JUŻ W KIOSKU

„Ubywa dróg gruntowych a przybywa utwardzonych”

2021-10-29 17:17:16

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Dobiegły końca prace drogowe prowadzone przy budowie gruntowego odcinka ul. Składowej. - Rok 2021 obfituje w realizację mikro inwestycji, które realizujemy w różnych częściach miasta – informuje Prezydent Starachowic Marek Materek.

fot. UM Starachowice

Jednym z kolejnych mikro zadań jest wykonanie jednego z gruntowych odcinków ul. Składowej. Droga zyskała nową, asfaltową nawierzchnię, a koszt wykonanych tu prac to ponad 91 tys. zł.

 - Przy ul. Składowej swoje siedziby ma wiele starachowickich firm, ich właściciele działają tu od lat, w Starachowicach płacą podatki i zabiegają o to, aby dojazd do ich firm był lepszy – mówi prezydent. – Pamiętam, kiedy podczas poprzedniej kadencji wspólnie z panem Jarosławem Lisem, jednym z przedsiębiorców, rozmawiałem o konieczności wykonania tej inwestycji, nie obiecywałem wówczas kiedy to nastąpi. Powiedziałem, że ta ilość dróg, przy których mieszkają ludzie i czekają na ich wykonanie, jest tak długa, że ciężko określić, kiedy zostanie to zrobione. Udało się w tym roku, za cierpliwość i wyrozumiałość serdecznie dziękuję.

Prezydent podczas wizyty zadeklarował w przyszłym roku kontynuację prac na kolejnych odcinkach gruntowych ul. Składowej.

- Wiemy, że generalnego remontu wymaga cała ulica Składowa i do tego będę dążył, aby w przyszłości taka inwestycja została zrealizowana – informuje prezydent. - Tak jak wspominałem działa to sporo firm, dużo osób dojeżdża także do pracy. Myślę, że w kolejnych latach uda nam się wykonać dokumentację, uzyskać niezbędne pozwolenia, pozyskać środki i wyremontować nawierzchnię w całości.

Prezydent na ręce radnego Krzysztofa Różyckiego przekazał podziękowania dla radnych za owocną współpracę, dzięki której ubywa dróg gruntowych, a przybywa utwardzonych.

Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ROADSTAR Sp. z oo.

- Przedsiębiorcy z tego terenu zwracali się do mnie z prośbą, aby zainteresować się tą zaniedbaną dzielnicą miasta – mówi radny Krzysztof Różycki. - Cieszę się, że teraz to się będzie zmieniać i dziękuję.

Przy ul. Składowej w sąsiedztwie zbiornika Piachy niebawem także zostanie przekazany do użytku nowy, parking na ok. 170 aut.

/informacja prasowa UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-09-29

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (30 września) o godzinie 9.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.