JUŻ W KIOSKU

„Ubywa dróg gruntowych a przybywa utwardzonych”

2021-10-29 17:17:16

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Dobiegły końca prace drogowe prowadzone przy budowie gruntowego odcinka ul. Składowej. - Rok 2021 obfituje w realizację mikro inwestycji, które realizujemy w różnych częściach miasta – informuje Prezydent Starachowic Marek Materek.

fot. UM Starachowice

Jednym z kolejnych mikro zadań jest wykonanie jednego z gruntowych odcinków ul. Składowej. Droga zyskała nową, asfaltową nawierzchnię, a koszt wykonanych tu prac to ponad 91 tys. zł.

 - Przy ul. Składowej swoje siedziby ma wiele starachowickich firm, ich właściciele działają tu od lat, w Starachowicach płacą podatki i zabiegają o to, aby dojazd do ich firm był lepszy – mówi prezydent. – Pamiętam, kiedy podczas poprzedniej kadencji wspólnie z panem Jarosławem Lisem, jednym z przedsiębiorców, rozmawiałem o konieczności wykonania tej inwestycji, nie obiecywałem wówczas kiedy to nastąpi. Powiedziałem, że ta ilość dróg, przy których mieszkają ludzie i czekają na ich wykonanie, jest tak długa, że ciężko określić, kiedy zostanie to zrobione. Udało się w tym roku, za cierpliwość i wyrozumiałość serdecznie dziękuję.

Prezydent podczas wizyty zadeklarował w przyszłym roku kontynuację prac na kolejnych odcinkach gruntowych ul. Składowej.

- Wiemy, że generalnego remontu wymaga cała ulica Składowa i do tego będę dążył, aby w przyszłości taka inwestycja została zrealizowana – informuje prezydent. - Tak jak wspominałem działa to sporo firm, dużo osób dojeżdża także do pracy. Myślę, że w kolejnych latach uda nam się wykonać dokumentację, uzyskać niezbędne pozwolenia, pozyskać środki i wyremontować nawierzchnię w całości.

Prezydent na ręce radnego Krzysztofa Różyckiego przekazał podziękowania dla radnych za owocną współpracę, dzięki której ubywa dróg gruntowych, a przybywa utwardzonych.

Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ROADSTAR Sp. z oo.

- Przedsiębiorcy z tego terenu zwracali się do mnie z prośbą, aby zainteresować się tą zaniedbaną dzielnicą miasta – mówi radny Krzysztof Różycki. - Cieszę się, że teraz to się będzie zmieniać i dziękuję.

Przy ul. Składowej w sąsiedztwie zbiornika Piachy niebawem także zostanie przekazany do użytku nowy, parking na ok. 170 aut.

/informacja prasowa UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Styczniowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

2022-01-27

Styczniowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

W piątek, 28 stycznia br. o godzinie 9:00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. W związku z epidemią podczas sesji prosimy o zachowanie szczególnych środki ostrożności. Rekomendujemy obejrzenie sesji na żywo poprzez transmisję na stronie Telewizji Ratusz Starachowice: //www.youtube.com/c/TelewizjaRatuszStarachowice 
Starachowice	  na piątym miejscu w krajowym rankingu

2022-01-26

Starachowice na piątym miejscu w krajowym rankingu

- Po raz kolejny dowodzimy temu, że Starachowice nie stoją w miejscu. Dotarła do nas informacja, że Starachowice zajęły 5 miejsce w  prestiżowym, ogólnopolskim rankingu Programu „Plan Działań Dla Miast – Modelowa Lokalność”, czyli inicjatywie Instytutu Rozwoju Miast i Regionów – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Możemy być z siebie dumni. To wyraz uznania dla naszego miasta – dodaje prezydent.
Komunikat w sprawie organizacji obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim

2022-01-24

Komunikat w sprawie organizacji obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim

W związku z utrzymującym się w kraju stanem epidemii niezbędne jest podejmowanie działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W trosce o bezpieczeństwo, kierując się dobrem zarówno interesantów, jak i urzędników, starachowicki magistrat zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie do minimum.
Młodzi o europejskim rynku pracy

2022-01-17

Młodzi o europejskim rynku pracy

W ciągu ostatnich kilku lat Unia Europejska zdecydowanie wzmocniła swoją politykę ukierunkowaną na osoby młode. W związku z tym Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka w minionym tygodniu (13-14 stycznia) zorganizowała dwudniowe warsztaty dotyczące transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles".
Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

2022-01-13

Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

Uwaga właściciele wyrobów i odpadów azbestowych – ruszył nabór wniosków na 2022 rok. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach informuje o możliwości skorzystania z pomocy w realizacji prac związanych z usuwaniem wyrobów i odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Starachowice.
Paweł ,,LOJAK

2022-01-12

Paweł ,,LOJAK" Kozarzewski przyleci do Starachowic

W ramach wydarzenia "Spotkanie z Pasją Gwiazdy Sportu Lotniczego" organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, z mieszkańcami spotka się wyjątkowy gość - motoparalotniowy Mistrz Polski, Europy i Świata!
Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

2022-01-09

Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

Urząd Stanu Cywilnego w Starachowicach co roku organizuje uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przygotowanie uroczystości wiąże się z procedurą trwająca kilka miesięcy, tj. wystąpieniem do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, a następnie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie odznaczeń i dyplomów za długoletnie pożycie małżeńskie.
Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

2022-01-08

Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka serdecznie zaprasza osoby do 35. roku życia do udziału w dwudniowych warsztatach dotyczących transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles", które odbędą się w dniach 13-14 stycznia 2022 r. w godz. 9:30 – 15:00.
Dodatek Osłonowy w CUS

2022-01-06

Dodatek Osłonowy w CUS

Od dnia 10.01.2022r. Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Centrum Usług Społecznych, przy ul. Majówka 21a, pokój nr 1 na parterze, będzie realizował wypłatę dodatku osłonowego. Mieszkańcy Gminy Starachowice mogą składać wnioski o przyznanie tej formy rządowej pomocy zarówno w tradycyjnej formie papierowej lub drogą elektroniczną (wniosek można składać za pośrednictwem profilu zaufanego, w innym przypadku wniosek musi być podpisany podpisem elektronicznym).
Targ przełożony na środę

2022-01-04

Targ przełożony na środę

Urząd Miejski informuje...