JUŻ W KIOSKU

Sąsiedzkie spotkanie

2023-08-17 10:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Doskonała zabawa, wspólnie spędzony czas i pokaz kina plenerowego to najważniejsze elementy „Pikniku Sąsiedzkiego na Osiedlu Wzgórze”, który odbył się tuż obok Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Widok. W spotkaniu wzięła udział spora grupa mieszkańców rewitalizowanego przez miasto osiedla, ale również gości z innych starachowickich osiedli.

fot. UM Starachowice

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka odbył się kolejny piknik na Osiedlu Wzgórze. Sąsiedzkie spotkanie to efekt współpracy Stowarzyszenia JES – Jakość, Energia, Starachowice, a także Centrum Usług Społecznych i Hufca ZHP Starachowice.

- Raduje się serce, widząc zmieniającą się każdego dnia Kolonię Robotniczą. Piknik sąsiedzki w sercu starachowickiej rewitalizacji to doskonała okazja do wspólnej integracji i mile spędzonych chwil – zapewnia Prezydent Starachowic Marek Materek.

Piknik oficjalnie otworzyli Zastępca Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych Elżbieta Gralec wraz z Organizatorem Społeczności Lokalnej Zofią Kuską oraz pracownikami Centrum Usług Społecznych. Animacje dla dzieci prowadzone przez 21 Drużynę Harcerską „Globtroterzy” pod opieką Doroty Chyczewskiej, wspólne śpiewanie przy ognisku z harcerzami-seniorami czy wreszcie pieczenie kiełbasek to kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Wieczorem nad całym osiedlem unosił się dźwięk harcerskiej gitary, przy którym uczestnicy pikniku mogli wspólnie pośpiewać i potańczyć w rytm największych harcerskich hitów.

Ostatnim punktem pikniku był pokaz kina plenerowego. W ramach kinowej akcji odbył się seans rodzinnego filmu „Madagaskar 3”. Na uczestników pikniku czekał również bezpłatny popcorn.

Z ramienia Urzędu Miejskiego piknik koordynowała Małgorzata Zatorska, a działanie było zrealizowane w ramach projektu „Rewitalizacja – lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”.

fot. UM Starachowice

/Informator Urzędu Miejskiego/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Sukces „Rowerowego Maja”

2024-06-08

Sukces „Rowerowego Maja”

Prawie 600 dzieciaków ze starachowickich szkół podstawowych i przedszkoli miejskich wzięło udział w akcji „Rowerowy Maj”. Dziękujemy wszystkim miłośnikom dwóch kółek za wysoką frekwencję i wspaniałą zabawę połączoną z bezpiecznym dojazdem do szkoły i przedszkola.
Debata nad raportem Gminy

2024-06-10

Debata nad raportem Gminy

Do 13 czerwca mieszkańcy Starachowic mogą zgłaszać swój udział w debacie nad przedstawionym w maju raportem o stanie gminy. Debata będzie jednym z punktów czerwcowej sesji Rady Miejskiej.
Terenowa jazda po Szlakowisku

2024-06-05

Terenowa jazda po Szlakowisku

Zdalnie sterowane modele samochodów terenowych powracają do Starachowic. Już 15 czerwca odbędzie się kolejna edycja Pikniku 4x4 RC. To kontynuacja ubiegłorocznej imprezy „Wyboje 4x4”.
Złóż wniosek do Budżetu Obywatelskiego

2024-06-03

Złóż wniosek do Budżetu Obywatelskiego

Już 3 czerwca rozpoczyna się procedura zgłaszania projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać do 30 czerwca. Natomiast we wrześniu odbędzie się dwuetapowe głosowanie, które wyłoni zadania do realizacji.
Zbieraj kilometry dla Starachowic

2024-06-01

Zbieraj kilometry dla Starachowic

Starachowice włączają się do zabawy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. W czerwcu wszyscy Starachowiczanie w oparciu o dedykowaną bezpłatną aplikację mobilną będą mogli wykręcać kilometry na rowerze, dopisując je do wspólnego konta naszego miasta. Miasto, które uzbiera najwięcej kilometrów, wygra ogólnopolski ranking. Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie.
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością

2024-05-27

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością

W niedzielę, 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Informujemy o uprawnieniach, z jakich mogą skorzystać wyborcy z niepełnosprawnością.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2024-05-23

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W piątek (24 maja) odbędzie się druga sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Starachowicach. Obrady w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego rozpoczną się o godzinie 9.00.
Wracają letnie, niedzielne potańcówki

2024-05-22

Wracają letnie, niedzielne potańcówki

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Centrum Usług Społecznych w Starachowicach, Starachowicka Rada Seniorów oraz Park Kultury w Starachowicach serdecznie zapraszają na  „Niedzielne Potańcówki”, które w zeszłym roku okazały się kulturalnym hitem i zyskały ogromną sympatię mieszkańców miasta.
Starachowicka Strzała już w ten weekend

2024-05-21

Starachowicka Strzała już w ten weekend

W weekend miłośników rowerowej rywalizacji czeka kibicowanie uczestnikom ósmej edycji „Starachowickiej Strzały”. Przed nami kolejna odsłona imprezy organizowanej przez Poland Bike. Honorowy patronat nad wydarzeniami, które odbędą się 25-26 maja objął Prezydent Miasta Marek Materek.
Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

2024-05-16

Nowi kierownicy w Urzędzie Miejskim

Prezydent Miasta Marek Materek poinformował o kolejnych zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miejskim. Nowym kierownikiem Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg została Pani Monika Gębska. Pracami Referatu Realizacji Inwestycji pokieruje natomiast Mateusz Bidziński.