-12-01

E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

Realizacja projektu e-usług wchodzi w decydującą fazę. To projekt, który ma ułatwić życie mieszkańców korzystających z procedur urzędowych. Dzięki niemu gmina Starachowice wprowadza również zmiany w starachowickich placówkach oświatowych.

2022-11-30

"Czyny, a nie słowa". Działacze z całego kraju na spotkaniu Ruchu Marka Materka

We wtorek (29 listopada br.) w Starachowicach odbyło się otwarte spotkanie Ruchu Marka Materka. Podczas wydarzenia wybrano Zarząd, przedstawiono liderów Ruchu w poszczególnych powiatach i gminach. W obecności zgromadzonych osób prezydent Starachowic w imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę".
Pierwsza

2022-11-30

Pierwsza "Giełda staroci i różności" za nami

Pierwsza odsłona "Giełdy staroci i różności" za nami. W sobotni (26 listopada br.) poranek, mimo niesprzyjającej aury, wystawcy pojawili się na parkingu Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice", a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.
Dla pieszych i dla rowerzystów

2022-11-30

Dla pieszych i dla rowerzystów

Na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Partyzantów w Starachowicach powstaje ciąg pieszo – rowerowy. Planowany koszt inwestycji to blisko 780 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Mikołaj w trasie po Starachowicach

2022-11-30

Mikołaj w trasie po Starachowicach

Już 6 grudnia, kolejny raz Mikołaj odwiedzi nasze miasto. Z racji tego, że w Starachowicach bardzo mu się podoba, postanowił, że zostanie aż do 11 grudnia i tym samym odwiedzi również Jarmark Bożonarodzeniowy.
Zimowa atrakcja Starachowic

2022-11-29

Zimowa atrakcja Starachowic

Na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej trwają ostatnie przygotowania lodowiska, które dla miłośników jazdy na łyżwach zostanie otwarte już 2 grudnia. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, stanie food truck z gorącymi napojami, a wiata grillowa posłuży za ogrzewaną poczekalnię.
Zmiany przy ulicy Słowackiego

2022-11-29

Zmiany przy ulicy Słowackiego

Ciąg pieszo-jezdny wraz z odwodnieniem powstaje przy ul. Juliusza Słowackiego w Starachowicach. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Starachowice z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

2022-11-29

Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

Starachowicki system ścieżek rowerowych w mieście wciąż się rozrasta. W poniedziałek (28 listopada br.) dokonano odbioru prac związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. 1 Maja i ul. Stromej, gdzie powstał ciąg pieszo-rowerowy długości około 1200 metrów.