JUŻ W KIOSKU

Ulice Agatowa i Młynarska z nową nawierzchnią

2021-09-26 17:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Prace drogowe na ulicach Starachowic w toku. W minionych dniach, do użytku mieszkańców, przekazano kolejne drogi z utwardzoną nawierzchnią, tym razem są to ulice Agatowa i dwa odcinki ulicy Młynarskiej.

fot. UM Starachowice

- Ulica Agatowa zyskała nową, utwardzoną nawierzchnię– mówi prezydent Starachowice Marek Materek. - Dla mieszkańców, którzy od kilkudziesięciu lat czekali na remont danej drogi jest to ważne. I jak sami mówią - samochód po umyciu jest dłużej czysty i okna w domach można rzadziej myć, bo na drodze już się tak nie kurzy.

Przy ul. Agatowej wykonano nową nawierzchnię asfaltową na wzmocnionej podbudowie, przy drodze z destruktu asfaltowego zrobiono pobocza. Prace wykonała firma DROGMAS Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, a ich koszt to blisko 63 tys. zł.

- Kolejna z ulic na której niedawno drogowcy zakończyli prace to ulica Młynarska. Tu robotami objęto dwa odcinki drogi, ich wykonanie możliwe było po uregulowaniu stanu prawnego gruntów - informuje prezydent. - Serdecznie dziękuję panu Robertowi Adamczykowi z referatu Gospodarki Odpadami i Dróg UM, który w ciągu ostatnich miesięcy włożył bardzo dużo pracy w to, aby tych mikro inwestycji związanych z przebudową dróg gruntowych zrealizować jak najwięcej. Tych mikro inwestycji także w przyszłym roku nie zabraknie. Staramy się nadrobić wieloletnie zaległości w tym zakresie. Mieszkańcom dziękuję za cierpliwość, a wykonawcy za sprawną realizację prac.

Nową nawierzchnię drogi wykonano z betonu asfaltowego, pobocza z destruktu, dodatkowo zrobiono odwodnienie liniowe. Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROGMAS, koszt to blisko 102,5 tys. zł.

Prace drogowo prowadzono m.in. przed posesją pani Maria Kasprzyk, 91- letniej mieszkanki ul. Młynarskiej.

- No poprawiło się, wcześniej tu było błoto do kolan, a teraz to przynajmniej się przejdzie suchą nogą, jak to się mówi.

/Informator Miejski/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.
Budowa zaplecza sportowego na finiszu

2022-09-11

Budowa zaplecza sportowego na finiszu

Dobiega końca budowa zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Inwestycja była niezwykle potrzebna szczególnie dla sportowców korzystających zarówno ze stadionu jak i boisk piłkarskich. Budynek będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki MOSiR.