JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Świąteczny wieczór

2014-04-14 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wespół z Biblioteką Publiczną w Wąchocku, zainspirowani obchodami Międzynarodowego Święta Kobiet, po raz pierwszy podjęli się organizacji uroczystego wieczoru na cześć piękniejszej części społeczeństwa.


W założeniach miało to być czytanie tekstów znanych autorów, opisujących kobiety... oczywiście w sensie ogólnym. Przedstawieniu kobiecych uroków, ich skomplikowanego wnętrza, psychiki oraz pragnień miała służyć - i służyła - wystawa pochlebcy i znawcy kobiet Jerzego Kołaczyńskiego.


- Jeżeli nie możesz kobiecie przetłumaczyć swoich racji, zawsze możesz kobietę zmienić. Ale czy to cokolwiek zmieni? - zwierzył mi się na boku.


Uroczyste czytanie otworzył kierownik MGOK Marian Susfał, który wspólnie z szefową biblioteki, Małgorzatą Polakowską, złożyli piękne życzenia i zapowiedzieli atrakcyjne występy. Gwoździem programu okazał się zespół Koła Gospodyń Wiejskich "Marcinkowianie", prowadzony przez Krzysztofa Pecelta. Skoczna muzyka, wesołe przyśpiewki typu: ...wpadają jagody... ludzie powiadają, że nie mam urody", przeplatane tańcem bardzo podobały się publiczności, która nie szczędziła braw. Nieco inny rodzaj muzyki zaprezentował przygrywający na harmonijce ustnej oraz akompaniujący na gitarze Artur Biniek. Tak więc uraczył zebranych utworami z repertuaru Marka Grechuty, "Starego Dobrego Małżeństwa" oraz kawałkami z niedawno nagranej płyty autorskiej. Nieco luzu wprowadził w "czytanie" Jerzy Kołaczyński, poszło mu tak sobie, gdyż trafił mu się tekst z małym druczkiem, ale przynajmniej było parę chwil na luzie. Talentem lektorskim błysnął także zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski. Ci ze świecznika nie zawracają sobie głowy jakimś Andrzejem Waligórskim, Poniedzielskim lub chociażby fragmentem "Motorów" Emila Zegadłowicza - gdzie tam. Od razu sięgają do najwyższej półki z noblistą.


Marek Oziomek


INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Udany debiut

2024-05-23

Udany debiut "Świetlików"

Grupa folklorystyczna "Świetliki" z gminy Wąchock zaliczyła udany występ na V Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego, który odbył się w gminie Kurów (województwo lubelskie).   
Odbyła się pierwsza sesja

2024-05-11

Odbyła się pierwsza sesja

6 maja br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku odbyła się inauguracyjna sesja, od której rozpoczęło się oficjalne urzędowanie nowych władz Miasta i Gminy Wąchock.     
Gminnym autobusem z Rataj do Węglowa

2024-05-05

Gminnym autobusem z Rataj do Węglowa

Władze Miasta i Gminy Wąchock postanowiły skorzystać z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych i zapewnić mieszkańcom przejazdy na trasie Rataje – Węglów - Rataje.   

2024-04-26

"Chcę zmian"

Po wielu latach na stanowisku burmistrza Miasta i Gminy Wąchock pojawia się nowa osoba. To 50 - letni Robert Janus, długoletni wąchocki radny, obecnie pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Zapowiada zmiany i realizację oczekiwań społecznych. Czego mogą się spodziewać mieszkańcy? O tym w pierwszym powyborczym wywiadzie jakiego udzielił "Gazecie Starachowickiej".       
Z poparciem prezydenta Starachowic

2024-04-16

Z poparciem prezydenta Starachowic

Sebastian Staniszewski, który w najbliższą niedzielę 21 kwietnia br. będzie się ubiegał o urząd burmistrza Wąchocka zyskał poparcie zwycięskiego prezydenta Starachowic Marka Materka. Panowie wystąpili na wspólnej konferencji prasowej zapowiadając potencjalną współpracę między naszym miastem a pobliską gminą. 
Dorównać strażakom

2024-03-15

Dorównać strażakom

Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Wąchock wzięli udział w lokalnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. 
Ulica Tysiąclecia w Wąchocku do remontu

2024-03-08

Ulica Tysiąclecia w Wąchocku do remontu

Urząd Miasta i Gminy Wąchock planuje w tym roku wyremontować wspomnianą drogę. Na razie szuka wykonawcy tej inwestycji.     

2024-03-02

"Oni też mieli swoje Golgoty"

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Wąchocku im. gen. Antoniego Hedy „Szarego” po raz czwarty zorganizował Drogę Krzyżową w intencji Żołnierzy Wyklętych. Odprawiona została w krużgankach opactwa cystersów w Wąchocku 1 marca br., czyli w dniu narodowego wspomnienia bohaterów walki z komunistycznym zniewoleniem Polski.   
Będzie nowa siedziba urzędu

2024-01-24

Będzie nowa siedziba urzędu

Władze gminy Wąchock podpisały umowę na budowę nowej siedziby. Obiekt o powierzchni około 1300 m² miałby powstać w 2026 lub 2027 roku. Samorząd ma do dyspozycji około 11 mln zł na ten cel.   
Nowy ciągnik do prac w gminie  

2024-01-04

Nowy ciągnik do prac w gminie  

Gmina Wąchock zakupiła nowy sprzęt do prac porządkowych i celów transportowych. To ciągnik wraz z przyczepą, kosiarką i pługiem śnieżnym wartości około 350 tys. zł.