JUŻ W KIOSKU

Spotkanie ze sportowcami

2023-08-31 15:59:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Prezydent Starachowic Marek Materek przyznał stypendia sportowe szóstce młodych sportowców, reprezentujących na co dzień barwy naszych klubów sportowych. Do końca roku stypendia otrzymywać będą zawodnicy uprawiający lekkoatletykę, kickboxing oraz karate kyokushin. Gratulujemy!

fot. UM Starachowice

- Starachowiccy sportowcy to znakomita wizytówka naszego miasta. Dziś spotkałem się z młodymi sportowcami, którym przyznałem finansowe wsparcie - stypendia sportowe. Umowy stypendialne podpisaliśmy z lekkoatletką Mają Peryt, karatekami Julią Seweryn, Zuzanną Pacek i Karolem Ożógiem oraz kickbokserami Miłoszem Stykiem i Mateuszem Gunią. W imieniu wszystkich mieszkańców serdecznie dziękuję za Wasze sukcesy promujące nasze miasto na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Trzymamy kciuki za kolejne medale, rekordy i tytuły mistrzowskie. Gratulacje – powiedział po spotkaniu z młodymi sportowcami Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim było okazją do podsumowania wyników sportowych osiąganych w pierwszym półroczu 2023 roku przez reprezentantów starachowickich klubów sportowych. Miasto tradycyjnie przyznało stypendia sportowe dla zawodników, którzy od stycznia do czerwca osiągali znakomite wyniki w zawodach rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Starachowice zostały przyznane zgodnie z procedurą określoną w Uchwale Rady Miejskiej. Za wyniki sportowe osiągnięte od 1 stycznia do 30 czerwca 2023 roku stypendia otrzymała szóstka sportowców. Łączna wysokość stypendiów sportowych przyznanych przez Prezydenta Miasta to kwota 18.900 złotych.

Nasi stypendyści

Stypendia sportowe otrzymali reprezentanci trzech dyscyplin sportu: lekkoatletyki, karate kyokushin oraz kickboxingu. Nasi stypendyści reprezentują na co dzień barwy KLKS Juventa-Cerrad Starachowice, Dragona Starachowice oraz Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi.

Wizyta sportowców w gabinecie Prezydenta Miasta była okazją do rozmów sportowców z władzami miasta na temat sukcesów naszych zawodników oraz szans dalszego rozwoju sportu w mieście. Dumny z sukcesów młodych sportowców Prezydent Materek wysłuchał opinii przedstawicielek płci pięknej – Mai Peryt oraz Julii Seweryn.

- Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają w moich startach i gratulują po kolejnych sukcesach sportowych. Dziękuję zarówno kibicom jak i przede wszystkim trenerowi, który wierzy we mnie mocno. Słowa podziękowania należą się również władzom miasta, które stawiają na rozwój sportu. Już nie mogę doczekać się zakończenia budowy stadionu sportowego, który przecież przyczyni się do kolejnych sukcesów sportowych zarówno lekkoatletów jak i piłkarzy. Moi koledzy i koleżanki z klubu już odliczają czas do oficjalnego otwarcia bieżni i stadionu – powiedziała Maja Peryt.

- Warto uprawiać sport i trenować w klubach sportowych. Jak rozpocząć treningi? Może tak jak to było w moim przypadku. Uważnie czytać plakaty informujące o naborach, przyjść na pierwszy trening i rozpocząć sportową przygodę. Naprawdę warto – podkreśla Julia Seweryn.

Stypendia sportowe otrzymali:

Maja Peryt – zawodniczka Katolickiego Ludowego Klubu Sportowego „Juventa-CERRAD”, uprawiająca lekkoatletykę

- brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na dystansie 3000 metrów (Rzeszów, 12.02.2023 r.)

Stypendium sportowe w wysokości 475 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2023 roku (łączna kwota: 2.850 zł brutto).

Julia Seweryn – zawodniczka Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi, uprawiająca karate

- II miejsce mixed kata team na Mistrzostwach Europy EKO Karate Kyokushin/Shinkyokushin (Debreczyn, 24-25.06.2023 r.);

- III miejsce kata seniorek na Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin (Świnoujście,

03.06.2023 r.);

- III miejsce kata młodzieżowiec na Mistrzostwach Europy EKO Karate Kyokushin/Shinkyokushin (Debreczyn, 24-25.06.2023 r.);

Stypendium sportowe w wysokości 700 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2023 roku (łączna kwota: 4.200 zł brutto).

Zuzanna Pacek – zawodniczka Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi, uprawiająca karate

- II miejsce mixed kata team na Mistrzostwach Europy EKO Karate Kyokushin/Shinkyokushin (Debreczyn, 24-25.06.2023 r.);

Stypendium sportowe w wysokości 475 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2023 roku (łączna kwota: 2.850 zł brutto).

Karol Ożóg- zawodnik Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi, uprawiający karate

- II miejsce Mixed Kata Team na Mistrzostwach Europy EKO Karate Kyokushin/Shinkyokushin (Debreczyn, 24-25.06.2023 r. );

Stypendium sportowe w wysokości 475 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2023 roku (łączna kwota: 2.850 zł brutto).

Miłosz Styk – zawodnik Klubu Sportowego Dragon Starachowice, uprawiający kickboxing

- srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule kick light (Płock, 25.03.2023 r.);

- brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu K-1 (Kartuzy, 14.05.2023 r.);

Stypendium sportowe w wysokości 550 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2023 roku (łączna kwota: 3.300 zł brutto).

Mateusz Gunia – zawodnik Klubu Sportowego Dragon Starachowice, uprawiający kickboxing

- srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów w kickboxingu w formule light contact (Będzin, 21-23.04.2023 r.),

Stypendium sportowe w wysokości 475 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2023 roku (łączna kwota: 2.850 zł brutto).

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przed nami sesja Rady Miejskiej

2023-09-28

Przed nami sesja Rady Miejskiej

Przed nami kolejne obrady Rady Miejskiej w Starachowicach. W piątek (29 września br.) o godz. 9.00 rozpocznie się sesja Rady Miejskiej. Obrady będzie można śledzić "na żywo" poprzez transmisję online pod linkiem: http://esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Koperta ratująca życie

2023-09-25

Koperta ratująca życie

Starachowicka Koperta Życia to akcja, która została zainicjowana podczas tegorocznych obchodów IX Starachowickiego Dnia Seniora, a do włączenia się w nią zachęcają służby medyczne.
Debata o przyszłości 

2023-09-16

Debata o przyszłości 

Starachowiczanie zainaugurowali cykl spotkań "Czas Regeneracji". W Sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbyła się debata otwierająca cykl ogólnopolskich spotkań. Kolejne warsztaty odbędą się między innymi w Krakowie czy Gnieźnie.
Głosowanie elektroniczne zakończone, od poniedziałku głosujemy na kartach

2023-09-12

Głosowanie elektroniczne zakończone, od poniedziałku głosujemy na kartach

W ubiegłym tygodniu odbywał się pierwszy etap głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice. Głosowanie drogą elektroniczną cieszyło się dużą popularnością głosujących. Ci, którzy nie zdążyli oddać swoich głosów do niedzieli, mają jednak okazję do wskazania najlepszego ich zdaniem projektu w drugiej części głosowania. Od poniedziałku można głosować tradycyjnie na karcie do głosowania.
Debata o przyszłości Polski 

2023-09-13

Debata o przyszłości Polski 

Przed nami pierwsze spotkanie z cyklu “Czas Regeneracji” organizowanego przez CoopTech Hub, Inicjatywę Wschód i Polską Sieć Ekonomii. Starachowice oficjalnie inaugurują tegoroczny cykl spotkań. Poza naszym miastem na liście organizatorów znalazły się jeszcze między innymi Gniezno, Kraków oraz Rzeszów.
Miasto stawia na pływanie

2023-09-07

Miasto stawia na pływanie

Władze Gminy Starachowice zachęcają mieszkańców do aktywnego korzystania z obiektu Krytej Pływalni. Od 1 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadził zmiany w ofercie pływalni. Uczniowie starachowickich szkół będą pływać za darmo. Pływalnia ma również zachęcać do skorzystania z atrakcji przez pracowników firm i instytucji.
Święto Młodzieży

2023-09-06

Święto Młodzieży

W piątkowe (8 września) południe starachowicki Park Miejski na kilka godzin zamieni się w niezwykłe miejsce. „Rządy w parku” przejmuje młodzież, która specjalnie dla swoich rówieśników przygotowała atrakcyjne wydarzenie kulturalno-obywatelskie. Dokładnie o godzinie 12. rozpoczyna się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski, czyli impreza jednocząca środowisko młodzieżowe Starachowic.
Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

2023-09-04

Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek (4 września) rusza głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji starachowickiego Budżetu Obywatelskiego. Dwuetapowe głosowanie (internetowe i tradycyjne) to decydujący etap wyboru projektów do realizacji w 2024 roku. Mieszkańcy zgłosili 5 projektów, które po weryfikacji zostały poddane procedurze głosowania.
Najlepsi z najlepszych

2023-09-01

Najlepsi z najlepszych

Sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i wysoka średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych to klucz do bycia starachowickim prymusem. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek spotkał się z uczniami, którzy w minionym roku szkolnym zasłużyli na tytuły „najlepsi z najlepszych”, a przede wszystkim na Stypendia Miasta Starachowice i finansowe wsparcie od Gminy.
Dni Starachowic 2023

2023-08-30

Dni Starachowic 2023

- Zapraszam serdecznie wszystkich na tegoroczne Dni Starachowic. Na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji każdy znajdzie coś dla siebie. Sobota to dzień przeznaczony dla miłośników hip-hopu, a wśród artystów znaleźli się między innymi TEDE oraz Mr Polska. W niedzielę zapraszam wszystkich na starachowicki wieczór z Cugowskimi. Już przygotowujemy scenę, na której wystąpią Piotr Cugowski, a także Krzysztof Cugowski. Na te koncerty serdecznie Państwa zapraszamy – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas środowej konferencji prasowej zapowiadającej weekendowe święto miasta.