JUŻ W KIOSKU

Energooszczędny sprzęt AGD dla Starachowic

2024-04-25 07:09

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Za nami 14. edycja plebiscytu „Świeć się z Energą”, w którym Starachowice kolejny raz okazały się najlepiej oświetlonym miastem w województwie świętokrzyskim. W nagrodę za swój sukces miasto otrzymało czek na zakup energooszczędnego sprzętu AGD, który już trafił do starachowickich organizacji oraz instytucji.

fot. UM Starachowice

- Zwycięstwo w tym konkursie to przede wszystkim zasługa zaangażowanych mieszkańców Starachowic i naszych przyjaciół z innych miast. To doskonały przykład jak potrafimy zjednoczyć się we wspólnej sprawie. Szanowni Państwo dziękuję Wam za każdy oddany głos i poświęcony czas. To dzięki Państwa wsparciu i aktywności wygraliśmy etap wojewódzki, otrzymaliśmy czek na zakup energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 10 tysięcy złotych. Sprzęt otrzymają Ci, którzy na co dzień pomagają innym. To organizacje pozarządowe i instytucje zajmujące się seniorami, pomagające dzieciom i służą ludziom – podkreślił Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Zamrażarki, lodówki, pralki, warniki, miksery, czajniki elektryczne, patelnie, robot kuchenny trafią do Przedszkola Miejskiego nr 11, Przedszkola Miejskiego nr 13, Przedszkola Miejskiego nr 14, Hufca ZHP Starachowice, Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Dziennego Domu Seniora oraz Klubów Seniora, a także Świetlicy Środowiskowej Centrum Aktywności Społecznej.

- Wielkie podziękowania należą się mieszkańcom Starachowic, którzy przyczynili się do naszego zwycięstwa. To właśnie dzięki Nim sprzęt trafi między innymi do naszych placówek. Będzie nam służył zarówno w Domu Seniora jak i świetlicy środowiskowej i mogę zapewnić, że jest on bardzo potrzebny i będzie dobrze wykorzystany – powiedział Aneta Gołębska, zastępca Dyrektora Centrum Usług Społecznych.

Sprzęt AGD trafi również do trzech starachowickich przedszkoli.

- W imieniu społeczności przedszkolnych chcę bardzo podziękować za przekazany sprzęt AGD. Trafi on do przedszkolnych kuchni i jestem przekonana, że dzieci żywione od teraz w tych przedszkolach będą świeciły takim symbolicznym światłem radości. Takim jak Starachowice świeciły świątecznymi ozdobami podczas ostatniej edycji plebiscytu – dodała Marta Woźniak, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Najlepsi w województwie

Przypominamy, iż Starachowice kolejny raz wywalczyły tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w województwie świętokrzyskim. Nasze miasto wygrało wojewódzki etap plebiscytu „Świeć się z Energą”. Starachowice awansowały w ten sposób do finałowej 16-stki i wywalczyły nagrodę w postaci sprzętu AGD o wartości 10 tysięcy złotych.

W etapie świętokrzyskim plebiscytu wystartowało jedenaście miast. Starachowice uplasowały się na pierwszym miejscu, zdobywając 2626 głosów. Drugie były Kielce, na które zagłosowano 1057 razy.

- Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, i nie tylko, bo wiem, że wspierali na nas ludzie z różnych zakątków Polski, za udział w głosowaniu – mówił prezydent Materek w trakcie trwania głosowania.

Podium w finale

Starachowice zapewniły sobie również awans do rundy finałowej. W finale 16 miast powalczyło o tytuł Świetlnej Stolicy Polski i kolejne atrakcyjne nagrody. Ostatecznie głosowanie wygrała Legnica, która do ostatniej chwili zacięcie rywalizowała z Chełmem. Legnica zdobyła ponad 45 tysięcy głosów, drugi Chełm prawie 43 tysiące, a Starachowice ponad 9 tysięcy głosów.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

2024-05-16

Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

Prezydent Miasta Marek Materek poinformował o kolejnych zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miejskim. Nowym kierownikiem Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg została Pani Monika Gębska. Pracami Referatu Realizacji Inwestycji pokieruje natomiast Mateusz Bidziński.
Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

2024-05-13

Nowy Sekretarz Miasta Starachowice wybrany

Maciej Myszka nowym Sekretarzem Miasta Starachowice. Urzędnik ma objąć tę funkcję od 1 sierpnia 2024 roku, zastępując na tym stanowisku Tomasza Porębskiego, który w kwietniu złożył rezygnację i wypowiedzenie.
Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

2024-05-13

Starachowicki Budżet Obywatelski. W czerwcu rusza nabór projektów

Urząd Miejski w Starachowicach przygotowuje się do dziesiątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Już 3 czerwca rozpoczynamy procedurę zgłaszania projektów do tegorocznej edycji partycypacyjnego zadania. Na Państwa projekty czekamy do końca czerwca. We wrześniu odbędzie się dwuetapowe głosowanie na zgłoszone projekty. Wzorem lat poprzednich głosowanie będzie miało charakter internetowy oraz tradycyjny.
Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

2024-05-08

Od kiedy sezon kąpielowy w Starachowicach?

Rada Miejska określiła sezon kąpielowy w Starachowicach oraz wskazała dwa kąpieliska, które będą do dyspozycji mieszkańców w sezonie letnim. Projekt przygotowany przez Prezydenta Miasta otrzymał pozytywne opinie od odpowiednich instytucji.
Powstanie tablica pamięci samorządowcom

2024-05-06

Powstanie tablica pamięci samorządowcom

Kwietniowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach była ostatnimi obradami ósmej kadencji Rady. Ostatnia uchwała podjęta podczas tej sesji dotyczyła zamiaru umieszczenia pamiątkowej tablicy poświęconej starachowickim samorządowcom. Tablica ma zostać umieszczona na elewacji budynku Urzędu Miejskiego.
Czas na rower miejski w Starachowicach

2024-04-30

Czas na rower miejski w Starachowicach

Już w środę (1 maja) oficjalnie rusza starachowicki System Roweru Miejskiego STAR BIKE. 145 rowerów, w tym 90 rowerów z napędem elektrycznym czeka na pierwszych użytkowników. Miłośników rowerowego szaleństwa zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z jednośladów i pobrania dedykowanej aplikacji Roovee.
Lubianek będzie promował miasto

2024-04-25

Lubianek będzie promował miasto

Do Sandry Hoffmann trafił specjalny voucher za zwycięstwo w konkursie na „Maskotkę Starachowic” organizowanego w ramach obchodów 400-lecia miasta. Lubianek, bo takie imię nosi maskotka, najbardziej przypadł jurorom do gustu. Składa się on z wielu elementów, które nawiązują zarówno do przeszłości, jak i teraźniejszości Starachowic.
Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

2024-04-23

Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

Starachowicki Urząd Miejski dostosowuje swoją przestrzeń do obsługi osób o specjalnych potrzebach. W ramach projektu finansowanego ze środków norweskich wykonano nowe tabliczki informacyjne, postawiono specjalne plany typograficzne, a także zamontowano nakładki kierunkowe na poręcze schodów. Wszystko po to, aby dostęp do urzędowych spraw był prostszy i łatwiejszy.
Starachowicka Strzała

2024-04-21

Starachowicka Strzała

Rozpoczynamy odliczanie do ósmej edycji rowerowego święta w naszym mieście. Wszyscy miłośnicy „dwóch kółek” powinni rezerwować sobie już czas na udział w kolejnej odsłonie „Starachowickiej Strzały”, a także kibicowaniu zawodników, którzy przejadą przez malowniczy powiat starachowicki. Honorowy patronat nad rowerowym weekendem w Starachowicach (25-26 maja) objął Prezydent Miasta Marek Materek.
Zmiany w zarządzie MRM

2024-04-18

Zmiany w zarządzie MRM

Młodzieżowa Rada Miasta w Starachowicach ma nowego przewodniczącego. Podczas nocnych wyborów odbywających się w Pałacyku szefem rady został wybrany Bartosz Gawlik, który zastąpił Klaudię Chamerę.